zlatica.turisova
11.03.10,08:55
Dobrý deň!
Prosím o radu a pomoc! Robím prezentácie pre deti - na detské pesničky a keď si to napálim tak mi to hrá len v počítači . Na DVD prehrávači mi to nehrá.
Skúšala som rôzne spôsoby uloženia, ale mi to nešlo. Prosím poraďte mi. Vopred ďakujem. Zlata
dalid
11.03.10,08:16
DVD prehravac nepozna subory typu Power point, preto to neprehras. Potrebujes urobit DVD-Video disk. Na intenete su rozne programy, najdes aj neplatene... ;).
S kazdym sa ale pracuje inak...

skus pozriet napr. Free DVD Creator

Pripadne prezentáciu prehravat z PC na stenu/platno cez beemer (projektor), pokial je dostupny..
Chobot
11.03.10,09:09
Dobrý deň!
Prosím o radu a pomoc! Robím prezentácie pre deti - na detské pesničky a keď si to napálim tak mi to hrá len v počítači . Na DVD prehrávači mi to nehrá.
Skúšala som rôzne spôsoby uloženia, ale mi to nešlo. Prosím poraďte mi. Vopred ďakujem. Zlata

DVD ti to neprehrá, lebo DVD prehrávač nepodporuje prezentácie vo forme ppt alebo pps. To dokáže len Power Point alebo podobné PC aplikácie.

Ak to chceš prehrávať na DVD prehrávači, musíš to uložiť v takom formáte, aký podporuje DVD prehrávač, tedy urobiť z toho videosúbor. To sa robí v rôznych videoeditoroch, pretože PowerPoint zase nedokáže uložiť prezentáciu vo forme videa. Takže bude to treba celé prerobiť do iného formátu. Neviem, ako vyzerá tá prezentácia, čo to robí a tak, ale video sa vyrába trochu inak, ako prezentácia ppt.
salvosko
11.03.10,11:28
Treba skusit vyggolit take ze PPT to DVD ...
zlatica.turisova
12.03.10,07:07
Ďakujem za odpoveď. Mám urobené pps pre deti na detské pesničky a chcela by som to dať do škôlky. Tam nemaju v triede počítač, len DVD.Mám v nej použité jpg fotky a aj gif animácie.Našla som si aj convertor ppt to Dvd. no proces mi ide stále dookola- problém je jazyk. Neovládam anglický jazyk-len ruský- som zo staršej generácie.Tak neviem čo ďalej.Ty si mi veľa pomohol aj pri učení sa robiť pps. Tvoje rady používam do dnes.
Chobot
12.03.10,07:51
Ďakujem za odpoveď. Mám urobené pps pre deti na detské pesničky a chcela by som to dať do škôlky. Tam nemaju v triede počítač, len DVD.Mám v nej použité jpg fotky a aj gif animácie.Našla som si aj convertor ppt to Dvd. no proces mi ide stále dookola- problém je jazyk. Neovládam anglický jazyk-len ruský- som zo staršej generácie.Tak neviem čo ďalej.Ty si mi veľa pomohol aj pri učení sa robiť pps. Tvoje rady používam do dnes.

Ak to nie je nejaké tajné, tak mi pošli tú prezentáciu na môj email chrobak7(zavinač)post.sk.

Samozrejme, ak tá prezentácia nemá viac, ako 5 MB, inak ti to asi neprejde. Ak by to bola väčšia prezentácia, tak mi to pošli cez nejaké verejné úložisko, napr. Rapidshare.com, alebo iné, napr.:

http://www.2shared.com/

Je to jednoduché, stačí tam dať cestu k súboru, stlačiť Upload it a potom čo to stiahne, skopírovať prvý odkaz. Ten mi pošleš a ja si to stiahnem.

Pozriem, čo sa s tým dá spraviť.
salvosko
12.03.10,08:53
Alebo http://upnito.sk, to je po slovensky.
Mozes to poslat aj mne, kuknem sa na to, ved co neurobime pre deti.
zlatica.turisova
13.03.10,15:20
Ak to nie je nejaké tajné, tak mi pošli tú prezentáciu na môj email chrobak7(zavinač)post.sk.

