jalenka
10.03.10,14:47
Chcem poprosiť o radu.
Vystavili sme zálohovú faktúru-dodanie tovaru. Zákazník zaplatil iba časť, dátum zdaniteľného plnenia je teda dátum prijatia čiastočnej úhrady na účet. Tovar mu ale dodáme neskoršie a tým zaplatí aj druhú časť, takže tam bude druhý dátum zdaniteľného plnenia. Jedná sa mi o to, že neviem, či dostaneme tovar do konca marca a je tam DPH za 1 štvrťrok a DÚ a pod. Mám vystavovať dve faktúry? Prosím súri ma to, ďakujem
a_je_to
14.03.10,10:45
Prvú faktúru - zálohovú si vystavila dúfam po prijatí zálohy na účet, dátum zd.plnenia je deň prijatia platby. Druhú faktúru vystavíš až keď bude dodaný tovar, na nej vyfakturuješ celú dodávku a zároveň mínusom odpočítaš zálohovú faktúru, vrátane jej DPH. Rozdiel je iba doplatok v sume druhej platby. Za 1. Q priznáš a odvedieš DPH zo zálohy, ak nebola dodávka tovaru, tak nemusíš nič. Za 2 Q odvedieš DPH iba z toho doplatku.
ivustek
04.11.10,06:30
Vo firme máme vlastnú nákladnú dopravu, ale dopravu pre nás vykonávajú aj cudzí autodopravcovia- živnostníci, ktorý vždy na konci mesiaca vystavujú faktúry za služby za celý mesiac dozadu.
Napríklad za september vystavia faktúru a mne príde poštou dňa 4.10.2010 s nasledovnými dátumami:
-dátum vystavenia: 2.10.2010
-dátum zd.plnenia: 30.9.2010
My sme však tohto dopravcu dňa 15.9.2010 poskytli inému subjektu a tomuto subjektu potrebujeme prefakturovať dopravné výkony.
Keďže faktúra od dopravcu mi došla 4.10.2010 - v tento deň ja vystavím faktúru s dátumom vystavenia 4.10.2010.
Aký mám dať dátum zdaniteľného plnenia?
ivustek
05.11.10,07:44
Vo firme máme vlastnú nákladnú dopravu, ale dopravu pre nás vykonávajú aj cudzí autodopravcovia- živnostníci, ktorý vždy na konci mesiaca vystavujú faktúry za služby za celý mesiac dozadu.
Napríklad za september vystavia faktúru a mne príde poštou dňa 4.10.2010 s nasledovnými dátumami:
-dátum vystavenia: 2.10.2010
-dátum zd.plnenia: 30.9.2010
My sme však tohto dopravcu dňa 15.9.2010 poskytli inému subjektu a tomuto subjektu potrebujeme prefakturovať dopravné výkony.
Keďže faktúra od dopravcu mi došla 4.10.2010 - v tento deň ja vystavím faktúru s dátumom vystavenia 4.10.2010.
Aký mám dať dátum zdaniteľného plnenia?

Vedel by niekto poradiť?