Kysel
05.10.05,10:37
Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.
Tweety
05.10.05,08:42
Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.Áno mali byť už nahlásené cez RL FO. S dátumom tak ako bolo potrebné nástup na MD-zmena, tak ukončenie a nástup na RD-prerušenie poistenia.
Mária M;)
Jura
05.10.05,08:45
Prosím o radu. Je to pravda, že ja ako mzdárka som povinná nahlasovať na registr. liste koniec MD a začiatok rodičovského, keď ich vypáca sociálka a ja napr. neviem pri slobodných mamičkách /mám ich 3/, či si požiadali o dlhšie vyplácanie MD??? A od 1.7.2005 som vraj mala nahlásiť všetky ženy na rodičáku ako prerušenie poistenia a ak áno, aký kód prerušenia tam uviesť, ako pri OČR ??? Ďakujem.
Na registračnom lístku od 1.7.2005 dôvod prerušenia 1.
Jana Motyčková
05.10.05,10:45
Najneskôr po 28 týždňoch od nástupu na materskú sa Vám mali ozvať.
Slobodné mamičky (predpokladám, že sú osamelé) poberajú materské 37 týždňov.
Kysel
05.10.05,10:50
No, my o tých ľuďoch vieme, že nastúpili na MD, lebo kópiu mám, pretože pre soc.poist. vypisujem ich príjem, ale tie slobodné mamičky mám mimo sídla firmy /iné mestá v rámci SR/, takže neviem, či si požiadali o dlhšiu MD. Dovolenku preplácame po ukončení rodičovskej dovolenky, pretože to je väčšinou aj koniec prac. pomeru.
Tweety
05.10.05,10:55
takže neviem, či si požiadali o dlhšiu MD. Dovolenku preplácame po ukončení rodičovskej dovolenky, pretože to je väčšinou aj koniec prac. pomeru.Akože neviete, či požiadali?, veď predsa musia o čerpanie požiadať najprv Vás ako zamestnávateľa. To len tak neprídu do práce a nič sa nedeje?:p
Mária M
Kysel
05.10.05,11:23
Tak u nás ešte nikdy nikto písomne nepožiadal o rodičovskú dovolenku / v Zákonníku prace nie je uvedené, že to musí byť písomne aj keď ...dajme tomu, že to oznámia telefonicky./ Pokiaľ to nevadí majiteľovi súkromnej firmy, tak komu by to mohlo vadiť ???
Tweety
05.10.05,11:29
Tak u nás ešte nikdy nikto písomne nepožiadal o rodičovskú dovolenku / v Zákonníku prace nie je uvedené, že to musí byť písomne aj keď ...dajme tomu, že to oznámia telefonicky./ Pokiaľ to nevadí majiteľovi súkromnej firmy, tak komu by to mohlo vadiť ???Podľa §166 je zamestnávateľ povinný poskytnúť rodičovskú dovolenku len tým, ktorí o to požiadajú.:p
Mária M;)
Kysel
05.10.05,11:38
Podľa §166 je zamestnávateľ povinný poskytnúť rodičovskú dovolenku len tým, ktorí o to požiadajú.:p
Mária M;)
Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???
AGRO
05.10.05,15:09
Bola som na porade a tam bolo povedné že tie pracovníčky ktoré poberajú RP treba od 01.07.2005 odhlásiť a od 01.01.2006 znova prihlásiť. Pochopila som to dobré ? Ďakujem
Zita4
05.10.05,15:21
Bola som na porade a tam bolo povedné že tie pracovníčky ktoré poberajú RP treba od 01.07.2005 odhlásiť a od 01.01.2006 znova prihlásiť. Pochopila som to dobré ? Ďakujem Keby si prečítala celú túto poradu (od príspevku č. 1 po koniec), ;)vedela by si, že ide o prerušenie, ktoré musíš nahlásiť na RLFO Sociálnej poisťovni pri nástupe na rodičovskú dovolenku alebo u zamestnankyne, ktorá už bola na rodičovskej dovolenke pred 1.7.2005 prerušenie poistenia od 1.7.2005 a dôvod prerušenia 1. :)
Tweety
05.10.05,16:15
Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???
Ako ich potom evidujete, v akom sú stave?, nechodia do práce a zamestnávatelovi je to fuk? :confused: :)
Mária M :eek:
AGRO
05.10.05,16:22
Bola som na porade a tam bolo povedané, že pracovníčka ktorá pobera rod. príspevok musí byť od 01.07.2005 odhlásená zo soc. poisťovne a od 01.01.2006 znova prihlasená. Pochopila som to dobré ?
Ďakujem.
Denda
05.10.05,16:23
Bola som na porade a tam bolo povedané, že pracovníčka ktorá pobera rod. príspevok musí byť od 01.07.2005 odhlásená zo soc. poisťovne a od 01.01.2006 znova prihlasená. Pochopila som to dobré ?
Ďakujem.Odpoveď v príspevku 14:)
AGRO
05.10.05,16:26
Ďakujem Zita 4.
AGRO
05.10.05,16:28
Kde najdem príspevok 14 - vôbec sa tu neviem pohybovať.
Zita4
05.10.05,16:31
Kde najdem príspevok 14 - vôbec sa tu neviem pohybovať.
Tento tvoj príspevok má číslo 19. Máš ho vpravo hore. Choď stále vyššie a nájdeš 14-ku.
Tweety
05.10.05,17:34
Veď o to ide - ktorí o to požiadajú, takže nemusí to byť písomne. A ak si nepožiada, tak mzdárka je povinná ho na to upozorňovať, alebo to zamestnanec má vedieť sám ???

Už som v predchádzajúcom príspevku uviedla a o tom hovorí aj príslušný §, jednoducho ak nepožiada neposkytnem, čiže ak chce byť doma s dieťaťom na ďalšej MD tak jednoducho zamestnávateľa o ňu požiada a všetko je OK. Veď predsa treba toho zamestnanca mať niekde zaradeného. A plniť si svoje povinnosti, či už jeden alebo druhý.
Mária M
:eek: ;)