SlivkaDesign
10.03.10,21:06
No som začiatočníkom, ktorý má problémy s pár banálnymi vecami. Neviem si poradiť a vymotať sa. Pletie sa mi to.

Začínam podnikať vo webdizajne a grafike. Mám problém v tom, že neviem čo mám vystavovať zákazníkovi. Neviem akú zmluvu k tomu potrebujem.


1. objednávka + dodatok o službách naviac
2. všeobecné obchodné podmienky (mnou napísané)
3. zmluva o dielo
4. preberací protokol
5. faktúra


Čo z toho musím vystaviť a čo je nepotrebné? Taktiež by som potreboval prípadnú kontrolu podmienok, ked ich sformulujem. Ďakujem.
drajver
10.03.10,22:31
No som začiatočníkom, ktorý má problémy s pár banálnymi vecami. Neviem si poradiť a vymotať sa. Pletie sa mi to.

Začínam podnikať vo webdizajne a grafike. Mám problém v tom, že neviem čo mám vystavovať zákazníkovi. Neviem akú zmluvu k tomu potrebujem.


1. objednávka + dodatok o službách naviac
2. všeobecné obchodné podmienky (mnou napísané)
3. zmluva o dielo
4. preberací protokol
5. faktúra


Čo z toho musím vystaviť a čo je nepotrebné? Taktiež by som potreboval prípadnú kontrolu podmienok, ked ich sformulujem. Ďakujem.

1. objednávku by si mal napísať zákazník - ty môžeš mať skôr taký ponukový formulár, kde budú v potrebnej podrobnosti špecifikované jednotlivé činnosti/etapy. (obojstranne vyjasnená objednávka je vlastne jednoduchá zmluva).
2. Môžeš / nemusíš
3. Nájdi vzor / uprav na svoju činnosť (môžeš pricapiť sem na kontrolu)
4. To zvládneš , ale možno stačí aj dodací list (odvoláš sa na objednávku)
5. Podobne jednoduché ako dodací list - odvoláš sa naň.
profesional
14.03.10,20:38
V tomto priade ide o autorskopravnu cinnost. Preto v zmysle zakona musi byt jednoznacne uzatvorena zmluva o dielo a tato musi byt uzatvorena PISOMNE. Porusenie tejto podmienky sankcionuje zakon absolutnou neplatnostou. bjednavka v tomto pripade nepostacuje. Objednavka moze byt upravena v tejto zmluve ze bude pouzita na naviacprace a to za podmienok stanovenych zmluvou.
SlivkaDesign
14.03.10,21:04
Čiže čo vlastne musím vystaviť?

Poprosím prípadný odkaz na danú zmluvu, aby som si ju mohol prerobiť. Ďakujem
profesional
14.03.10,21:50
Zmluva o dielo.
A to s respektovanim:

Obciansky zakonnik
Autorsky zakon
profesional
14.03.10,21:51
prip. Obciansky zakonnik vymenis za Obchodny zakonnik (zmluva o dielo je upravena v oboch) podla toho vztah medzi akymi subjektami vznika.
SlivkaDesign
14.03.10,22:00
Také niečo?


209.85.135.132/search?q=cache:zbth17l6F7cJ:test.weboit.sk/koder/files/subory/113_dielo.pdf+kedy+pou%9Ei%9D+zmluvu+o+z%E1kazku&cd=6&hl=sk&ct=clnk&gl=sk

A do toho mám napísať že k tomu patrí ešte príloha v ktorej mám presne špecifikované čo chce zákazník, pretože ja nebudem mať ponukový formulár len priamo cez web, ale chcem to mať aj formou špecifikácie na papieri, keďže poskytujem prezentácie priamo na mieste a tam mi zákazník špecifikuje čo chce spracovať.

Takže by som to rád prepojil, ale neviem čo s čím.
profesional
14.03.10,22:12
Ano, presne toto som mal na mysli.
Aj ekd ta ich zmluva je podla mna slaba. Ale zaklad nech s mas od coho odrazit je fajn.
SlivkaDesign
14.03.10,22:17
No čiže spravím to tak. Dám vyslovene:

ZMLUVA O DIELO
uzavretá podľa § 536 a zákona č. 40/1964 Zb. (Občiansky zákonník - ak občan) ---- (obchodný zákonník - ak firma)

Spíšem to podľa tej zmluvy o diele kde pridám položku autorský zákon (čo tam oni nemajú) + pridám odkaz na moje podmienky na webe (maličkosti) + napíšem že tie špecifikácie čo zákazník chcel sú v prílohe č.1 pridanej k tejto zmluve o dielo

Chápem správne?


A poprosil by som aj odkaz na prepracovanú zmluvu o dielo, aby som sa mal o čo lepšie oprieť, ak by to šlo.
Ďakujem veľmi pekne a výbornú pomoc :)