Samozrejme, ak tá prezentácia nemá viac, ako 5 MB, inak ti to asi neprejde. Ak by to bola väčšia prezentácia, tak mi to pošli cez nejaké verejné úložisko, napr. Rapidshare.com, alebo iné, napr.:

http://www.2shared.com/

Je to jednoduché, stačí tam dať cestu k súboru, stlačiť Upload it a potom čo to stiahne, skopírovať prvý odkaz. Ten mi pošleš a ja si to stiahnem.

Pozriem, čo sa s tým dá spraviť.
Ahoj a ďakujem z apomoc. Poslala so ti to cez uschovnu .cz. Na email ti pride správa o uložení zásielky. Ešte raz ďakujem. Zlata
zlatica.turisova
13.03.10,15:22
Alebo http://upnito.sk, to je po slovensky.
Mozes to poslat aj mne, kuknem sa na to, ved co neurobime pre deti.

Ahoj ! Ďakujem za pomoc. poslala by som ti , ale cez "Upnito " neviem. Až mi dáš email, tak ti to pošlem cez "uschovnu.czô
Chobot
15.03.10,08:48
Ahoj ! Ďakujem za pomoc. poslala by som ti , ale cez "Upnito " neviem. Až mi dáš email, tak ti to pošlem cez "uschovnu.czô

Tak cez víkend som si to stiahol a pozrel. Problém je ten, že tá prezentácia je typicky Powerpointová. Skúšal som z toho urobiť videoprezentáciu, ale narazil som na problém, že tie slidy máš skombinované z viacerých obrázkov vo formáte .gif - teda pohybujúce sa obrázky. A program, ktorým sa robia videoprezentácie mi nepodporuje gif obrázky. Teda on ich tam vloží, ale nie sú pohyblivé, iba statické.

Našiel som najeké programy na konvertovanie gif do avi súboru, takže s týmto by som si ešte vedel poradiť. Ale ďalším problémom bolo, že jeden obrázok bol vytvorený z viacerých gif obrázkov, do videoprezentácie je možné vložiť len jeden obrázok. Nedokážem do videa skombinovať viacero gif obrázkov (to čo je v ppt prezentácii úplne bežné). DOkážem spraviť z týchto gif obrázkov jeden jpg (nepohyblivý) obrázoka tento vložiť do videoprezentácie.

Takže ak by si z toho chcela mať videoprezentáciu, tak by to vyzeralo tak, že by hudba hrala celý čas ako v prezentácii ppt, ale miesto animovaných obrázkov by sa ukazovali len nepohybujúce sa obrázky (postupne sa meniace ako na ppt slidoch).

Možno keby niekto napísal návod, ako do videoprezentácie spracovať viaceré gif animácie (pohyblivé) tak by som to vedel spraviť. Ak budem mať čas, tak ešte skúsim na nete pozrieť nejaké návody, či sa to nejako nedá.
zlatica.turisova
15.03.10,19:56
Tak cez víkend som si to stiahol a pozrel. Problém je ten, že tá prezentácia je typicky Powerpointová. Skúšal som z toho urobiť videoprezentáciu, ale narazil som na problém, že tie slidy máš skombinované z viacerých obrázkov vo formáte .gif - teda pohybujúce sa obrázky. A program, ktorým sa robia videoprezentácie mi nepodporuje gif obrázky. Teda on ich tam vloží, ale nie sú pohyblivé, iba statické.

Našiel som najeké programy na konvertovanie gif do avi súboru, takže s týmto by som si ešte vedel poradiť. Ale ďalším problémom bolo, že jeden obrázok bol vytvorený z viacerých gif obrázkov, do videoprezentácie je možné vložiť len jeden obrázok. Nedokážem do videa skombinovať viacero gif obrázkov (to čo je v ppt prezentácii úplne bežné). DOkážem spraviť z týchto gif obrázkov jeden jpg (nepohyblivý) obrázoka tento vložiť do videoprezentácie.

Takže ak by si z toho chcela mať videoprezentáciu, tak by to vyzeralo tak, že by hudba hrala celý čas ako v prezentácii ppt, ale miesto animovaných obrázkov by sa ukazovali len nepohybujúce sa obrázky (postupne sa meniace ako na ppt slidoch).

