martinaj
10.03.10,14:02
Podnikám na základe živnolistu vydaného v Rakúsku, daňové priznanie v Rakúsku bolo podané, teraz neviem, či v slovenskom daňovom priznaní pôjde o čiastkový základ dane podľa §6 alebo §8. Ak podľa §6, musím prikladať k priznaniu aj výkazy? Veď tak - či tak, nakoniec tieto príjmy sú vyňaté, čo v priznaní uvediem.
Anik
10.03.10,14:07
sú to príjmy podľa § 6 dáš tam príjmy --- k nim 40 % výdavky + ešte môžeš povýšiť o zaplatené poistné
martinaj
10.03.10,14:44
OK, ak je to §6, treba prikladať výkazy?
Anik
10.03.10,14:50
nie máš tam paušálne 40 % výdavky a to je bez výkazov
ale dala by som tam nejaký papier ako potvrdenie o tom príjme
a ak nie tak musí byť pripravený pre prídanú DK - ak si podávala v Rak. tak prefoť tie papiere s potrdením príjmu
martinaj
10.03.10,15:34
Lenže v raňovom priznaní podanom v Rakúsku sú priznané skutočné príjmy a výdavky, a toto priznanie prikladám ako prílohu k slovenskému priznaniu, ak by som v slovenskom DP uviedla iné výdavky ako v rakúskom priznaní, bol by tam nesúlad.
Anik
10.03.10,15:48
na Slovensku si môžeš podať tie príjmy a dať 40% výdavky
skaspa
10.03.10,17:11
príjmy z rakúskej živnosti na slovensku nebudeš určite dodaňovať (nebudeš z nich platiť žiadnu daň) - s rakúskom máme uzatvorenú zmluvu o zamedzení dvojitého zdanenia a podľa článku 23 tejto zmluvy sa použije metóda vyňatia; takže daňové priznanie podáš, (ak ti v rakúsku vznikol daňový domicil, tak daňové priznanie podávať nemusíš),kde si všetky príjmy z rakúska cez daňové priznanie vyjmeš a ak si nemal iné príjmy, daň tu platiť nebudeš
stan013
10.03.11,18:08
Dobrý deň,

VEĽMI by som vám bol vďačný za váš názor;

Ak som držiteľom slovenského ŽL, ale všetky príjmy budem mať z územia iného štátu - ČR (takže podľa medz. zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia mám daňový domicil v ČR - všetky príjmy z ČR, stály byt, stredisko záujmov, všetko v ČR......), tak som povinný podať DP aj na SK, resp. - budem na SK dodaňovať (v ČR sú výhodnejšie podmienky pre ŽL, ako na SK)?

Príjemný zvyšok dňa,

Stan