bengo
10.03.10,15:17
Dobrý deň,
chcem sa opýtať či ma dobre zaradili do 7. platovej triedy a 2. platového stupňa, keď mám skončenú VŠ I.stupňa (Bc.) - informatika, na výkon činnosti Administratívne práce na ZŠ, skrátený pracovný úväzok 15hod./týždenne (pracovná zmluva na dobu určitú 2 roky), do započítanej praxe mi priznali 3 roky a 290 dní.

Ďakujem
Vebi34
20.03.10,19:08
Podľa mňa ťa zaradili správne. Platový stupeň 2 sa ti odvíja od odpracovaných rokov.Pozri si "učiteľov", pred nejakým časom sa tam rozoberala téma zaraďovania pedagogických a nepedagogických zamestnancov vo viacerých témach. Na stránke ministerstva školstva sa dá stiahnuť nový zákon o zaraďovaní zamestnancov do platových tried. Môžeš si tam konkrétne nájsť svoj prípad- dosiahnuté vzdelanie a zápočet rokov. Ak by si mal pochybnosti o správnom zaradení í naďalej, obráť sa na príslušný krajský školský úrad, oni ti dajú presné stanovisko k zaradeniu, ktoré musí zamestnávateľ rešpektovať. Snáď som trochu pomohla.
bengo
25.03.10,10:41
Vďaka za info, popozeram po tom zaradovani.
judita1971
25.03.10,11:17
U nepedagogických zamestnancov platí zatrieďovanie tvojej najnáročnejšej práce podľa pracovnej náplne.
Zaraďuje sa podľa katalógu pracovných činností - nariadenie vlády č. 341/2004 - katalóg pracovných činností s prevahou duševnej práce. Nevidiac tvoju pracovnú náplň nemôže nikto posúdiť či si zaradený do správnej platovej triedy. Záleží čo je tvojou najnáročnejšou pracovnou činnosťou. Môžeš mať aj Bc. ak na tvoju najnáročnejšiu pracovnú činnosť je požadované len stredoškolské vzdelanie. Ak niečomu nerozumieš, tak sa kľudne ozvi ešte raz.
bengo
31.03.10,06:29
Mám na starosti, napr. tlač vysvedčení, plus zadávanie údajóv, evidencia majetku na škole, plus ďalšie veci ako prepisovanie textov a pod. tak neviem kam to spadá, do ktorej triedy.
timejka200
28.05.10,16:51
chcem sa spýtať som účtovníčka /komplet. zabezpečovanie účt. agendy / a som zaradená do základnej stupnice do 8 triedy a 2 plat. stupen. Môže ma zamestnávateľ preradiť do osobitnej stupnice , ak áno tak na základe čoho alebo čo musím splnat? kde si to môžem najsť?
timejka200
30.05.10,10:56
nevie mi nikto poradiť?
timejka200
30.05.10,11:26
môže ma preradiť aj do 9 tej platovej triedy nemám VŠ iba úplné stredoškolské vzdelanie a vykonávam kompletnú účtovnú agendu + správcovstvo budovy a záležitosti s tým súviasiace.
Lilu1
14.06.12,19:37
Dobrý deň, poprosím o radu:

01. SPOLOČNÉ PRACOVNÉ ČINNOSTI

09. PLATOVÁ TRIEDA

Kvalifikačné predpoklady: vysokoškolské vzdelanie prvého stupňa a osobitný kvalifikačný predpoklad

03 Metodická činnosť pri zabezpečovaní a spracúvaní mzdovej agendy z úrovne zamestnávateľa na celoštátnej úrovni alebo s priamo riadenými zamestnávateľmi.

Je možné túto najnáročnejšiu pracovnú činnosť podľa katalógu pracovných činností pri výkone práce vo verejnom záujme
považovať ako prácu mzdovej účtovníčky (personalistika a mzdy) v školstve a zaradiť ju do 9.PT? (má VŠ I. stupňa Bc.)
Sabadka
15.06.12,08:09
chcem sa spýtať som účtovníčka /komplet. zabezpečovanie účt. agendy / a som zaradená do základnej stupnice do 8 triedy a 2 plat. stupen. Môže ma zamestnávateľ preradiť do osobitnej stupnice , ak áno tak na základe čoho alebo čo musím splnat? kde si to môžem najsť?



Áno, môže ťa zaradiť v 8PT do najvyššieho platové stupňa, nemusí prihliadať na odpracované roky, musí to byť ale podchytené aj vo vnútornej smernici. 553/2003 bola novelizovaná v roku 2009 a tam už tento odstavec pribudol. Je to § 7 ods. 4 zákona 553/2003, platí od 1.1.2009, pred tým sa to vzťahovalo len na zamestnancov s prevahou remeselnej práce, a teaz to už platí pre všetkých zamestnancov vo verejnej správe okrem pedagogických.