Možno keby niekto napísal návod, ako do videoprezentácie spracovať viaceré gif animácie (pohyblivé) tak by som to vedel spraviť. Ak budem mať čas, tak ešte skúsim na nete pozrieť nejaké návody, či sa to nejako nedá.

Ahoj! Veľmi pekne ďakujem z ačas strávený pri mojej prezentácií. Aj ja som cez víkend blúdila po internete a hľadala som niečo.No bezúspešne.TO čo si mi napísal je mi celkom jasné. Neviem či si viem predstaviť prerobenú na videoprezentáciu. Ale asi by to nebolo zle. Neviem. No až by sa to nedalo nijako prerobiť, tak by sa prerobilo na videoprezentáciu tak, že gifové obrázky sa zmenia na statické.
JA som aj rozmýšľala nad novým spôsobom tvorby pps na detské pesničky. Aj som hľadala na internete, aj našla- ale som sa nevedela z toho vymotať. Ja mám urobených asi 15 prezentácií v Powerpointe na detské pesničky. Moje vnučky na tom fičia. Staršia 5.roč. už aj spieva všetky pesničky.
Ešte raz ti za všetko ďakujem a "mám za čo" Zlata
salvosko
15.03.10,20:18
Ja by som mozno vyskusal dajaky grabber videa zo screenu ... viem ze som sa s ym raz davno hral a nahraval som ludi z webcam (vedeli o tom, nebolo to bezich vedomia).
Mal som taky soft ktoremu som nastavil region obrazovky a on to potom za behu ukladal do AVI. No a to AVI uz potom neni problem napalit.
Ale uz netusim ako sa to volalo lebo tobolo este dakedy veeeelmi davno ked som mal Windows XP.
Chobot
16.03.10,07:25
Ja by som mozno vyskusal dajaky grabber videa zo screenu ... viem ze som sa s ym raz davno hral a nahraval som ludi z webcam (vedeli o tom, nebolo to bezich vedomia).
Mal som taky soft ktoremu som nastavil region obrazovky a on to potom za behu ukladal do AVI. No a to AVI uz potom neni problem napalit.
Ale uz netusim ako sa to volalo lebo tobolo este dakedy veeeelmi davno ked som mal Windows XP.

Včera večer aj mne toto napadlo, ako možné riešenie. Bolo by to síce trochu nešikovné, ale účel by to splnilo.

Už som aj našiel zopár aplikácií, ktoré to dokážu, doma vyskúšam nejaké a dám ti vedieť, ktorý je užívateľsky najjednoduchší.
zlatica.turisova
16.03.10,14:41
Ahoj!
Včera som ti písala príspevok- a ... niekde sa stratil. Bolo neskoro večer...bola som unavená...možno som to neodoslala.
Aj ja som hľadala nejaké programy, no nenašla som. To čo si písal je mi jasné. Mohol by si mi poslať prezentáciu, čo si skúšal prerobiť bez tých gifov? ( zmenili sa na statické obrázky) Bola by som ti vďačná. Ešte raz tri za všetko ďakujem. Zlata
Chobot
17.03.10,08:47
Ahoj!
Včera som ti písala príspevok- a ... niekde sa stratil. Bolo neskoro večer...bola som unavená...možno som to neodoslala.
Aj ja som hľadala nejaké programy, no nenašla som. To čo si písal je mi jasné. Mohol by si mi poslať prezentáciu, čo si skúšal prerobiť bez tých gifov? ( zmenili sa na statické obrázky) Bola by som ti vďačná. Ešte raz tri za všetko ďakujem. Zlata

Tak som to skúsil s tým grabovaním obrazovky a musím povedať, že je to celkom podarené a šikovné. Poslal som ti to video cez uschovna.cz.

Použil som na to aplikáciu Camsoft :

http://camstudio.org/

Je jednoduchá na ovládanie (žiadne komplikované menu) a je free - bezplatná. Treba si ju nainštalovať a nechať spustenú. STačí pár drobných nastavení zvuku, snímania celej obrazovky a spôsobu uloženia videa (ja som nastavil kodek Intel Indeo - DivX nebol v ponuke, ale Intel Indeo prehraje tiež väčšina prehrávačov). Ovládanie záznamu je možný aj cez funkčné klávesy - F8 - začiatok nahrávania, F9 - koniec.

