rommy
10.03.10,12:15
Ahoj poraďáci ak mal zamestnanec autorský príjem robí si sám DP alebo zamestnávateľ ak ho požiadal? a nemala by byť z tohoto príjmu zrazená zrážková daň? on má na potvrdení len nejaký zrazený príspevok LF to ani neviem čo je... prosím o pomoc...
IvoM
10.03.10,12:32
LF je literárny fond, je to príjem podľa §6.2 a keďže nebola zrazená daň, musí podať DP FO typ B.
Jana Motyčková
10.03.10,12:38
Musí podať DP typ B aj RZZP S+SA+SD.
rommy
12.03.10,09:20
Ešte by som mala jednu otázočku z toho príjmu uplatním 40% výdavky a aj ten zrazený príspevok LF?
Jana Motyčková
12.03.10,11:06
Nie, len 40% - v tých 40% sú zahrnuté všetky výdavky vrátane LF, s výnimkou zdravotného poistenia a prip. SP.
mata82
22.03.10,10:20
Ahojte, potrebovala by som poradiť. V minulom roku mal klient zmluvy s autormi slovesných diel zo SR a ČR. Do LF sa odvádzajú 2% len z odmien slovenských autorov či aj českých? A druhá vec, keď sú len občanmi, nie SZČO, majú vyplácané odmeny na základe autorskej zmluvy, je potrebné zabezpečiť zrážkovú daň? Pri slovenských autoroch asi nie, ale čo pri odmenách českým aturom?
mata82
22.03.10,14:06
posúvam ...