ADA
05.10.05,10:29
Viem, že to už bolo rozoberané ale potrebujem ešte raz vysvetlenie.

Zamestnanec doteraz komunikuval s partnerom v NJ odteraz však všetko bude prebiehať v AJ. Chcem ho preto poslať na kurz. Môžem si tento kurz dať do nákladov ako vzdelávanie zamestnanca a uplatniť si aj odpočet DPH?
Nebola som z toho príspevku, ktorý som tu čítala vôbec jasna či nakoniec áno alebo nie. Prosím preto o odpoveď. Ďakujem
Paula
05.10.05,08:36
Viem, že to už bolo rozoberané ale potrebujem ešte raz vysvetlenie.

Zamestnanec doteraz komunikuval s partnerom v NJ odteraz však všetko bude prebiehať v AJ. Chcem ho preto poslať na kurz. Môžem si tento kurz dať do nákladov ako vzdelávanie zamestnanca a uplatniť si aj odpočet DPH?
Nebola som z toho príspevku, ktorý som tu čítala vôbec jasna či nakoniec áno alebo nie. Prosím preto o odpoveď. ĎakujemSúvisí to s dosahovaním príjmu organizácie, takže do nákladov a uplatniť DPH.
Naile
05.10.05,08:37
Na toto jasnú a záväznú odpoveď Vám dá len Váš spravca dane.
Každému triezvo mysliacému odborníkovi je jasne, že kým Váš zamestnanec sa naučí rokovať odborne in English prejde "päťsto rokov" a je jednoduchšije najať na to rokovanie tlmočníka. Teda, je to zamienka, ale v dlhodobej perspektíve by to mohlo snaď obstať. Zaleží na tolerantnosti DÚ.
Naile
05.10.05,08:39
Na toto jasnú a záväznú odpoveď Vám dá len Váš spravca dane.
Každému triezvo mysliacému odborníkovi je jasne, že kým Váš zamestnanec sa naučí rokovať odborne in English prejde "päťsto rokov" a je jednoduchšije najať na to rokovanie tlmočníka. Teda, je to zamienka, ale v dlhodobej perspektíve by to mohlo snaď obstať. Zaleží na tolerantnosti DÚ.
Takže, na kurz ho poslať môžete v každom prípade, avšak či to bude úznaný ako daňový výdavok je otazné.
pyton
05.10.05,12:02
Tiež si myslím, že to záleží na vašej obhajobe daného výdavku.
Inak, väčšie firmy, tiež banky,......... nonstop robia jazykové kurzy pre svojich zamestnancov, pochybujem, že by to mali ako nedaňový náklad.