Potom si otvoríš prezentáciu a spustíš ju pomocou F5. Hneď na to stlačíš F8 a počkáš, kým prezentácia dohraje. Tesne pred koncom stlačíš F9 a CAmsoft ti ponúkne uloženie videa. Po uložení dostaneš súbor vo formáte .avi, s ktorým môžeš ďalej pracovať.

Neviem, či tento súbor prehraje stolový DVD prehrávač, ale za pokus to stojí. Ak nie, pomocou videoeditora si v pohode vytvoríš z tohto .avi súboru DVD video disk.

Dokonca výhodou tohto je, že v tom videoeditore si môžeš tú hudbu, čo tam teraz máš zrušiť a nahradiť ju kvalitnejším formátom, napr. z mp3. Lebo ako som počul tú prezentáciu, tak tá hudba (vo formáte .wav) je dosť slabej kvality - určite máš tie pesničky aj v kvalitnejšom formáte.

Dúfam, že sa ti podarilo stiahnuť to video, čo som ti poslal...
zlatica.turisova
17.03.10,10:29
Tak som to skúsil s tým grabovaním obrazovky a musím povedať, že je to celkom podarené a šikovné. Poslal som ti to video cez uschovna.cz.

Použil som na to aplikáciu Camsoft :

http://camstudio.org/

Je jednoduchá na ovládanie (žiadne komplikované menu) a je free - bezplatná. Treba si ju nainštalovať a nechať spustenú. STačí pár drobných nastavení zvuku, snímania celej obrazovky a spôsobu uloženia videa (ja som nastavil kodek Intel Indeo - DivX nebol v ponuke, ale Intel Indeo prehraje tiež väčšina prehrávačov). Ovládanie záznamu je možný aj cez funkčné klávesy - F8 - začiatok nahrávania, F9 - koniec.

Potom si otvoríš prezentáciu a spustíš ju pomocou F5. Hneď na to stlačíš F8 a počkáš, kým prezentácia dohraje. Tesne pred koncom stlačíš F9 a CAmsoft ti ponúkne uloženie videa. Po uložení dostaneš súbor vo formáte .avi, s ktorým môžeš ďalej pracovať.

Neviem, či tento súbor prehraje stolový DVD prehrávač, ale za pokus to stojí. Ak nie, pomocou videoeditora si v pohode vytvoríš z tohto .avi súboru DVD video disk.

Dokonca výhodou tohto je, že v tom videoeditore si môžeš tú hudbu, čo tam teraz máš zrušiť a nahradiť ju kvalitnejším formátom, napr. z mp3. Lebo ako som počul tú prezentáciu, tak tá hudba (vo formáte .wav) je dosť slabej kvality - určite máš tie pesničky aj v kvalitnejšom formáte.

