Babulica
11.03.10,07:10
Prosim o radu, mame zamestnanca ktory je od 1.7.2009 na PN, robi sa mu rocne zuctovanie?? alebo danove priznanie?
veronikasad
11.03.10,06:19
Prosim o radu, mame zamestnanca ktory je od 1.7.2009 na PN, robi sa mu rocne zuctovanie?? alebo danove priznanie?
splňa podmienky pre podanie RZD a RZZP ? Požiadal vás o vykonanie v stanovenom termíne ?
Babulica
11.03.10,06:26
Splna podmienky na RZD len je dlhodobo PN, nepoziadal tu to tak nefunguje, tu mozu aj zabudat (od toho sme tu my)... Len som chcela vediet ci to nieje nejako stanovene, ze ked je niekto dlhodobo PN tak nemoze napriklad RZD ale musi Dan.priznanie...
veronikasad
11.03.10,06:32
Splna podmienky na RZD len je dlhodobo PN, nepoziadal tu to tak nefunguje, tu mozu aj zabudat (od toho sme tu my)... Len som chcela vediet ci to nieje nejako stanovene, ze ked je niekto dlhodobo PN tak nemoze napriklad RZD ale musi Dan.priznanie...
PN-ka nesúvisí s daňovým priznaním. RZD môže vykonať zamestnávatel (treba si dať dodatočne od zamestnanca podpísať žiadosť, na ktorej nesmie byť neskorší dátum ako 15.2. - ak to u vás tak funguje)
Babulica
11.03.10,06:35
Dobre a ak mame aj zamestnanca ktory je cely rok PN?? Od 12 mes. 2008 do teraz??
veronikasad
11.03.10,06:43
Dobre a ak mame aj zamestnanca ktory je cely rok PN?? Od 12 mes. 2008 do teraz??
Ak nemal žiadny zdanitelný príjem, RZD mu nerobíte
Babulica
11.03.10,07:05
Dakujem nemal nic, len bol cely rok PN :)
Timka1
11.03.10,07:06
Dakujem nemal nic, len bol cely rok PN :)

netreba mu robiť RZD nakoľko nemal žiadne zdaniteľné príjmy, nemocenské dávky nie sú zdaniteľné príjmy
Babulica
11.03.10,07:59
Dakujem obom :) este sa chcem opytat, robila som rocne zuct.dane zamestnancovi, poslal mi umelecky honorar, tak som vlastne zistila, ze mu musim urobit dan.priznanie...zabudla som vsak vymazat rocne zuct.dane a vyplaty som uz urobila...vo vyplate ma strhnutych 200 Eur, ako nedoplatok (to je zly vypocet, nemal tam zahrnty ten honorar). Moja otazka je, mozem to nechat tak, urobim mu dan.priznanie a v dalsej vyplate mu dat do vyplaty -200€?? Alebo musim prerabat vyplaty???

A este jedna otazka, pri dan.priznani ked vyjde nedoplatok dokedy musi byt vyplateny du?
Nie je taka moznosť, ze sa mu urobilo RZD, ktore ma aj vo vyplate - urobi sa mu dan.priznanie, ale nedoplatok sa nebude platit, lebo uz bol strhnuty vo vyplate???