janulik
11.03.10,15:56
Zdravim vsetkych,
chcem sa opytat, ci mi vie niekto poradit, okrem pracovneho pomeru mam aj zivnost. Avsak v tomto roku som cinnost nevykonavala. Nemam zo zivnosti ani prijmy ani vydavky. Je nejaky problem ked v danovom priznani "B" uvediem len prijmy zo zavislej cinnost a zo zivnosti uvediem len nulove hodnoty?
Ako je to s vykazmi, ktore treba prikladat k danovemu priznaniu? dam tam tiez nulove hodnoty, alebo nemam davat vykazy?
ak mi niekto vie poradit, dakujem za odpoved.
Timka1
11.03.10,15:00
Zdravim vsetkych,
chcem sa opytat, ci mi vie niekto poradit, okrem pracovneho pomeru mam aj zivnost. Avsak v tomto roku som cinnost nevykonavala. Nemam zo zivnosti ani prijmy ani vydavky. Je nejaky problem ked v danovom priznani "B" uvediem len prijmy zo zavislej cinnost a zo zivnosti uvediem len nulove hodnoty?
Ako je to s vykazmi, ktore treba prikladat k danovemu priznaniu? dam tam tiez nulove hodnoty, alebo nemam davat vykazy?
ak mi niekto vie poradit, dakujem za odpoved.

v tomto prípade môžeš podať DP ty A v ktorom uvedieš len príjmy zo závislej činnosti, do osobitných záznamov v DO napíšeš, že si nemala žiadne zdaniteľné príjmy ani výdaje týkajúce sa živnosti, preto podávaš A a tým pádom neprikladaš ani výkazy
seraffinka
11.03.10,15:11
Chcem sa opytat,
1) ked tiez podavam DPFO B (zamestnanec+szčo) ako prilohy staci potvrdenie o prijmoch zo závislej činnosti a mozem prilozit aj potvrdenie o podani rzzp za r. 2008, kde mal nedoplatok 177.28€?
2) A pri podani rzzp zas staci prilozit doklad o výške príjmu a preddavku na poistné za rok 2009 + potvrdenie o podani DPFO B ?
mariana11
11.03.10,15:36
v tomto prípade môžeš podať DP ty A v ktorom uvedieš len príjmy zo závislej činnosti, do osobitných záznamov v DO napíšeš, že si nemala žiadne zdaniteľné príjmy ani výdaje týkajúce sa živnosti, preto podávaš A a tým pádom neprikladaš ani výkazy


A čo v prípade, ked bol len jeden výdaj zo SZČO. Totiž pani nestihla ukončiť živnosť k 31.12.2008 takže ešte 8 dní v januári bola SZČO. Zaplatilo sa len poistné do ZP za časť januára. Urobiť A alebo tu sa to nedá použiť?