Dúfam, že sa ti podarilo stiahnuť to video, čo som ti poslal...
Ahoj! Veľmi pekne ďakujem za všetko, čo si pre mňa a pre deti z našej škôlky urobil. Pomaly si prerobím všetky prezentácie pre deti podľa tvojho návodu. Najprv si stiahnem na to program a vložím originálne piesne. Máš pravdu- sú vo wav- aby hrali aj v inom počítači. Prezentáciu- alebo videonahrávku som si s úschovny stiahla a po vložení hudby vo formáte Mp3 budem spokojná. Ešte raz vrele ďakujem a prajem ti veľa úspechov v živote. Zlata
salvosko
17.03.10,11:09
Skus xvid2dvd soft na urobenie DVD z .avi aj ked to sice nie je divx ale mal by vediet pouzit kodek indeo ten je vo windows default.
zlatica.turisova
20.03.10,18:30
Ahoj! Veľmi pekne ďakujem za všetko, čo si pre mňa a pre deti z našej škôlky urobil. Pomaly si prerobím všetky prezentácie pre deti podľa tvojho návodu. Najprv si stiahnem na to program a vložím originálne piesne. Máš pravdu- sú vo wav- aby hrali aj v inom počítači. Prezentáciu- alebo videonahrávku som si s úschovny stiahla a po vložení hudby vo formáte Mp3 budem spokojná. Ešte raz vrele ďakujem a prajem ti veľa úspechov v živote. Zlata
Ahoj! Prezentáciu vo formáte Mp3 som si pozrela, je to super. len mám veľký problém. Celý týždeň som študovala, sťahovala z internetu a inštalovala. Priznám sa- bezúspešne. Stiahla som si Camstudio zo stránky http://camstudio.org/. K tomu som potrebovala kodeky. No to sa mi nepodarilo nainštalovať.Stiahla som si Indeo® 3.2, 4.5, and 5.11 Codecs and Support Files a aj
CamStudio Lossless Codec Setup . Ani jeden sa mi nepodarilo nainštalovať.pomocou googla prekladača som si z tejto stránky preložila veľa matriálu a prečítala. AJ mám veľmi, veľmi ďaleko k odborníkovi. Ale aspň tuším čo potrebujem a ako to má dopadnúť. Keď som otvorila program Camstudio som sa nedostala nikde. asi preto, že som nemala nainštalovaný kodec. Mne by to bolo vysvetliť tak trochu po lopate. Pôvodne som to nechcela napísať , ale nedostala som sa nikde. No neviem, ako by som sa dostala ďalej.Prosím ešte raz o radu a pomoc-lopatisticky. Ďakujem! Zlata
Chobot
20.03.10,21:55
Ahoj! Prezentáciu vo formáte Mp3 som si pozrela, je to super. len mám veľký problém. Celý týždeň som študovala, sťahovala z internetu a inštalovala. Priznám sa- bezúspešne. Stiahla som si Camstudio zo stránky http://camstudio.org/. K tomu som potrebovala kodeky. No to sa mi nepodarilo nainštalovať.Stiahla som si Indeo® 3.2, 4.5, and 5.11 Codecs and Support Files a aj
CamStudio Lossless Codec Setup . Ani jeden sa mi nepodarilo nainštalovať.pomocou googla prekladača som si z tejto stránky preložila veľa matriálu a prečítala. AJ mám veľmi, veľmi ďaleko k odborníkovi. Ale aspň tuším čo potrebujem a ako to má dopadnúť. Keď som otvorila program Camstudio som sa nedostala nikde. asi preto, že som nemala nainštalovaný kodec. Mne by to bolo vysvetliť tak trochu po lopate. Pôvodne som to nechcela napísať , ale nedostala som sa nikde. No neviem, ako by som sa dostala ďalej.Prosím ešte raz o radu a pomoc-lopatisticky. Ďakujem! Zlata

Stiahni si odtiaľto:

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

inštalačný balík a naištaluj si kodek K-lite. Aj ja mám tento, ak je tvoj problém len v kodekoch, tak by to malo pomôcť (mne to grabovanie funguje s týmto kodekom).

Pred samotnou inštaláciou to možno bude chcieť odinštalovať doteraz inštalované kodeky, tak to nechaj, nech odinštaluje (daj áno).
ACCNT
21.03.10,06:45
kedze je to take zlozite spravit pomocou konvertovania, nedalo by sa to spravit pomocou nejakeho programu co nahrava obrazovku?
ziadny program nemozem odporucit, ale google pod pojmom screen recorder urcite nieco najde.
Chobot
21.03.10,19:31
kedze je to take zlozite spravit pomocou konvertovania, nedalo by sa to spravit pomocou nejakeho programu co nahrava obrazovku?
ziadny program nemozem odporucit, ale google pod pojmom screen recorder urcite nieco najde.

Ako vidím, tému si nečítal. Pozri si príspevok č. 15....:rolleyes::cool:

Ale inak máš pravdu.
ACCNT
21.03.10,19:38
hops....cital, ale nevsimol som si druhu stranu :---
zlatica.turisova
21.03.10,19:48
Stiahni si odtiaľto:

http://www.free-codecs.com/download/K_Lite_Mega_Codec_Pack.htm

inštalačný balík a naištaluj si kodek K-lite. Aj ja mám tento, ak je tvoj problém len v kodekoch, tak by to malo pomôcť (mne to grabovanie funguje s týmto kodekom).

