hanjel
11.03.10,15:17
zdravím Vás a prosím o radu,pri výpočte miezd som zabudla uplatniť daňový bonus /pri návale práce som ho nezadala do personalistiky a tak ho program nevypočítal/ Môžem ho doplatiť v nasledujúcom mesiaci ? Ide len o február, pracovníčka nastúpila od 1.2.

Ďakujem za urýchlenú odpoveď
Timka1
11.03.10,14:26
zdravím Vás a prosím o radu,pri výpočte miezd som zabudla uplatniť daňový bonus /pri návale práce som ho nezadala do personalistiky a tak ho program nevypočítal/ Môžem ho doplatiť v nasledujúcom mesiaci ? Ide len o február, pracovníčka nastúpila od 1.2.

Ďakujem za urýchlenú odpoveď

za február už nemôžeš opraviť mzdu?
keď nie, vyrovná si to v RZD alebo DP
hanjel
11.03.10,14:28
už nie mzdy už sme poslali do Dánska , takže až v RZD za 2010 ?
lydus2001
11.03.10,16:33
áno, v RZD alebo DP za 2010
hanjel
13.03.10,12:53
ďakujem za odpoveď, ale mám ešte jednu otázku:
zamestnanec mi nepriniesol všetky doklady k odpočitatelnej položke na manželku-dodal mi len 1 príjem a vlastne až teraz po uzatvorení RZD našiel doma že manželka mala ešte jeden príjem a uvedomil si že bola 1-4 mesiac na riadnej *MD ale nemá potvrdenie zo SP hoci práve jemu som vytláčala z internetu čo všetko sa do príjmu manželky započítava a čo má priniesť. Teraz tvrdí že on o tom nevedel , že som mu nepovedala a pod. a že to našiel doma. Ináč p. Mihál na školení povedal že ak podpíše žiadosť o RZD ja nie som povinná skúmať čo všetko manželka pre uplatnenie NZČ na manželku má alebo nemá, ale aj tak som bola ústretová a vytlačila som mu a práve jemu osobne som o tom hovorila čo treba. Tým však vlastne by sa mu tá nezdanitelná časť na manželku znížila ak by som zarátala ešte tie dodatočné doklady, ale ja som o nich ani nemohla vedieť. Čo teraz ? Musí si sám príjem manželky / z ďalšieho zamestnania na dohodu a riadny materský príspevok počas riadnej MD nejak dodaniť sám ? / Ja už ročné zúčtovanie mám v programe uzatvorené-lebo mzdy ako som vyššie spomínala už išli do Dánska. Prosím poraďte - ako vždy ďakujem všetkým ste super
abel
13.03.10,13:08
Ak si mu už urobila ročné zúčtovanie, vypíš mu aj druhú stranu tlačiva a on je povinný podať si opravné daňové priznanie.
hanjel
13.03.10,14:09
díky za radu