JANUSKA
05.10.05,09:49
ahojte vsetci!Som tu prvy krat a dufam,ze sa tu zorientujem skoro a vyuzijem vase dobre rady.Zacinam podnikat a chcem radu,ktory uct.program +sklad by bol pre mna najlepsi a tiez pokladna.chcem si otvorit ramovanie - sklenarstvo /sluzby/ spojene s predajom potrieb pre vytvarnikov a komisionalny predaj obrazov. Dakujem! :)
Julča
05.10.05,08:12
Ja účtujem v Jú a mám POHODU,som s ňou spokojná, ale nemám sklady.Tie by som si pravdepodobne musela dokúpiť. Tu na porade je diskusia na tému softvéry tak sa na ňu pozri je tam viacero názorov ohľadom účtovníckych softvérov. ERP nemám tak k tomu sa neviem vyjadriť.
Daska
05.10.05,08:18
Aj ja mam Pohodu a som s nou veeeeeeeeeeelmo spokojna, neviem aku verziu ma Julca ale ja mam aj sklady
Zita5
05.10.05,08:23
JÚ - výborná je ALFA včetne skladov .
JANUSKA
05.10.05,09:08
vdaka za odpovede a kde ju zozeniem ,tu pohodu a za kolko? a ako je to s tym komis.predajom?
Monica
05.10.05,19:28
Keď si z KE alebo okolia, viem poradiť, u koho kúpiť Pohodu. Stojí okolo 14 tisíc s DPH.
Daska
05.10.05,20:03
Tu mas cenik: http://www.stormware.sk/pohoda/ph_ceny.asp

a tu si mozes kuknut ake su varianty a co obsahuju: http://www.stormware.sk/pohoda/varianty.asp
ajobs
05.10.05,20:14
Ja používam MRP, je to však program vhodný najmä pre podnikateľov účtujúcich v PÚ. Ak máš výhľad účtovať v PÚ, potom odporúčam.
bredikova
05.10.05,20:14
Netvrdím, že Pohoda nie je dobrá, ale podľa mňa veľmi drahá. Skús sa pozrieť na MRP. Majú sklady a celkom dobré. Pozri linku www.mrp.sk (http://www.mrp.sk)
JANUSKA
06.10.05,06:18
Dakujem za odpovede.Ta Pohoda je mozno v pohode ,ale aj mne sa zda trosku draha pre zacinajuceho zivnostnika.
S tym komisom mi nikto nevie poradit ? ako ma vyzerat zmluva medzi mnou ako sprostredkovatelom predaja a osobou,ktora dany tovar ponuka na predaj?
Daska
06.10.05,07:33
Ten komis by zaujimal aj mna, teraz klient co si o tom splietal a dost dobre som ho nepochopila
A ta pohoda sa mi nezda taka draha, ja mam komplet, t. j. vsetko, JU, PU, mzdy sklad... a su o vela drahsie programy, ty si vyberies len tu variantu, ktora Ti vyhovuje
JANUSKA
06.10.05,08:12
ved to prave neviem,aku variantu potrebujem.Uctovnictvo ako take mi bude robit uctovnicka ja potrebujem program do prevadzky,aby som mala prehlad v zasobach a dokazala vystavit aj fakturu pre zakaznika a urobit cenovu ponuku co sa tyka sklenarstva pri vecsom odbere.
prosim aky je rozdiel medzi vizualnym a univerzalnym systemom v MRP?
Janiela
06.10.05,15:47
ved to prave neviem,aku variantu potrebujem.Uctovnictvo ako take mi bude robit uctovnicka ja potrebujem program do prevadzky,aby som mala prehlad v zasobach a dokazala vystavit aj fakturu pre zakaznika a urobit cenovu ponuku co sa tyka sklenarstva pri vecsom odbere.
prosim aky je rozdiel medzi vizualnym a univerzalnym systemom v MRP?

Univerzálne je pre WINDOWS aj pre MS-DOS.Mám jedno aj druhé. Pre windows je oveľa lepšie (a to nielen cenovo). Stačí Vám aj pre jednu firmu, čo je vo veľmi dobrej ponuke. Pozrite si cenník na www.mrp.sk. Účtujem v MRP a vediem si aj mzdy. Odporúčam vizuálne (pre windows).
lenkak
06.10.05,16:31
Ak MRP tak jednoznačne odporúčam verziu Win - vizuálne.
lenkak
06.10.05,16:35
Dakujem za odpovede.Ta Pohoda je mozno v pohode ,ale aj mne sa zda trosku draha pre zacinajuceho zivnostnika.
S tym komisom mi nikto nevie poradit ? ako ma vyzerat zmluva medzi mnou ako sprostredkovatelom predaja a osobou,ktora dany tovar ponuka na predaj?
Myslíš komisionársku zmluvu?
Ak áno, potom pozri link:
http://www.porada.sk/showthread-t_5908-highlight_komitent.html
JANUSKA
12.10.05,06:14
ahojte,vie mi niekto poradit co je lepsie?Otvaram predajnu s potrebami pre vytvarnikov a chcem vediet ci je lepsie mat RP cez pocitac s odpisom tovaru zo skladu alebo normalne blokovat len do RP.Dakujem
jjendro
13.10.05,10:44
Chcem sa opýtať, či niekto nevie o podpore, resp. príspevku alebo možnosti získať finančné prostriedky na podporu začínajúcich podnikateľov (otvorenie živnosti)

Viem, že existuje nejaká podpora zo strany ÚPSVaR ale ak ide o ženu na rodičovskom príspevku - dieťa vo veku 1,8 roka. Dá sa získať nejaká podpora?
:D :confused: čakám odpoveď
ajobs
13.10.05,10:58
Myslím, že je tam podmienka byť zaradený v evidencii nezamestnaných ÚPSVaR aspoň 6 mesiacov, viac by malo byť na stránke www.upsvar.sk (http://www.upsvar.sk).
mmj
13.10.05,11:04
Chcem sa opýtať, či niekto nevie o podpore, resp. príspevku alebo možnosti získať finančné prostriedky na podporu začínajúcich podnikateľov (otvorenie živnosti)

Viem, že existuje nejaká podpora zo strany ÚPSVaR ale ak ide o ženu na rodičovskom príspevku - dieťa vo veku 1,8 roka. Dá sa získať nejaká podpora?
:D :confused: čakám odpoveď
Viem, že bola podpra zo strany štátu, ale len pre ľudí dlhodobo nezamestaných.To sú takí, kt. sú evidovaný na úrade práce viac ako 12 mesiacov.živnosť potom nemohli zrušiť počas dvoch rokov. Suma predstavovala výšku pokrytia odvodov za 24 mesiacov. Táto podpora sa nevzaťahovala iné osoby. Musela by si robiť skúšky pred komisiou, vypracovať marketingový plán a vydokladovať získané peniaze blokmi,na čo si ich použila.

Každopádne by som ti navrhovala sa v rámci "prechádzky" ísť spýtať osobne na úrad práce a informovať sa zároveň aj o možných negatívach (napr. že živnosť nemôžeš počas 2rokov zrušiť ani zastaviť)