newcomer
10.03.10,21:27
Mam internet od upc a ked sa chcem pripojit na router, ktory funguje lebo spolubyvajuci na nom fici a mne sa nahadzuje chello upc stranka na registraciu kde sa zadava uzivatelske meno a password, mna to uz nepusti.
Po zadani sa mi ukazu udaje o uzivatelovi, ktory nie som ja a potom ma naviguje na restart a na unplug modemu. Vie niekto poradit ako sa spravne pripojit na router Linksys cez UPC.Najlepsie by bolo step by step navod k tomu.
Vdaka za info
willma
10.03.10,20:34
a si si istý, že máš router a nie len modem? Lebo pokiaľ viem tak UPC router neposkytuje.
salvosko
10.03.10,20:42
Sak ma linksys router.
Problem je v tom ze je nastaveny tak ze kopiruje MAC adresu spolubyvajuceho a ta tvoja je uz druha a kedze mas zaplatenu iba jednu tak to uz nejde.
Musis prestavit router aby nekopiroval adresu ale aby si drzal vlastnu a na tu to preregistrovat v UPC cez web.
Neni to trivialne ale da sa to urobit a pisat navod sorry ale to je na dlho, ani neviem aky mas presne linksys.
Flinstone
10.03.10,20:45
možno by sa dalo aj dohodnúť so spolubývajúcim na pripojení za odplatu... ved on to asi nemá zadarmo, tak prečo by mal poskytovať zadarmo tebe...
Vlado40
10.03.10,20:47
Router kontroluje MAC adresu sieťovej karty.Stačí ju zmeniť aj na druhom PC.

Nechceš sa náhodou pripájať na router , ak spolubývajúci tam nie je.
tomas128
11.03.10,05:34
Ak budete surfovať každý v iný čas, dá sa to, ak chcete surfovať naraz, nie je to možné, nakoľko 2 idetntický MAC TO NEZAKCEPTUJE. Odporúčam požiadať kolegu, aby prekonfiguroval router tak, aby neforwardowal MAC pripojených staníc. Tak ako napísal salvosko, je to na viac písania.
salvosko
11.03.10,06:45
Router vacsinou vie bud forwardovat MAC adresu pripojeneho PC na lokalnej strane alebo dokaze sklonovat MAC adresu len jedneho z nich a toto potrebujes docielit. Alebo mu ju nastavit manualne.
Patri to ale medzi advanced nastavenia, ale ak das presny typ routera tak mozem pozriet manual a dat tip kde to je v tom manualy popisane.
Flinstone
11.03.10,08:09
Router vacsinou vie bud forwardovat MAC adresu pripojeneho PC na lokalnej strane alebo dokaze sklonovat MAC adresu len jedneho z nich a toto potrebujes docielit. Alebo mu ju nastavit manualne.
Patri to ale medzi advanced nastavenia, ale ak das presny typ routera tak mozem pozriet manual a dat tip kde to je v tom manualy popisane.
štandardne také niečo router nerobí, takže predpokladám, že jeho spolubývajúci to urobil preto, aby nevyužíval jeho pripojenie, za ktoré neplatí, takže aj prístup do routra bude zaheslovaný. Na druhej strane mu to nemám za zlé... teda doporučujem sa dohodnúť so spolubývajúcim miesto snahy kradnúť jeho konektivitu.
salvosko
11.03.10,08:31
Si to tak nastavil lebo to mozno inak nevedel.
Predpokladam ze ked byvaju spolu tak su dohodnuti.