JSJP
10.03.10,12:25
Ahojte,

v mesiaci 12/2009 sme uzatvorili Zmluvu o reklame s lyžiarskym oddielom. Spolupráca je dohodnutá tak, že naša spoločnosť nakúpila lyžiarske kombinézy, dala vyšiť na ne naše logo a odovzdali sme to lyžiarskemu oddielu. V zmluve je uvedené, že všetci lyžiari budú tieto kombinézy nosiť na všetky preteky po celom Slovensku v sezóne, ktorá začína 08.01.2010 ako i na ich všetky tréningy. Máme o tom fotodokumentáciu. Za reklamu im už nič iné neplatíme. Chcem sa opýtať, kedže lyžiarsky oddiel má pre nás robiť reklamu podľa zmluvy až od 08.01.2010 - tak v roku 2009 účtujem všetky náklady na účet 381, alebo kedže sme im to odovzdali 23.12.2009 - tak vtedy nám už vznikol náklad na poskytnuté reklamné služby, kedže už teraz sa nerozlišuje kedy je reklama poskytnutá.

Ďakujem
zuzanaIII.
14.03.10,17:19
Keďže v zmluve je napísané, že reklama sa bude prevádzkovať až od r.2010 tak by som to účtovala na 381, aby sa neporušila zásada časovej a vecnej viazanosti. Keby v zmluve bolo napísané, že reklama začína už odovzdaním kombinéz, tak by som to dala do nákladov v roku 2009.
katkarbk
23.08.10,12:01
Prosím, viete mi poradiť? Naša spoločnosť chce finančne podporiť miestny futbalový oddiel. Na oplátku nám futbalový oddiel umožní umiestniť reklamnú tabuľu s logom našej spoločnosti a popisom činnosti na ihrisku. Ihrisko však patrí obci a futbalový oddiel zrejme nie je nikde registrovaný z hľadiska daňového, nehovoriac o tom, že určite nemá živnostenské oprávnenie na poskytovanie reklamnej činnosti. Ako je možné túto podporu zastrešiť, aby to pre nás bolo daňovo uznané? Za poskytnuté peniaze bude futbalový oddiel nakupovať lopty. Vopred ďakujem za odpovede.
Zoltán Kovács
23.08.10,12:07
No niekto je predsa majiteľom tej plochy. On by mal vystaviť doklad o prenájme plochy.
katkarbk
23.08.10,12:13
Áno, majiteľom plochy je obec. Peniaze však chce futbalový oddiel. Ako to zlúčiť?
Zoltán Kovács
24.08.10,03:42
Myslím si, že futbalový oddiel by mal mať právnu subjektivitu ako športový klub, keď už je členom SFZ. A v tom prípade by mohol aj oddiel vystaviť doklad.
katkarbk
25.08.10,12:46
Vďaka za odpoveď, idem ich teda viac prelustrovať!