robci
11.03.10,11:38
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť s vyplnením českého DP. Chcel by som vedieť, ktoré riadky treba vyplniť.

- minulý rok som mal 1zamestnávateľa v ČR
- "Dohoda o provedení práce"
- príjem bol napríklad 30 000 Kč, z neho bola zrazená zrážková daň 15%, čiže
4500Kč.
-túto daň, čiže preplatok chcem vrátiť.

Ktoré riadky musím mať vyplnené? Ďakujem.
P.S. Podľa dvoch internetových kalkulačiek mi vyšli rozdielne vyplnené riadky, hlavne čo sa týka núl.
robci
14.03.10,11:12
pomôže mi niekto prosím?
Anik
14.03.10,11:16
jedná sa ti o slovenské, alebo české DP
Anik
14.03.10,11:47
pýtam sa to kôli tomu že ak ti ide o slovenské tak Ti daň zaplatenú v Čechách nevrátia to si musíš potom požiadať
v čechách
napíš o čo ti ide bližšie a konkrétnejšie
mysimis
14.03.10,11:50
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť s vyplnením českého DP. Chcel by som vedieť, ktoré riadky treba vyplniť.

- minulý rok som mal 1zamestnávateľa v ČR
- "Dohoda o provedení práce"
- príjem bol napríklad 30 000 Kč, z neho bola zrazená zrážková daň 15%, čiže
4500Kč.
-túto daň, čiže preplatok chcem vrátiť.

Ktoré riadky musím mať vyplnené? Ďakujem.
P.S. Podľa dvoch internetových kalkulačiek mi vyšli rozdielne vyplnené riadky, hlavne čo sa týka núl.

Ak chceš vrátiť uvedenú daň, musíš o to požiadať v Čechách.
Aljok
14.03.10,12:03
Dobrý deň,

potreboval by som poradiť s vyplnením českého DP. Chcel by som vedieť, ktoré riadky treba vyplniť.

- minulý rok som mal 1zamestnávateľa v ČR
- "Dohoda o provedení práce"
- príjem bol napríklad 30 000 Kč, z neho bola zrazená zrážková daň 15%, čiže
4500Kč.
-túto daň, čiže preplatok chcem vrátiť.

Ktoré riadky musím mať vyplnené? Ďakujem.
P.S. Podľa dvoch internetových kalkulačiek mi vyšli rozdielne vyplnené riadky, hlavne čo sa týka núl.

Skús pozrieť sem : http://finance.idnes.cz/danove-priznani-za-rok-2009-behem-par-minut-stahnete-si-formular-p65-/p_dane.asp?c=A100104_153411_p_dane_ven
robci
14.03.10,17:22
v príspevku odomňa je to napísane..priznanie podávam v ČR
robci
14.03.10,17:24
jedná sa ti o slovenské, alebo české DP

české, české:))
Anik
14.03.10,17:46
ospravedlňujem sa ponížene už nevidím ani čítať
prepáč
ZDENIELA
14.03.10,17:46
Tu si stiahni formulár a začni vypisovať ... určite pomôže, potom sa ozvi
http://business.center.cz/business/sablony/s3-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob.aspx (http://business.center.cz/business/sablony/s3-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob.aspx)
Vypisuješ len základné dáta + prvé 4 strany. Tie 4 strany vytlačíš a odovzdáš.
robci
14.03.10,18:57
Tu si stiahni formulár a začni vypisovať ... určite pomôže, potom sa ozvi
http://business.center.cz/business/sablony/s3-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob.aspx (http://business.center.cz/business/sablony/s3-priznani-k-dani-z-prijmu-fyzickych-osob.aspx)
Vypisuješ len základné dáta + prvé 4 strany. Tie 4 strany vytlačíš a odovzdáš.

dakujem, uz som natrafil na viacero kalkulaciek. mam problem aj v tom, ze niektore zakruhluju na cele koruny, ine dovoluju zadat aj koruny+haliere (Kč) a aj v samotnom vygenerovanom DP su uvadzane haliere, v inej kalkulacke zase vygeneruje cele koruny. Ako je to teda spravne?
robci
15.03.10,07:38
Tak poradí mi niekto? Súrne to potrebujem. Ďakujem
Aljok
15.03.10,07:56
Tak poradí mi niekto? Súrne to potrebujem. Ďakujem

Pozrel si si vôbec tie linky, ktoré máš v príspevku č. 6 a 10?

Nájdeš tam aj pokyny k vyplneniu DP.
robci
15.03.10,08:49
Pozrel si si vôbec tie linky, ktoré máš v príspevku č. 6 a 10?

Nájdeš tam aj pokyny k vyplneniu DP.

