cayane
11.03.10,14:52
Dobrý deň,

mám jednu otázku, vedel by mi niekto poradiť kde nájdem v zákone ako sa má správne písat tvar IČ DPH tada či sa tam píše SK, pretože robím v jednej rozpočt. org. kde vypisujeme platobné príkazy k faktúram, ktoré prídu a naša účtovníčka na platobný príkaz nepíše SK k IČ DPH - pritom to opisuje z faktúr a tam to je. Neviem čo mám robiť povedali mi, že im mam doniest doklad kde je napísané že IČ DPH sa píše takto IČ DPH: SK....:confused:

Ďakujem za pomoc!
mmj
11.03.10,14:11
§72 ods.2 zakona o DPH hovori tom, co musi faktrua obsahovat: "... a jeho identifikacne cislo pre dan, pod ktorym tovar objednal"...
neviem poradit, ktory zakon priamo "hovori" o tom, ako sa pise ICDPH, ale pokial sa subjekt registruje na danovom urade dostane karticku Osvedcenie o registracii a prideleni identifikacneho cisla. v pripade, ze sa registruje ako platca DPH, prislusny danovy urad mu vystavi karticku (ruzova) - Osvedcenie o registracii pre dan z pridanej hodnoty. je tam uvedene: "Identifikacne cislo pre dan SK....." DIC a ICDPH je rovnake, len pri ICDPH je uvedene SK - medzinarodne oznacenie pre SR, nemci maju DE.... atd... myslim,ze normalny clovek, ktory s tymto robi, by to mal pochopit. snad ti to pomoze:)
cayane
11.03.10,14:23
Ano veď ja to chápem a viem, že IČ DPH je s SK. Len občas pochybujem o ludoch v tejto organizácii.
azla
11.03.10,14:54
Zákon o Dph
§ 71
Faktúra pri dodaní tovaru a služby v tuzemsku
nie je povinný na účely dane vyhotoviť faktúru, ak ide o tovar alebo službu, ktorá je dodaná s oslobodením od dane podľa § 28 až 42.

(2) Faktúra musí obsahovať

a) meno a adresu sídla, miesta podnikania, prípadne prevádzkarne platiteľa, ktorý dodáva tovar alebo službu, a jeho identifikačné číslo pre daň,

Zákon o správe daní
§ 31
Registračná a oznamovacia povinnosť daňových subjektov
(11) Správca dane pridelí zaregistrovanému daňovému subjektu daňové identifikačné číslo a o vykonanej registrácii vydá osvedčenie, na ktorom uvedie identifikačné číslo pre konkrétny druh dane. Toto číslo je daňový subjekt povinný uvádzať na všetkých dokladoch, ktoré bude vydávať, a tiež pri styku so správcom dane. Ak sa daňový subjekt registruje podľa osobitného zákona, 6eb) na dokladoch je povinný uvádzať iba číslo, ktoré mu správca dane pridelí pri tejto registrácii. Daňovým identifikačným číslom, ak ide o fyzickú osobu, je identifikátor určený správcom dane. Fyzická osoba, ktorá nie je povinná sa podľa tohto alebo osobitného zákona registrovať, je povinná pri styku so správcom dane uvádzať rodné číslo.


Píše sa to, čo je uvedené na ružovej kartičke ako píše mmj.:)...a tam to začína SK
cayane
13.03.10,10:25
Dakujem za pomoc!