enka2
10.03.10,18:53
Ahojte,
ani neviem ci pre svoj problem som vybrala vhodnu kategóriu. Mam taky problem s diplomovou pracou, ktoru píšem na tému Potreba prevencie v organizáciach zaoberajúcich sa voľným časom. Do úvodu musím zadať prečo som si vybrala túto tému. A ja rozmýšľam no neviem, lebo vlastne ja som si ju nevybrala ale dostala. Tú čo som si vybrala ja bola vlastne obsadena ale bohužial naše milé tetušky na fakulte mali v tom menší neporiadok. Tak pomôže mi niekto ?
A ešte s jednym menším problemom neviete kde by som zohnala nejaky material k tomu ako prispievaju organizacie k prevencii kriminalite a sexualne zneuzívaniu?
enka2
10.03.10,17:53
V praci píšem o voľnom čase ako ho deti a mládež travia ake su zariadenia kde by mohli traviť svoj voľný čas. NA prevencie som sa zamerala ako na drogy, alkohol, kriminalitu..tie najčastejšie a poukazujem na aktivity v organizáciach ake programy prevencie vytvaraju a tiez spomínam dobrovoľnícku prácu lebo aj oni vo veľkej miere pomáhaju organizáciam voľného času.
a_je_to
10.03.10,22:00
Aj keď si si tú tému sama nezvolila, iba dostala, musíš to tak opísať, akoby si si ju vybrala. Vybav si aspoň pomocnú predstavu, prečo si súhlasila s jej pridelením. Musíš v sebe nájsť niečo, čo Ťa na tom oslovuje. Neviem, či to dokážeš, ake ja by som začal históriou - od konca socializmu, kedy práca s mládežou bola oproti dnešku na vysokej úrovni .... aj keď často bola zneužívaná na komunistickú propagandu. Fungovali rôzne krúžky, aj dodnes fungujú. Moja dcéra chodila do detského folklórneho súboru, syn na letecké modelárstvo. To sú hneď dva typy.
Musíš veľa gúgliť. Pozri napríklad stránku www.polovnictvo.sk a tam osvetu, koľko sa robí aj v súčasnosti s mládežou, krúžky, súťaže a pod. Zameraj sa aj na iné na stránky iných občianskzch združení, ktoré majú v názve nejaký prvok práce s mládežou ... aj bojom proti zneužívaniu. Prevencia je priama, ale aj nepriama - dať deťom cieľ, prinášajúci uznanie, sociálne začlenenie, vzory hodné napodobovania, zmyselnú náplň voľného času. Tvoja práca bude mať úroveň a hodnotu iba ak prinesie nové poznatky a nové námety, ak zhodnotí, čo sa zanedbáva a čo podľa Teba treba robiť inak. Alebo aspoň opíše dobré skúsenosti a výsledky práce u nejakého združenia a zovšeobecní ich poznatky. Neverím, že by Ti nepomohli s námetmi, keby si navštívila napr. seretariát toho poľovníckeho zväzu, že chceš opísať ich prácu s mládežou ako komplexný metodický vzor .... alebo nejaký detský krúžok karate a pod. Veľa zdaru ....
truban
11.03.10,09:34
cez google.sk najdes uplne vsetko.
hrnco
24.03.10,08:13
Ak mas v univerzitnej kniznici pristup k dipolomovkam, alebo celkovo k nejakym diplomovkam, skus si precitat zopar uvodov alebo predhovorov.