PORADA.sk
PORADA.sk

Klikne pre zoradenie od najlepšej odpovede: : dohoda o zmene pracovných podmienok



verenka@azet.sk
11.03.10, 12:33
Dobrý deň do porady. Dnes by som Vás prosila o radu týkajúca sa zmeny pracovnej zmluvy. Môže zamestnávateľ ustanovením § 54ZP zmeniť prac.pomer z doby neurčitej na dobu určitú? veľmi by som potrebovala rýchlu odpoveď. Veľmi dakujem

terezamaria
11.03.10, 12:39
Dobrý deň do porady. Dnes by som Vás prosila o radu týkajúca sa zmeny pracovnej zmluvy. Môže zamestnávateľ ustanovením § 54ZP zmeniť prac.pomer z doby neurčitej na dobu určitú? veľmi by som potrebovala rýchlu odpoveď. Veľmi dakujem

§ 54 v ZP je Dohoda o zmene pracovných podmienok a keďže dohoda je vec obidvoch zmluvných strán, tak pokiaľ ju nepodpíšeš, v žiadnom prípade nemôže.

adi11
11.03.10, 12:51
§ 54
Dohoda o zmene pracovných podmienok
Na začiatok (http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-3-2009-a.html#hore)

Dohodnutý obsah pracovnej zmluvy možno zmeniť len vtedy, ak sa zamestnávateľ a zamestnanec dohodnú na jeho zmene. Zamestnávateľ je povinný zmenu pracovnej zmluvy vyhotoviť písomne.