monicka07
11.03.10,09:07
Ahojte ,

potrebujem poradiť, v roku 2009, som bola zamestnaná, po prepustení som bola živnostníčka, potom som pozastavila živnosť ( kedže som nemala s nej žiadny prijem) a evidovala som sa na Urade práce kde som dostavala podporu, čo všetko potrebujem k Danovemu priznaniu?...Treba mi nejake potvrdenie z Uradu prace?.....Danové priznanie budem vyplnať typ B, predpokladam , ak som si platila počas živnosti odvody do zdravotnej, potrebujem výpisy z účtu?

Ďakujem
Zdenka175
11.03.10,08:15
Ahojte ,

potrebujem poradiť, v roku 2009, som bola zamestnaná, po prepustení som bola živnostníčka, potom som pozastavila živnosť ( kedže som nemala s nej žiadny prijem) a evidovala som sa na Urade práce kde som dostavala podporu, čo všetko potrebujem k Danovemu priznaniu?...Treba mi nejake potvrdenie z Uradu prace?.....Danové priznanie budem vyplnať typ B, predpokladam , ak som si platila počas živnosti odvody do zdravotnej, potrebujem výpisy z účtu?

Ďakujem
Z Úradu práce netreba žiadne potvrdenie.Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa máte? Doklady o zaplatení odvodov podľa toho ako sa platili. Ak poštou tak poukážky ak účtom tak bankový výpis
monicka07
11.03.10,08:33
Ano potvrdenie od zamestnávateľa mám. Takže stačí mi to a nemusím tam nikde uviesť že som bola evidovaná na Úrade práce? (myslím dobu - dátumy ). Aj tak neviem ako ja sa popasujem s tým daňovým, ..:-(..mám tam toho veľa za ten rok...zo živnosti žiadny príjem len tie odvody...potom ten Úrad...juj mala som ja hnusný rok
monicka07
11.03.10,08:41
Z Úradu práce netreba žiadne potvrdenie.Potvrdenie o príjme od zamestnávateľa máte? Doklady o zaplatení odvodov podľa toho ako sa platili. Ak poštou tak poukážky ak účtom tak bankový výpis

Ozaj a nevadi ked som to platila z manzelovho učtu?
jana32
11.03.10,08:51
Dobrý deň, prosím o radu, zamestnankyňa mala príjem zo závislej činnosti a potom príjem od Zeptteru, kde prácu vykonávala na základe zmluvy o poskytovaní poradenských služieb v oblasti marketingu. Nemá živnostenský list. Jej príjem od Zepteru bol 154 € a výdavky boli 550 €. Je povinná si podať daňové priznanie, len neviem kam ten príjem zaradiť, do akého paragrafu? Ďakujem.
Zdenka175
11.03.10,09:57
Ozaj a nevadi ked som to platila z manzelovho učtu?
A nedostali ste z UP náhodou podporu ako SZCO?
monicka07
11.03.10,10:35
A nedostali ste z UP náhodou podporu ako SZCO?
Nie , poberala som klasicku davku, nakolko som mala pozastavenu živnosť ked som sa tam sla nahlasiť...
Takze este raz ...vyplnim danove typu B, k živnosti dam len vypisy z banky, co som platila odvody do zdravotnej, a viac nic (kedze som nemala ziadny prijem), z Uradu prace nepotrebujem nic (netreba ani tie datumy uviest?), no a od zamestanvatela dam to potvrdenie.....POCHOPILA SOM TO SPRAVNE?...........
Inak dakujem za pomoc,
Johanka
11.03.10,10:41
Myslím, že stačilo pokračovať v pôvodnej téme http://www.porada.sk/t131111-p2-danove-priznanie-fo-bez-prijmu.html

K DP priložíš iba potvrdenie od zamestnávateľa.
monicka07
11.03.10,15:47
Johanka a tie výpisy z banky o platení odvodou nebudem prikladať?
Timka1
11.03.10,15:49
Johanka a tie výpisy z banky o platení odvodou nebudem prikladať?

nie, tie neprikladaš k DP, tie si odlož v prípade daňovej kontroly potrebuješ zdokladovať výdaj
editasara
11.03.10,18:31
Prosím Vás, chcem sa uistiť, či platenie dobrovoľného nemocenského poistenia sa môže pripočítať k poistnému, ktoré som odvádzala zo závislej činnosti. Ak áno, je výška dobrovoľného NP ohraničená?Ďakujem
Xanti
11.03.10,18:37
Prosím Vás, chcem sa uistiť, či platenie dobrovoľného nemocenského poistenia sa môže pripočítať k poistnému, ktoré som odvádzala zo závislej činnosti.Ano.
Ak áno, je výška dobrovoľného NP ohraničená? Tejto časti otázky nechápem na čo sa pýtaš. Ďakujem v texte
editasara
11.03.10,18:46
No napríklad, či si môžem zvýšiť vymeriavací základ z dobrovoľnného NP v tomto roku, pre prípad PN, a či si tie zvýšené odvody poistného potom môžem uplatniť /samozrejme, v DP za rok 2010, ak náhodou budem ešte pracovať/.
monicka07
12.03.10,06:23
nie, tie neprikladaš k DP, tie si odlož v prípade daňovej kontroly potrebuješ zdokladovať výdaj


Takže vyplnim danove B, ale potom čo vlatne napisem do časti k živnosti, keď som nemala príjem všetko tam bude nulové?
monicka07
12.03.10,06:25
Takže vyplnim danove B, ale potom čo vlatne napisem do časti k živnosti, keď som nemala príjem všetko tam bude nulové?

To som myslela k odpovedi k Johanke...