kejty333
10.03.10,12:46
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.Kolegyňa, ktorej sa končí rodičovská po šiestich rokoch v marci sa chcela vrátiť na miesto mňa,keďže mne začína materská 1.júna.Lenže zistila,že je tehotná,takže by som potrebovala zistiť,či môže mať zamestnávateľ dve ženy na materskej na tu istú pozíciu.Alebo,keďže jej končí v marci rodičovská,či by jej mal dať zamestnávateľ výpoveď alebo je v ochrannej lehote?
brčko
10.03.10,12:59
Ak oznámi podla § 40 ods.6 Zákonník práce tehotenstvo, tak je v ochrannej dobe pred výpovedou z nadbytočnosti.