katka1987
10.03.10,19:46
Ahoj, prosím o radu. Robím RZZP za rok 2009 živnostníkovi, ktorý bol súčasne aj zamestnaný. Ako mám zistiť údaje od jeho zamestnávateľov v tlačive S, ako napr. číslo platiteľa poistného a úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa? V potvrdení o príjme sa táto suma neuvádza. Vopred ďakujem za rady, viem že je to možno banalita, ale veľmi by mi pomohla akákoľvek rada. :o
veronikasad
10.03.10,18:48
Ahoj, prosím o radu. Robím RZZP za rok 2009 živnostníkovi, ktorý bol súčasne aj zamestnaný. Ako mám zistiť údaje od jeho zamestnávateľov v tlačive S, ako napr. číslo platiteľa poistného a úhrn preddavkov na poistné zamestnávateľa? V potvrdení o príjme sa táto suma neuvádza. Vopred ďakujem za rady, viem že je to možno banalita, ale veľmi by mi pomohla akákoľvek rada. :o
K RZZP potrebuješ iné potvrdenie od zamestnávatela ako k DP
katka1987
10.03.10,18:50
K RZZP potrebuješ iné potvrdenie od zamestnávatela ako k DP
Vieš mi povedať, aké tlačivo si mám teda vyžiadať?
veronikasad
10.03.10,18:52
katka1987
10.03.10,18:53
Ďakujem veľmi krásne za pomoc
katka1987
10.03.10,19:05
Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?
janulka
10.03.10,21:41
Dobrý vecer prajem, no teda uz skoro rano,dufam, ze som mohla reagovat tymto spôsobom, prosim vas polemizujem a hladam, mam takyto problem:
- vyplnam tlacivo rzzp typ B, položka 27 hovorí:
uvádza sa základ dane z príjmu fyzických osôb podľa § 6 zákona č. 595/2003 Z. z. o dani z príjmov atď. okrem príjmov z výkonu činnosti osobného asistenta, príjmov z prenájmov a príjmov z ktorých sa daň vyberá zrážkou / § 43 zákona č. 595/2003 Z.z./
otázka: ak szčo mala za rok 2008 v rzzp preplatok vo výške 54,58 €, zdravotná poisťovna odviedla 10,37 €, vratila preplatok vo vyske 44,21 €. samozrejme z pohladu uctovania, som do POZD uviedla celu sumu preplatku vo vyske 54,58, a to 44,21€ v den pripisania preplatku na ucet a zrazenu dan 10,37 cez uzavierkove uct. pripady k 31.12.2009, nakolko pohladavka ku 30.06.2009 znela na 54,58 €. Teda pri vyplanani polozky 27 rzzp typ B mam zo základu dane odrat sumu 54,58€ ? Nakolko ide o príjem zrážaný zrážkovou danou?

vopred dakujem za ochotu a trpezlivosť
veronikasad
10.03.10,21:50
Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?
Katka, túto otázku myslíš ako účtovníčka, ktorá robí DP vážne ?
janulka
10.03.10,21:59
Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?


No babenky, sice je pokrocila hodina, a priznavam aj ja casto chodim po radu na poradu,a je to pre mna nenahraditelna pomoc, ale toto je na mna silna kava, tak asi mi uz kofein netreba a dorobim do raaaaaaaaana vsetucko.
Evanka
10.03.10,22:28
Ešte ma napadla taká otázka, síce dosť mimo, ale ak mi vieš poradiť, do daňového priznania sa píšu príjmy zo živnosti iba podliehajúce dani, alebo všetky dokopy aj s príjmami, ktoré nepodliehajú dani?
Katka, je to fakt akosi mimo, môžeš objasniť, ako si to myslela?
janulka
11.03.10,07:47
No babenky, sice je pokrocila hodina, a priznavam aj ja casto chodim po radu na poradu,a je to pre mna nenahraditelna pomoc, ale toto je na mna silna kava, tak asi mi uz kofein netreba a dorobim do raaaaaaaaana vsetucko.


Katka, ospravedlnujem sa, dufam, ze som poznamkou neurazila. Aj ja casto chodim po radu, prave sem na poradu a skutočne je to super pomoc, a niekedy veru stiahnem chvostik od hanby ze niekedy polemizujem nad jednoduchou zalezitostou.
ale ak by sme vedeli pomôct,mozno si sa len nespravne pytala na nieco co by si chcela vediet.