zoja.su
10.03.10,17:17
Zdravim,
chcela by som poprosit o radu - v uplynulom roku som ako FO okrem prijmov zo zavislej cinnosti mala tiez jednorazovy prijem na zaklade Zmluvy o dielo, vyska prijmu 332 Eur. Na ucet mi bola poukazana suma v plnej vyske.
Prosim mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri zdaneni tohto prijmu?
a) povinnost zdanit tento prijem - zavisi to, ci sa tento prijem zdanuje od vysky prijmu na zaklade ZoD, alebo na zaklade celkovych prijmov v danom roku?
b) ak som povinna prijem na zaklade ZoD zdanit, treba podat priznanie FO A alebo FO B? V ktorej polozke treba uviest takyto prijem?
Bola by som velmi vdacna za info.

Vdaka,

ZS
Evanka
10.03.10,18:52
Zdravim,
chcela by som poprosit o radu - v uplynulom roku som ako FO okrem prijmov zo zavislej cinnosti mala tiez jednorazovy prijem na zaklade Zmluvy o dielo, vyska prijmu 332 Eur. Na ucet mi bola poukazana suma v plnej vyske.
Prosim mohli by ste mi poradit, ako postupovat pri zdaneni tohto prijmu?
a) povinnost zdanit tento prijem - zavisi to, ci sa tento prijem zdanuje od vysky prijmu na zaklade ZoD, alebo na zaklade celkovych prijmov v danom roku?
b) ak som povinna prijem na zaklade ZoD zdanit, treba podat priznanie FO A alebo FO B? V ktorej polozke treba uviest takyto prijem?
Bola by som velmi vdacna za info.

Vdaka,

ZS
V prvom rade je potrebné príjem niekam zaradiť. Ak sa nejedná o žiadny príjem podľa §5 až §7, môže sa považovať tento príjem za príležitostný príjem podľa §8. Takýto príjem je do výšky 894,60 € oslobodený od dane a v DP sa neuvádza.
Ak sa teda jedná o takýto príjem, môžeš podať DP typ A.