emula1
11.03.10,08:56
prosim pomoc,

musim teraz vystavit nejake dobropisy este k obdobiu 2009. DPH by som mala uplatnit teraz - teraz sme na to prisli. Cize datum vystavenia bude 11.3.2010, ale aky datum dodania, kedze sa to tyka roku 2009? 2009 alebo 2010? zauctujem to do uctovnictva 2009 alebo az 2010?

uz som z toho na nervy, prosim pomozte:mee::mee:
m.hladka
11.03.10,09:33
DBP bude zaúčtovaný už v roku 2010. Dátum dodania by mal byť taký istý, ako dátum vystavenia.
emula1
11.03.10,10:36
DBP - myslis DPH?

ok, takze, datum vystavenia bude zhodny s datumom dodania, t.j.11.3.2010 a zauctujem normalne do r.2010 311/602 s minusovym znamienkom?
emula1
30.03.11,07:59
ahojte,

musim teraz vystavit dobropis k 1 fakture vystavenej v r. 2010. vystavim to s DPH 19%, hej?
plavčík
30.03.11,08:01
áno s 19% DPH / Viď zákon o DPH §25 ods1 a ods.7 - oprava základu dane