hirundo80
10.03.10,22:33
chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.
veronikasad
10.03.10,21:36
chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.
uveď prosím dôvod skončenia prac.pomeru uvedený v dohode o skončení prac.pomeru podľa § 60 (výpoveď dohodou Zákonník práce nepozná)
Martin Mocko
10.03.10,21:39
chcela by som sa opytat, ked som so zamestnavatelom podpisala po 6 rokoch prace vypoved dohodu kvoli zmene vykonu prace s tym, ze mi bude vyplatena ''mimoriadna odmena vo vyske 7 mesacnych platov'', ci sa tato formulacia moze chapat ako odstupne, alebo musi byt v dohode spomenute vyslovene odstupne a kedze tam nie je takto spomenute, mohla by som si popri tejto ''mimoriadnej odmene'' narokovat este aj na odstupne? dakujem.

Na odstupné má nárok zamestnanec iba v tom prípade, ak sa ukončuje pracovný pomer výpoveďou zo strany zamestnávateľa (§63 ods. 1, pism a), b) zákonníka práce). Dohoda nezakladá žiadny nárok na odmenu, odstupné ani nič iné. To je už dobrovoľná vec zamestnávateľa. Aj tak v tomto prípade je nárok na maximálne 3mesačné odstupné, takže zákonné nároky budú uspokojené aj naviac.