alain
11.03.10,10:40
dobry den,

nie som Slovak a chcel by som vediet aky je zakon ohladom cisla faktury ktore moja firma vystavi.

firma ktora mi urobi uctovnictvo mi povedala ze lepsie su cisla vo formate rok + cislo (napr. 20100001 ked 2010 = rok a 0001 cislo ktore ako prirastok).

nemam nic proti tomu ale ked moja firma vytvori webove systemy ktore samy vytvoria faktury, chcel by som vediet na co musim dat pozor aby som napr. opravil tych systemy.

napr. mam 1 webovy system ktory vyfakturuje zakaznika automaticke na baze rok+prirastok (20100025)

2hy system ktory nekomunikuje s prvim systemom, moze tiez vystavit to iste cislo faktury 20100025 ked beriem rok + prirastok ako modelu pre faktury.

takze teraz co mozem urobit aby pre uctovnik to bolo v poriadku aj pre moju firmu ?

ked nahodo 2hy system ma iny format faktury ako cislo systemu + rok + prirastok (napr. 2201000025), bude akceptovat uctovnik ?
a bude akceptovat danovy urad ? je to podla zakony ?

vopred dakujem za pomoct.

A.
joey1986
11.03.10,09:54
nemal by si mať dva daňové doklady (faktúry) pod rovnakým číslom...
čo sa týka očíslovania faktúr, nie je nikde definované akým spôsobom musíš mať očíslované faktúry, len že daná faktúra musí byť očíslovaná (viď parag. 71 odst.2 písmena c Zákona o DPH).
Gabi03
11.03.10,10:04
takze teraz co mozem urobit aby pre uctovnik to bolo v poriadku aj pre moju firmu ?

ked nahodo 2hy system ma iny format faktury ako cislo systemu + rok + prirastok (napr. 2201000025), bude akceptovat uctovnik ?
a bude akceptovat danovy urad ? je to podla zakony ?

vopred dakujem za pomoct.

A.

Tvoj systém, alebo jemu podobný, využívajú viaceré, najmä väčšie firmy. Účtovník to musí akceptovať a daňový úrad tiež.
alain
11.03.10,13:24
nemal by si mať dva daňové doklady (faktúry) pod rovnakým číslom...
čo sa týka očíslovania faktúr, nie je nikde definované akým spôsobom musíš mať očíslované faktúry, len že daná faktúra musí byť očíslovaná (viď parag. 71 odst.2 písmena c Zákona o DPH).

je mi to jasne ze faktury musia mat unikatne cislo, ale format/tvar ocislovania nie je definovane presne.

Dakujem za pomoct.
alain
11.03.10,13:27
Tvoj systém, alebo jemu podobný, využívajú viaceré, najmä väčšie firmy. Účtovník to musí akceptovať a daňový úrad tiež.

tak to pochopim ze ked moja firma ma 3 rozne webove systemy (ktore poskytuju rozne sluzby cez internet), nie je to problem mat 3 rozne ocislovania fakturiek.

napr.

system 1 : 1+rok+prirastok
system 2 : 2+rok+prirastok
system 3 : 3+rok+prirastok

som to pochopil dobre ?

Dakujem.
Gabi03
11.03.10,13:29
tak to pochopim ze ked moja firma ma 3 rozne webove systemy (ktore poskytuju rozne sluzby cez internet), nie je to problem mat 3 rozne ocislovania fakturiek.

napr.

system 1 : 1+rok+prirastok
system 2 : 2+rok+prirastok
system 3 : 3+rok+prirastok

som to pochopil dobre ?

Dakujem.

Správne. A nezaškodí to podchytiť v internej smernici. ;)
alain
11.03.10,14:31
Dakujem za vsetko.
ako vzdy dobra pomoct je tu.

super.