Pred samotnou inštaláciou to možno bude chcieť odinštalovať doteraz inštalované kodeky, tak to nechaj, nech odinštaluje (daj áno).
Ahoj! ďakujem a pustila som sa do toho- preložila som si camstudio a codek som si stiahla a nainštalovala. To sa podarilo. Akonáhle so si to stiahla, tak pps "oči" sa mi z Mp3 formátu ihneď dostali pod ikonu kodeku K-lite (321). Zatiaľ srdečne zdravím. Zlata
zlatica.turisova
24.03.10,12:15
Ahoj!
Aplikáciu Camstudia som si nastavila, ako si písal a aj s pomocou nápovedy. Codec mám tiež nainštalovaný a postupovala som podľa tvojej rady, a neide mi to. Camstudio som mala otvorené a pps som otvorila s mojich dokumentov- kde to mám uložené.Stlačla som F5- spustila pps, potom F8 a tesne pred koncom F9. A neudialo sa nič. Neviem prečo. Nerozumiem presne tomu Codecu. Viem že on rozpoznáva - alebo vie čítať pps v powerpointe, ale ja som ho teraz nepoužila. Len som ho nainštalovala.Ale hneď po inštalácií sa mi pps "oči" -ktorá bola uložená vo formáte MP3 dostala do Codeku. Chcela som ju znovu uložiť ako (Save as..), ale tam nebola žiadne možnosť. TAkže sa neviem pohnuť z miesta. ASkúšala som otvoriť pps aj cez Camstudio, ale ako keby to nevedelo načítať. NAšla som kde to mám uložené, ale keď som na to klikla, tak to bola prázdna zložka.
Tak teraz vôbec neviem ako na to. Srdečne ťa zdravím.
salvosko
24.03.10,12:21
Som sa tu inspiroval a urobil som zopar videi pomocou Camstudio a funguje to celkom pekne.
Mam pocit ze ta prezentacia ti berie klavesnicu a preto Camstudio nechyti F8 a F9 ... najprv si to len vyskusaj ako to funguje nanecisto.
Staci nainstalovat samotny Camstudio, ziadny kodek mi netreba lebo default pouziva Microsoft Video 1.
Musi to ist, ja som cez to urobil tie videa co tu na porade o nich pisem:
Uzitocne videa (http://www.porada.sk/t136038-uzitocne-videa.html)
Chobot
24.03.10,12:29
Ahoj!
Aplikáciu Camstudia som si nastavila, ako si písal a aj s pomocou nápovedy. Codec mám tiež nainštalovaný a postupovala som podľa tvojej rady, a neide mi to. Camstudio som mala otvorené a pps som otvorila s mojich dokumentov- kde to mám uložené.Stlačla som F5- spustila pps, potom F8 a tesne pred koncom F9. A neudialo sa nič. Neviem prečo. Nerozumiem presne tomu Codecu. Viem že on rozpoznáva - alebo vie čítať pps v powerpointe, ale ja som ho teraz nepoužila. Len som ho nainštalovala.Ale hneď po inštalácií sa mi pps "oči" -ktorá bola uložená vo formáte MP3 dostala do Codeku. Chcela som ju znovu uložiť ako (Save as..), ale tam nebola žiadne možnosť. TAkže sa neviem pohnuť z miesta. ASkúšala som otvoriť pps aj cez Camstudio, ale ako keby to nevedelo načítať. NAšla som kde to mám uložené, ale keď som na to klikla, tak to bola prázdna zložka.
Tak teraz vôbec neviem ako na to. Srdečne ťa zdravím.

Jááááááj... nejako to domotávaš. Zaúradovali Murphyho zákony - myslel som, že to grabovanie je tak jednoduchá vec, že to nemožno domotať... ale mýli som sa.

Kodeky vôbec nie sú programy. A vôbec nechápem tomu, čo si napísala "hneď po inštalácií sa mi pps "oči" -ktorá bola uložená vo formáte MP3 dostala do Codeku". Do akého Codeku sa ti dostala? Kodek nečíta prezentáciu. Kodek je len výpočtový algoritmus, ktorý používajú grafické aplikácie na kódovanie a dekódovanie (preto aj názov Kodovanie a Dekódovanie) videostreamu. Nainštalovanie kodeku vôbec nemôže ovplyvniť súbor vo formáte .pps. Ten naďalej zostáva dokumentom aplikácie Power Point. Na tom sa nič nemení.

Ja skutočne neviem, čo si na svojom počítači urobila, prečo ti to teraz nefunguje. Je to úplne ľahký postup, možno si si zle nastavila to Camstudio. Skús bez spustenia prezentácie spustiť nahrávanie, pobehaj myšou po obrazovke a ukonči nahrávanie. Ak ti neponúkne uloženie, pozri ešte v nastaveniach, niekde musí byť možnosť uloženia alebo cesta. Neviem, ako jednoduchšie to napísať.
salvosko
24.03.10,12:37
Presne tak.
Nainstalovat Camstudio nie kodek!
Spustit Camstudio ako aplikaciu.
Nastavit Region, daj si Full Screen.
Stlacit F8.
Robit nieco vo Windows.
Stlacit F9 a ma sa opytat kam ulozit video a tam ho ulozis.
Alebo pouzit tlacitko priamo v Camstudio.
Ja mam s tym jediny problem, video mi neprehra player z windows ani MPC ale QuickTime mi ho prehra. To ale mam asi nieco zo 64 bitovymi Windows 7 lebo na Windos XP 32 bit mi to idem uplne v pohode.
zlatica.turisova
24.03.10,18:08
No keď si mi poslal spňäť pps "oči", tak ikonka bola MP3. Akonáhle som si nainštalovala kodek, tak sa mi ta pps zmenila na ikonku , akú má ten kodek( Biely obdlžník a v tom čísla 3 2 1 )Idem to ešte skúšať. Možno sa z toho už vymocem.
zlatica.turisova
24.03.10,18:10
Tie tvoje užitočné videa sú skutočne užitočné. Idem sa pokusiť znova pracovať, dúfam že sa mi niečo podarí.
salvosko
24.03.10,18:26
No keď si mi poslal spňäť pps "oči", tak ikonka bola MP3. Akonáhle som si nainštalovala kodek, tak sa mi ta pps zmenila na ikonku , akú má ten kodek( Biely obdlžník a v tom čísla 3 2 1 ).
To mi pripada ako Media Player Classic ale tu predsa riesime ako to video urobit a nie ako ho prehrat.
Chobot
25.03.10,13:52
No keď si mi poslal spňäť pps "oči", tak ikonka bola MP3. Akonáhle som si nainštalovala kodek, tak sa mi ta pps zmenila na ikonku , akú má ten kodek( Biely obdlžník a v tom čísla 3 2 1 )Idem to ešte skúšať. Možno sa z toho už vymocem.


Musíme si ujasniť (teda najmä pre teba vysvetliť) pár vecí. Ja som ti neposlal späť pps. To, čo som ti posla, bol video súbor, nie prezentácia. Neviem, akú ikonku si videla (že MP3?). K súboru sa väčinou priraďuje ikonka aplikácie, ku ktorej je súbor s danou koncovkou priradený. Ten súbor, čo som ti poslal, mal koncovku .avi (video súbor), preto ho chcel prehrávať nejaký prehrávač, čo má v PC nanišntalovaný.

Po tom, čo si si stiahla kodek K-lite, tak k videosúborom sa priradila aplikácia Media Player Classic. Videla si takýto obdĺžnik, ako je dole v obrázku? Potom je to ono - Media player Classic. Tým prehrávačom by si mohla prehrať video.

Súbory môžeš priradiť aj k iným aplikáciám - klikneš pravým tlačítkom myši na súbor a vyberieš voľbu "Otvoriť v programe" a ponúkne ti na výber rôzne programy, tam vyberieš úplne na spodku "Vybrať program..." a v novom okne na spodku musíš po vybratí tebou zvoleného prehrávača zaškrtnúť políčko "Na otvorenie týchto súborov vždy použiť vybratý program". (pozri priložený dokument Word ).