charmelka
10.03.10,21:32
Mili poradaci,
prosim o pomoc pri rieseni nasledovnej situacie za rok 2009.
Dochodca poberal k 1.1. 2009 starobny dochodok v ciastke cca 430 eur mesacne. Zaroven pracoval na pracovnu zmluvu od januara do aprila 2009 - teda 4 mesiace a jeho hruby prijem cinil spolu 3844,20 EUR - pricom z toho za april samotny spolu s odstupnym cinil 2 201,73 EUR - Potvrdenie o prijmoch zo ZC, aj zrazenych preddavkoch na dan ma. Potom pracoval na dohodu postupne u dvoch zamestnavatelov. Od tychto 2 zamestnavatelov na dohodu nema ani potvrdenie o prijmnoch zo ZC,preddavkoch na dan, ani na plateni predavkov na zdravotne poistenie.

Otazky:
1.) Ktory formular ma pouzit na RZZP za rok 2009? Potrebuje k nemu dolozit potvrdenia - teda vsetky 3? A vobec -mali zrazat a odvadzat aj zamestnavatelia za neho ako dochodcu pracujuceho na dohodu aj zdravotne poistenie?
2. Predpokladam, ze by mal predlozit DP typ A - je to spravne?

Dakujem pekne vopred za pomoc a ochotu:)

charmelka
Jozef Mihál
10.03.10,20:36
Dohoda nie je zamestnanie (v terminológií zákona o zdravotnom poistení) a z dohody sa preddavky neodvádzajú. Ak sa tak dialo, nech to dotyčné firmy opravia.

Ak v zamestnaní v ktorom bol do apríla, mal každý mesiac VZ na ZP do 2006,16 eur, nemusí podávať RZZP.

Z uvedených údajov je zrejmé, že RZZP podávať skutočne nemusí.
charmelka
10.03.10,20:45
Pan Mihal,

velmi pekne dakujem za promptnu odpoved :)
Mozno iba otazka z titulu mojej neznalosti - ten prijem v aprili v ciastke 2201,73 eur nie je vymeriavaci zaklad?

Dakujem a ospravedlnujem sa za nevedomost.

Charmelka
Jozef Mihál
10.03.10,22:17
Odstupné sa nezapočítava do VZ na ZP.
charmelka
10.03.10,22:25
Prosim, mozete mi objasnit, ci ked mal pracujuci dochodca v aprili prijem 2201,73 eur -v tom mal zaratene aj 3 mesacne odstupne - tak sa vymeriavaci zaklad pre ZP ako pocita a ma podat RZZP? Blizsie vysvetlenie je v mojom prispevku c.1.

Pan Mihál mi odpisal, ze netreba podavat RZZP, ale nie som si ista, ci si vsimol ten prijem v aprili 2009, ktory prevysuje maximalny VZ - teda 2006,17 eur.

Dakujem za odpoved.
charmelka
charmelka
10.03.10,22:29
Prepacte pan Mihál,

dakujem za vysvetlenie o odstupnom, necitala som tuto Vasu odpoved - potom je ta moja nasledna otazka uz bezpredmetna - uz to chapem.