feronovak
10.03.10,15:15
Dobry den,

dostal som vyzvu k uhrade, posledny pokus o zmier za pokutu v autobuse ktora sa vsak stala v roku 2002. Pokuta bola 800 Skk, plus sa to dostalo nejako na sud a celkova suma je okolo 2500. Ja som v tom case vyplatil 1000 Sk co som povazoval za pokutu + oneskorenie a teraz po 8 rokoch mi prislo vyrozumenie od Judr. XXX ze mam vyplatit zvysnych 1500 skk alebo ma daju na exekuciu ....

Otazka znie ako konat. Existuje nejaka premlcacia lehota na toto? List ani neprisiel doporucene a navyse v nom je uvedene ze mam na vyplatenie 5 dni. Ja som tuto pokutu tych 8 rokov dozadu povazoval za ukoncenu tak teraz nechapem o co ide. Ak sa matne pamatam tak som dostal pokutu, nemal hotovost na mieste (student v na gymku v tom case) a potom po case som rovno dostal pokutu navysenu bez toho aby ma nejako kontaktovali ze kolko mam vyplatit a komu.

Dajte prosim vediet ci mam nejake moznosti obrany alebo len proste vyplatit.

Vdaka

Fero
draik
10.03.10,15:44
Ono sa to nedostalo na sud "nejako", ale zrejme tam siel navrh na platobny rozkaz, ktory sud vydal. Vy ste nepodali odpor, takze platobny rozkaz nadobudol pravoplatnost a vykonatelnost. To, ze ste vy zaplatili 1000 Sk a povazovali vec za ukoncenu, je len Vas nazor; dopravny podmnik pravdepodobne odstupil vec advokatskej kancelarii a ta na sud - cize okrem pokuty nabehli trovy konania, ktore ste povinny zaplatit, kedze ste pred sudom neboli uspesny.
feronovak
10.03.10,15:49
Takze je uplne jedno ze to bolo konanie ktore sa dialo v 2002 ? Vymozitelnost pohladavky trva ako dlho? Vdaka