eričitka
11.03.10,07:59
Prosím Vás o radu, mám invalidného dôchodcu, ktorý popri dôchodku zarobil 2400 € v roku 2009 na dohodu. Ako je to u invalidných dôchodcov s uplatnením nezdaniteľnej časti na daňovínka? Môžem mu ju uplatniť celú, alebo ponížiť o sumu vyplateného invalidného dôchodku? V roku 2009 dostával 290 € mesačne. Ďakujem za všetky rady. Pekný deň...
Lanaj
11.03.10,07:04
Poberatelia invalidných dôchodkov majú nárok na celú nezdaniteľnú časť.
Stina
11.03.10,07:07
Poberateľ invalidného dôchodku si môže uplatniť celú NČ.
veronkaj
11.03.10,07:11
prosím Vás ja už som to tu na porade spomínala prišiel za mnou invalidný dôchodca 75% invalid szčo neplatca dane aby som mu urobila RZZP a DP,

od minulého roka od 7/09 neplatil preddavky na zdravotné lebo už nad 70 % postihnutia nemusí platiť


a teraz mu vychádza základ dane ešte pred uplatnením nezdan. časti na daňovníka že mal príjem za rok 2009 : 1260,- eur z toho je 310 eur čo mu prišli preplatky na zdrav. poistení za predchádzajúce roky.

prosím nikde neviem na stránka ch poisťovne nájsť kde je hranica kedy už musí aj tento inavl. szčo začať platiť preddavky na ZP vo výške 7%.

kto mi prosím poradí kde to nájdem nad aké limity musí takto szčo platiť do SP a ZP a do akej výšky môže mať príjmy aby mu nekrátili invalid. dôchodok.

ďakujem