áno, je tam napísané, že výšku celosvetových príjmov je potrebné uviesť v celých korunách. Nikde však nepíšu, akým spôsobom ich zaokrúhliť. Príklad: 20 000, 61 Kč...no? čo tam uvediem?
ZDENIELA
15.03.10,15:27
áno, je tam napísané, že výšku celosvetových príjmov je potrebné uviesť v celých korunách. Nikde však nepíšu, akým spôsobom ich zaokrúhliť. Príklad: 20 000, 61 Kč...no? čo tam uvediem?
Výšku celosvetových príjmov sledujú v ČR napr. kvôli podmienkam na uplatnenie si úľav na dani. Dôležité je mať výšku príjmov z ČR buď nad alebo pod 90% a myslím si, že tie haliere ti to neovplyvnia... zaokrúhli to teda matematicky na celé Kč.
robci
15.03.10,15:40
Výšku celosvetových príjmov sledujú v ČR napr. kvôli podmienkam na uplatnenie si úľav na dani. Dôležité je mať výšku príjmov z ČR buď nad alebo pod 90% a myslím si, že tie haliere ti to neovplyvnia... zaokrúhli to teda matematicky na celé Kč.

ďakujem, takže matematicky:))

mám ešte jednu otázku..do akého riadku zapíšem zrazenú daň? nie som si istý, či do r.84, alebo 87a.
Na potvrdení od zamestnávateľa je to napísané veľmi zvláštne, pretože zrazenú daň neuvádza v kolonke na tlačive (tam je 0), ale slovom dopísaný text naspodku potvrdenie "srážková daň: xxx,xx Kč"
ZDENIELA
15.03.10,15:53
ďakujem, takže matematicky:))

mám ešte jednu otázku..do akého riadku zapíšem zrazenú daň? nie som si istý, či do r.84, alebo 87a.
Na potvrdení od zamestnávateľa je to napísané veľmi zvláštne, pretože zrazenú daň neuvádza v kolonke na tlačive (tam je 0), ale slovom dopísaný text naspodku potvrdenie "srážková daň: xxx,xx Kč"
Podľa akého § tam asi nepíše?
ZDENIELA
15.03.10,15:56
Mal si zrejme príjmy do 5000,-- Kč, teda je to zrážková daň podľa § 36 odst. 7, do daňového priznania riadok 87a)
robci
15.03.10,15:57
Podľa akého § tam asi nepíše?

No bohužiaľ nie..vyzera to akoby si zamestnavateľ vykazal nulovú daň a pre moju spokojnosť mi mimo vyhradenej kolonky dopísal, ze "srážková daň toľko a toľko Kč". A ja chcem tú daň samozrejme vrátiť (preplatok)..a neviem do akého riadku ju v DP mám uviesť.
robci
15.03.10,16:00
Mal si zrejme príjmy do 5000,-- Kč, teda je to zrážková daň podľa § 36 odst. 7, do daňového priznania riadok 87a)

nie, príjmy boli cca 25 000 kč a zrazená daň činí cca 3600 Kč.
ZDENIELA
15.03.10,16:15
nie, príjmy boli cca 25 000 kč a zrazená daň činí cca 3600 Kč.
Dobre ale tá hranica 5000,-- Kč je za 1 mesiac.
robci
15.03.10,16:18
Dobre ale tá hranica 5000,-- Kč je za 1 mesiac.

aha, tak to potom áno..príjmy boli nižšie ako 5 000 za mesiac. Čiže tú daň uvediem do r. 87a) ???
robci
15.03.10,16:24
aha, tak to potom áno..príjmy boli nižšie ako 5 000 za mesiac. Čiže tú daň uvediem do r. 87a) ???

keď ťa mám na linke, ešte sa spýtam na poslednú vec: na riadkoch, kde nič nevypisujem, mám nechať prázdne miesto, alebo ich mám vyplniť nulou? Pýtam sa preto, lebo niektore kalkulačky na nate mi tam nuly pridali, iné nepridali, iné zasa dali nuly len niekde.
ZDENIELA
15.03.10,16:45
Ja nechávam podľa programu, niekde sa to nedá ani prepísať. Minulý rok som mala väčšinu políčok prázdnych, rok pred tým s nulami, tento rok zasa s nulami ... a zatiaľ v pohode, neboli reklamácie
robci
15.03.10,16:51
Ja nechávam podľa programu, niekde sa to nedá ani prepísať. Minulý rok som mala väčšinu políčok prázdnych, rok pred tým s nulami, tento rok zasa s nulami ... a zatiaľ v pohode, neboli reklamácie

No dobre vedieť:) takže sa nestane nič, keď to nechám podľa programu? najlepšie bude ak to nechám podľa toho interaktívneho formulára stiahnutého priamo z portalu danovej spravy v CR. dakujem este raz za vsetky odpovede:))