ivetaŽ
10.03.10,20:01
Ahoj poraďáci,
manžela čaká v apríli operácia brušnej hernie, ktorá sa vytvorila v pooperačnej jazve - následok úrazu pri dopravnej nehode (v roku 2000).
Prosím o info, pokiaľ máte niekto takúto skúsenosť, aká dlhá je PN po operácii a celkovo ako dlho trvá rekonvalensencia. ďakujem za každú odpoveď
Kazu
10.03.10,19:06
Manžel bol na operácii v októbri. Hojilo sa to veľmi dobre, na PN bol tuším 3 týždne. Ešte nejakú dobu cítil trochu také ťahanie a občas aj teraz keď sa prudšie otočí alebo postaví zacíti pichnutie ale inak je v pohode.
inajana
11.03.10,18:58
Hernia ... - po zlom hojení rany ?

- predoperačné vyšetrenie mať 100% dobré (sedimentácia !!!)
- dohodnúť sa vopred s chirurgom použiť "sieťku" (ak bude treba) - podporu na roz-franforcované tkanivo)
ivetaŽ
12.03.10,19:16
Nedá sa hovoriť o zlom hojení jazvy. Od úrazu už ubehlo 9 rokov a zdalo sa všetko v poriadku. Celá jazva má cca 15 cm a sonom bola t.č. zistená 2 cm brušná prietrž v jazve.A tak ako píšeš, chirurg uviedol, že použitie sieťky je potrebné. Pevne verím, že operácia dopadne dobre, no obávam sa, že rady lekára "o šetrení sa" už tak dodržané nebudú, čím sa môže stav zhoršiť - preto som sa tiež pýtala ako približne dlho trvá rekonvalescencia.
štupo
12.03.10,22:12
ja som bol s herniou na slabine v 36 r ,urobila sa mi už na pôvodnej jazve po hernii v 1-vom roku života,operované v spinalnej anesteze(od pása dole)ťažko sa to vraj šilo(mäm to vrodene slabé),no bez sieťky,bežne po 3 dňoch domov ,2 týždne PN,potom 2 mes.šetriť,jazva tvrdá a citlivá zmäkla po pol roku,inak ok
Vedľa pacient mal brušnú,a ešte mu cez ňu aj laparoskopicky zoperovali aj žlčník,po5 dňch išiel domov...