DušanČ
11.03.10,07:41
Zdravím poraďákov a prosím o názory k nasledovnému problému.
V súvislosti so zjednotením termínov podania daňových priznaní dane z príjmov a RZZP ma napadá kacírska myšlienka. Je možné si v daňovom priznaní ponížiť príjmy pre určenie základu dane aj o nedoplatok ZP za rok 2009 ?
Pre mňa je to tým viac aktuálna otázka, lebo daňové priznanie FO podávam pravdepodobne poslednýkrát.
Ďakujem za názory.
Zita5
11.03.10,06:48
Nie .V JU Vám vzniká výdavok dňom zaplatenia nedoplatku .Vysporiadavate to v roku 2010 .
DušanČ
11.03.10,07:50
Nie .V JU Vám vzniká výdavok dňom zaplatenia nedoplatku .Vysporiadavate to v roku 2010 .

Práve to, že si nebudem môcť nedoplatok ZP už vysporiadať. Živnosť som
od 01.06.2009 zrušil, tým pádom som prestal viesť JÚ.
Zákon pripúšťa si zohľadniť do DP náklady vyvolané po termíne zrušenia podnikania (daň z MV, poplatky za vedenie účtu do doby jeho zrušenia atď).
Ročné zúčtovanie ZP sa týka roka 2009, teda by som to považoval za obdobný prípad, ktorý nastal po termíne zrušenia živnosti.
jacekova
11.03.10,07:55
treba potom urobit dodatocne DP.
Zita5
13.03.10,08:31
Práve to, že si nebudem môcť nedoplatok ZP už vysporiadať. Živnosť som
od 01.06.2009 zrušil, tým pádom som prestal viesť JÚ.
Zákon pripúšťa si zohľadniť do DP náklady vyvolané po termíne zrušenia podnikania (daň z MV, poplatky za vedenie účtu do doby jeho zrušenia atď).
Ročné zúčtovanie ZP sa týka roka 2009, teda by som to považoval za obdobný prípad, ktorý nastal po termíne zrušenia živnosti.

Písali ste že pravdepodobne podávate DP posledný krát , takže som nevedela , že živnosť je už zrušená .
Postupujte potom podľa...
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/pokyny_dr_sr/data/zahrn_prepl_1008.pdf
DušanČ
15.03.10,09:04
Zitka, ďakujem za potvrdenie môjho názoru a som rád, že aj daňové riaditeľstvo pamätalo na tieto prípady. Logika veci mi napovedala, že by to tak
malo byť. Niekedy však to čo platí, nemusí byť aj logické.
Ešte raz vďaka.