EMILY04
11.03.10,07:53
Chcela by som vás poprosiť o radu. Kedže účet 311 člením analyticky podľa odberateľov, pre rok 2010 počítam, že množstvo odberateľov presiahne 999 a teraz neviem čo s tým. Aj keď zmažem starých odberateľov, vždy ich bude viac ako 999. Vie mi niekto poradiť ako sa dá upraviť analytika, alebo čo s tým mám robiť?

Ďakujem za radu.
Emily04:)
m.hladka
11.03.10,07:05
A musíš až tak dopodrobná viesť tu analytiku? Ja mám len tuzemských a zahraničných.
EMILY04
11.03.10,07:23
Martuška aj ja som doteraz až tak dopodrobna nedelila odberateľov, lebo ich je neúrekom. Mala som vytvorené podskupiny, no neviem či je to správne, či by sa to ozaj nemalo deliť na každého odberateľa či dodávateľa a preto sa pýtam skúsenejších ako to robia v takom prípade.
Dav
11.03.10,07:31
Martuška aj ja som doteraz až tak dopodrobna nedelila odberateľov, lebo ich je neúrekom. Mala som vytvorené podskupiny, no neviem či je to správne, či by sa to ozaj nemalo deliť na každého odberateľa či dodávateľa a preto sa pýtam skúsenejších ako to robia v takom prípade.
Nikde nie je napísané, že čo odberateľ, to iná analytika.Také členenie je dobré na komplikovanie života účtovníčke a zneprehľadnenie hlavnej knihy. Úplne stačí na domáce a zahraničné - podľa štátov. V krajnom prípade zopár hlavných odberateľov - dodávateľov môžeš ponechať na analytike.
EMILY04
11.03.10,07:36
Dievčence ďakujem za vaše rýchle rady. Máte pravdu, ozaj by to bolo pracné deliť to na každého odberateľa, hlavne ak je ich viac ako 1000.
Takže ostávam robiť po starom a nebudem si to komplikovať.
Emily04
m.hladka
11.03.10,08:30
Máš knihu faktúr a tam, ak chceš mať faktúry podľa odberateľov, tak si tam vieš vytlačiť podľa IČO, Meno atď ...