carolinka
11.03.10,13:33
Dobry vecer,
chcela by som Vas poprosit o vase skusenosti a nazory na distributorov propanoveho kurenia Flaga a Probugas.
Zaciatkom leta by sme chceli zacat so stavbou nasho RD. Na pozemku nemame k dispozicii plynovu pripojku a elektrinu mame len na svietenie, tak sme sa rozhodli, ze kurenie a ohrev TUV budeme riesit prostrednictvom propanovych zasobnikov.
Ziskala som cenove ponuky od Flagy i od Probugasu - ceny su v podstate rovnake. Len by som chcela vediet vase skusenosti so spolupracou s nimi.
Vopred dakujem
Oliwa
11.03.10,14:20
Je to určite Probugas? Nie náhodou Progas?
Zoltán Kovács
11.03.10,14:26
Dobry vecer,
chcela by som Vas poprosit o vase skusenosti a nazory na distributorov propanoveho kurenia Flaga a Probugas.
Zaciatkom leta by sme chceli zacat so stavbou nasho RD. Na pozemku nemame k dispozicii plynovu pripojku a elektrinu mame len na svietenie, tak sme sa rozhodli, ze kurenie a ohrev TUV budeme riesit prostrednictvom propanovych zasobnikov.
Ziskala som cenove ponuky od Flagy i od Probugasu - ceny su v podstate rovnake. Len by som chcela vediet vase skusenosti so spolupracou s nimi.
Vopred dakujem


Ja mám propán od Flaga. Už tretí rok s tým kúrim a zohrievam TUV. Som zatiaľ spokojný s ich službami


Je to určite Probugas? Nie náhodou Progas?
Určite Probugas, je to bratislavská firma, ktorá distibuuje skvapalnený propán. Progas bol jedného času prídavok názvy firma Flaga. ;)
Laco-monter
11.03.10,14:31
Jednoznačne Flaga .

Používa sa tiež ako LPG v automobiloch a tak nie je problém s distribúciou.
Oliwa
11.03.10,14:48
Určite Probugas, je to bratislavská firma, ktorá distibuuje skvapalnený propán. Progas bol jedného času prídavok názvy firma Flaga. ;)

Veď práve preto som sa pýtala /kvôli tým rovnakým cenám/, či je to určite Probugas, lebo Flaga a Progas je to isté - vznikli fúziou - ich zmluvu mám k dispozícii /v práci/. ;)
thermical
12.03.10,04:44
mohol by niekto uviesť aké má náklady na kúrenie s LPG ? Skúsenosti mojich zákazníkov sú také, že kúrenie je dosť nákladné. Pri investičných nákladoch (nádrž, regulátor, potrubie) a prevádzkových (cena LPG) asi má zmysel uvažovať nad TČ vzduch-voda.
Zoltán Kovács
12.03.10,04:46
mohol by niekto uviesť aké má náklady na kúrenie s LPG ? Skúsenosti mojich zákazníkov sú také, že kúrenie je dosť nákladné. Pri investičných nákladoch (nádrž, regulátor, potrubie) a prevádzkových (cena LPG) asi má zmysel uvažovať nad TČ vzduch-voda.


Nádrž, 15 rokov nájom = 30 000 SK (platí sa jednorázovo)
1.naplnenie = cca 40 tisíc Skk
Ďalšie naplnenie po 30 tisíc (raz ročne)
Regulátor dodaný s nádržou, potrubie také isté ako pri zemnom plyne.
TomasHC
11.04.10,08:40
Nádrž, 15 rokov nájom = 30 000 SK (platí sa jednorázovo)
1.naplnenie = cca 40 tisíc Skk
Ďalšie naplnenie po 30 tisíc (raz ročne)
Regulátor dodaný s nádržou, potrubie také isté ako pri zemnom plyne.

Ahoj, kolko vychadzaju naklady na kurenie rocne? Resp. kolko GWh vyrobis z plnej nadrze (aky objem), resp. ine prevadzkove neklady.

