denniss
11.03.10,07:56
Dobrý deň,
chcem sa opýtať, že do akej výšky príjmu za rok si môže SZČO v daňovom priznaní uplatniť paušalný náklad a koľko % z príjmu si môže uplatniť.
Je to súrne a vopred ďakujem za rýchlu odpoveď
mariana11
11.03.10,07:58
40% alebo 60% pri remeselnej činnosti. Príjem nie je omedzený
Blankake
11.03.10,07:59
Máš na mysli uplatnenie výdavkov percentom? Buď je to 40% alebo v prípade remeselných živností až 60 %.
Simiimi
11.03.10,08:00
patria maliarske práce do remeselnej činnosti?
SZČO celý rok fakturovala murárske práce a 2x vyfakturovala maliarske práce. Upltnila som 40% paušál. Správne?
denniss
11.03.10,08:08
no a do remeselnej činnosti patrí ako čistenie odpadových rúr + vodenárske práce a ďalšia odlišná činnosť je pedikúra+manikúra+nechtový dizajn alebo kde si to nájdem, čo tam patrí?
ďakujem
babi2
11.03.10,08:11
no a do remeselnej činnosti patrí ako čistenie odpadových rúr + vodenárske práce a ďalšia odlišná činnosť je pedikúra+manikúra+nechtový dizajn alebo kde si to nájdem, čo tam patrí?
ďakujem
Nájdeš v Živnostenskom zákone, príloha č.1
Zita5
11.03.10,08:12
http://www.porada.sk/t124301-vymedzenie-remeselnych-zivnosti-jun-2009-a.html

http://www.porada.sk/t124299-zoznam-volnych-zivnosti-odporucane-oznacenie-jun-2009-a.html

http://www.porada.sk/t126521-zakon-o-dani-z-prijmov-od-01-09-2009-do-31-12-2009-a.html
§ 6 odst.10 - čo tak si pozrieť aj zákon :)
Simiimi
11.03.10,08:13
patria maliarske práce do remeselnej činnosti?
SZČO celý rok fakturovala murárske práce a 2x vyfakturovala maliarske práce. Upltnila som 40% paušál. Správne?

prosím .....
Zita5
11.03.10,08:32
prosím .....

Prečo sa nesnažíte situáciu posúdiť sama a výsledok posúdenia si dáte odobriť na Porade .Však tým získavate len skúsenosť a učíte sa .:)

Maliarske práce nie sú remeselnou živnosťou , a teraz ma skontrolujte v linkoch , ktoré som Vám vyššie pripojila do tejto témy .
Simiimi
11.03.10,08:35
Prečo sa nesnažíte situáciu posúdiť sama a výsledok posúdenia si dáte odobriť na Porade .Však tým získavate len skúsenosť a učíte sa .:)

Maliarske práce nie sú remeselnou živnosťou , a teraz ma skontrolujte v linkoch , ktoré som Vám vyššie pripojila do tejto témy .

Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť :)
Timka1
11.03.10,08:36
Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť :)

máš to správne - 40%
Zita5
11.03.10,08:52
Ale som napísala, že som uplatnila 40% paušál a pýtala som sa, či je to správne. A tento výsledok som si dala odobriť :)

Aha , tak som to prešvihla , no čo už . Ale máte to správne .:)
Simiimi
11.03.10,09:03
Aha , tak som to prešvihla , no čo už . Ale máte to správne .:)

no čo už, aj skúsená poraďáčka ako vy sa môže seknúť.
A vidím, že sa sekla aj Timka1 aj jacekova ...
Len to človeka troška zamrzí, keď sa na neho niekto "osopí" neprávom.
Ale aj tak ďakujem za odobrenie a odsúhlasenie.
Zita5
11.03.10,09:12
no čo už, aj skúsená poraďáčka ako vy sa môže seknúť.
A vidím, že sa sekla aj Timka1 aj jacekova ...
Len to človeka troška zamrzí, keď sa na neho niekto "osopí" neprávom.
Ale aj tak ďakujem za odobrenie a odsúhlasenie.

Môj príspevok nebol "osopením ", ale dobrou ľudskou radou , len som zareagovala a citovala ten nesprávny príspevok . Takže sa ospravedlňujem .


A to čo som napísala zostáva v platnosti pre takých , ktorý chcú radu , bez toho , aby si trošku naštudovali veci okolo problematiky, ktorú riešia :)
Zasa je to len rada , ktorá pomôže každému účtovníkovi , vedieť sa vyznať aspoň trochu v predpisoch .