monikago
11.03.10,09:51
ahojte,
poradíte mi prosím Vás, ešte teraz uhrádzame faktúry z min. roku za tovar. a chcem sa spýtať, keď zaúčtujem úhradu do peňažného denníka, či mám rozpísať sumu na bez dph, dph a spolu, alebo ked je to z min. roku tak dat do tovaru len celkovu sumu?
dakujem za radu
Johanka
11.03.10,09:55
Prečo myslíš, že by mal deň/rok úhrady ovplyvňovať spôsob účtovania ?
monikago
11.03.10,09:57
... neviem, zaskočilo ma to, ale ďakujem za radu, idem to rozúčtovávať.
Johanka
11.03.10,09:58
§ 21 Zákona o dani z príjmov
(2) Daňovými výdavkami nie sú tiež

i) daň z pridanej hodnoty u platiteľov tejto dane s výnimkou prípadov uvedených v § 19 ods. 3 písm. k) a s výnimkou dodatočne vyrubenej dane z pridanej hodnoty za minulé zdaňovacie obdobia účtovanej ako náklad,
Johanka
11.03.10,10:03
... neviem, zaskočilo ma to, ale ďakujem za radu, idem to rozúčtovávať.
Ak Ťa niečo zaskočí, zober si ceruzku a papier a porovnaj ako by výšku výdavkov ovplyvnili obidva spôsoby účtovania , medzi ktorými si sa rozhodovala ... ten druhý (nesprávny) by potešil notorických dlžníkov ;). Aj DPH by si odpočítali , aj vo výdavkoch by ju mali = HALUZ :).
monikago
11.03.10,10:05
Ak Ťa niečo zaskočí, zober si ceruzku a papier a porovnaj ako by výšku výdavkov ovplyvnili obidva spôsoby účtovania , medzi ktorými si sa rozhodovala ... ten druhý (nesprávny) by potešil notorických dlžníkov ;). Aj DPH by si odpočítali , aj vo výdavkoch by ju mali = HALUZ :).


keď si mi to takto rozpísala, tak by to bolo ozaj divne, dakujem;)
Zdenka175
11.03.10,11:11
Ak ste platitelia DPH tak rozpísať. Ak nie tak do PD celú sumu vrátanie DPH.