Mam totiz plynovod asi 1,2m od pozemku, ale nie je v sprave SPP a uz s tym bojujem asi pol roka a zacinam rozmyslat o propan-butane :(
carolinka
12.04.10,06:17
My momentalne tiez riesime otazku propanoveho kurenia od Probugasu. Stretla som s z ich obch . zastupcom a jednanie bolo naozaj vynikajuce.
Vzhladom na to, ze este s tym nekurime neviem aky je objem vyrobenej energie. Ale aspon ti mozem dat info ohladom vstupnych nakladov.
projektova plynova dokumentacia : 150-200€ (lacnejsie vyjde najst si nejakeho vlastneho projektanta )
uzemnenie zasobnika : cca 200€
vykopove prace a osadenie plynoveho potrubia do zeme: cca 37€/bm
prenajom zasobnika : 80€/rok nadzemný zasobník
120€/rok podzemny zasobnik
nejaky plynovy regulator: 45€/rok
rocne servisne prehliadky zasobnika : cca 30€ za nadzemný zasobnik
cca 100€ za podzemny zasobnik
cena za naplnenie : cca 0,60€/l

Takato cenova ponuka prisla z probugasu mne. Jednala som i s Flagou, ale tam sa prenajom nadrze plati na 5 rokov dopredu ( a to sa mi zda zbytocne, lebo plynari sa snazia postupne plynofikovat vsetky domacnosti). Inak v zasade neboli v ponukam od oboch spolocnosti velke rozdiely, len zopar centov...
TomasHC
12.04.10,08:35
Diky carolinka, tie ceny su dost krute... :(
fetya
17.05.10,15:51
Ahojte! Poradte prosim. Stojim pred vystavbou rodinneho domu v meste, kde v nasej ulici vedie plynovod, avsak pripojenie je pre mna dost problematickejsie, potrebujem 50 metrov ruri, podtlacanie pod cestou, kde je kanal a voda, rozkopavkove povelenie, povolenie, lebo to bude cez mestsky pozemok, atd. Podla predbeznych vysledkov cena moze vysplhat az na 2000 eur. Nie je lepsie si dat objednat plynovy zasobnik, dat do zahrady a tym kurit? Dostanem na to povolenie od stavebneho uradu? S akymi nakladmi mam pocitat( prenajom zasobnika, potrubie, regulator, projekt, osadenie zasobnika...) Je to vhodna varianta na kurenie v mojom pripade?
TomasHC
17.05.10,17:24
Ahojte! Poradte prosim. Stojim pred vystavbou rodinneho domu v meste, kde v nasej ulici vedie plynovod, avsak pripojenie je pre mna dost problematickejsie, potrebujem 50 metrov ruri, podtlacanie pod cestou, kde je kanal a voda, rozkopavkove povelenie, povolenie, lebo to bude cez mestsky pozemok, atd. Podla predbeznych vysledkov cena moze vysplhat az na 2000 eur. Nie je lepsie si dat objednat plynovy zasobnik, dat do zahrady a tym kurit? Dostanem na to povolenie od stavebneho uradu? S akymi nakladmi mam pocitat( prenajom zasobnika, potrubie, regulator, projekt, osadenie zasobnika...) Je to vhodna varianta na kurenie v mojom pripade?

Cital(a) si prispevky vyssie? Asi nie... Keby to v mojom pripade bolo len 2000 EUR, tak skacem 3 metre do vysky :rolleyes:
fetya
17.05.10,17:40
cital, ale nenasiel som odpoved, ci to povolia, ci rozmyslam spravne ked odstupim od zemneho plynu kvoli nakladov 2000 eur za vybudovanie pripojky a zvolim si zasobnik. To som nenasiel.
TomasHC
17.05.10,17:51
cital, ale nenasiel som odpoved, ci to povolia, ci rozmyslam spravne ked odstupim od zemneho plynu kvoli nakladov 2000 eur za vybudovanie pripojky a zvolim si zasobnik. To som nenasiel.

Mozno sa mylim, ale nikto ta nemoze nutit do drahej plynovej pripojky ked chces propan. So zumpou vs. kanalizaciou je to ine na 100% - ak je kanalizacia, tak nemozes mat zumpu.

Ale mozno odpovie niekto fundovany. Treba spoliehat na diery v zakonoch a vyhlasakach :mee:
carolinka
18.05.10,06:57
Na sprevadzkovanie PB zasobnik potrebujes len dokumentaciu plynovej pripojky na PB a oznamenie o zacati drobnej stavby na mestskom alebo obecnom urade... Ci uz budes mat klasicky podzemny plyn alebo propanbutanovu nadrz je len na tvojom rozhodnuti - do toho ti nezasahuje ani obec ani SPP ... Cize je to len na tebe pre co sa rozhodnes....
Treba si vsak premysliet ci z dlhodobeho hladiska nebude predsalen lacnejsie zaplatit teraz 2000 € za plynovu pripojku ... Zaobstaranie a prevadzkovanie PB zasobnika totizto nie je uplne najlacnejsia zalezitost ( vid ceny spominane v predchadzajucich prispevkoch) ... Kedy som mala ja moznost napojit sa na plynovod a zaplatit "len" 2000€ - hned by som to brala ... bohuzial tuto moznost nemam :mee: