JanulkaJ
11.03.10,07:06
Dobry den,
chcem sa opytat.
Moj manzel bol v roku 2009 riadne zamestnany, plus v septembri si otvoril zivnost a mal este aj dohodu u jedneho zamestnavatela.
podla mojich studii som zistila ze je povinny si podat DP typu B cize uvedie tam prijmy co zarobil ako zamestnanec plus este aj to co mal na dohodu a este plus uvedie co zarobil zo zivnosti. Ona zo zivnosti nemal za minuly rok nic..cize davam do kolonky zivnost : 0Eur.
Teraz sa chcem opytat je povinny ked ma nulovu hodnotu zo zivnosti podat si vykaz o prijmoch a vydavkoch a este vykaz o majetku a zavazkoch?
ako ho vyplni?
a co treba este spravit a dat k DP typu B?
Samozrejme este spravi aj RZZP typu S, Sa, Sx?

dakujem za vsetky rady.
Pekny den :)
Zita5
11.03.10,06:10
Pokiaľ nemal zo živnosti príjem ani výdavky , tak môže podať DP "A " .Zároveň oznámi DU , že z podnikania nedosahoval žiaden príjem .

Alebo môže vyhotoviť aj DP "B" a do poznámok uvedie , že z podnikania nedosahoval žiaden príjem ani výdaj v roku 2009 .
JanulkaJ
11.03.10,06:11
a musi len na danovy urad napisat list, alebo je na to nejake tlacivo?
Zita5
11.03.10,06:12
Stačí list. Nie je k tomu žiaden predpísaný vzor .
JanulkaJ
11.03.10,06:16
dakujem velmi pekne.
A este mozem sa Vas spytat, ze RZZP poda normalne ten typ co som napisala?
A do socialnej poistovne tiez nejaky doklad musi dat? citala som ze sa da stihanut z ich stranky a to len vyplni a odovzda soc poistovni aby nemusel platit odvody?
dakujem
ivustek
11.03.10,06:18
Teraz som volala na DÚ, nakoľko mám ten istý prípad: Mám podať A + priložiť oznámenie, kde uvediem, že príjmy ako SZČO som nemala.
JanulkaJ
11.03.10,06:27
a ako to napises...ze nemal som prijmy podla § 6 ? alebo ako to sformulujes?
ivustek
11.03.10,06:32
dakujem velmi pekne.
A este mozem sa Vas spytat, ze RZZP poda normalne ten typ co som napisala?
A do socialnej poistovne tiez nejaky doklad musi dat? citala som ze sa da stihanut z ich stranky a to len vyplni a odovzda soc poistovni aby nemusel platit odvody?
dakujem

RZZP - S, listy SA,SB.
Do soc.poisťovne tiež posielam výpis z DP/orig.tlačivo/-aj keď nulový, pre istotu.
jacekova
11.03.10,06:33
a ako to napises...ze nemal som prijmy podla § 6 ? alebo ako to sformulujes?


Danovnik xy





ČESTNÉ PREHLÁSENIE





Ja dolupodpísaný xy, rodné číslo ..........., čestne prehlasujem, že som v roku xy nemal žiadne príjmy zo živnosti.


v...... dna.....


................................................
podpis
JanulkaJ
11.03.10,06:34
RZZP - S, listy SA,SB.
Do soc.poisťovne tiež posielam výpis z DP/orig.tlačivo/-aj keď nulový, pre istotu.

ano som sa pomylila S, Sa, Sb,
a ten vypis ti daju na DU? kde by som ho nasla to orig. tlacivo?
lebo kolega mi vravel ze to sa stahuje z internetu socpoist..tak teraz neviem..dakujem velmi pekne
ivustek
11.03.10,06:35
a ako to napises...ze nemal som prijmy podla § 6 ? alebo ako to sformulujes?

Oznamujem Vám, že za rok 2009 som podala DP typ A z dôvodu, že som nemala prijmy podĺa § 6.
JanulkaJ
11.03.10,06:35
Danovnik xy





ČESTNÉ PREHLÁSENIE





Ja dolupodpísaný xy, rodné číslo ..........., čestne prehlasujem, že som v roku xy nemal žiadne príjmy zo živnosti.


v...... dna.....


................................................
podpis


Dakujem :))
Timka1
11.03.10,06:36
ano som sa pomylila S, Sa, Sb,
a ten vypis ti daju na DU? kde by som ho nasla to orig. tlacivo?
lebo kolega mi vravel ze to sa stahuje z internetu socpoist..tak teraz neviem..dakujem velmi pekne

hneĎ prvý formulár je výpis z DP

http://www.socpoist.sk/491/1226s
veronikasad
11.03.10,06:37
ano som sa pomylila S, Sa, Sb,
a ten vypis ti daju na DU? kde by som ho nasla to orig. tlacivo?
lebo kolega mi vravel ze to sa stahuje z internetu socpoist..tak teraz neviem..dakujem velmi pekne

http://www.socpoist.sk/ext_dok-vypis-z-danoveho-priznania---2009/30340c
JanulkaJ
11.03.10,06:37
dakujem Timka