Rb8105257622
11.03.10,18:59
Dobrý deň.
Chcel by som poradiť vo veci vystavenia faktúry za bezplatnú cenovú ponúku a obhliadku. Cez 123dopyt.sk som si zadal dopyt na realizáciu hrubej stavby, kde som dostal ponúku formou excelu, ktorá prekračovala mnou požadovanú cenu. Po mailovej kumunikácií s pánom X, obhliadke a poslaní jeho cenníka, kde sa písalo, že obliadka a cenová ponúka je bezplatná sa mi začal vyhrážať jej zaplatením po tom ako som mu oznámil, že s ponúkou neuspel (ak to možno považovať vôbec za ponúku, keď napísal len vetu "cena bude xxxxx") a mám dodávateľa s lepšou cenou, s ktorým som po dvoch dňoch od komunikácie s panom X (že neuspel) zmluvu na dielo podpísal.
Ďakujem.
Zoltán Kovács
11.03.10,18:01
Ak má uvedené, že obhliadka a vypracovanie cenovej ponuky je zadara, tak nemá nárok fakturovať. Len si odlož všetky doklady od neho.
farbo
11.03.10,18:12
Dotycneho pana by som na Vasom mieste uplne ignoroval. To Vam mohol rovno poslat prazdny mail a ziadat si zan nejaku odmenu. :-))
Rb8105257622
11.03.10,19:06
Celu komunikáciu s pánom X som riešil mailom, kde mi poslal cenník vo forme excelu, kde bolo uvedené, že obhliadka a cenová ponúka je zadarmo. Vyzval ma na osobné stretnutie na stavenisku, ktoré som akceptoval. Povedal som mu max. cenu za realizáciu hrubej stavby a rozlúčili sa. Zbieral som ďalšie cenové ponúky a vybral si mne vyhovujúcu. Pan X mi poslal potom tri smiešne vety o cene, kde som mu napísal, že cena je vysoká. On mi začal tvrdiť, že som ho prehaňal zbytočne, keď som si vybral inú firmu a že mi pošle faktúru za PHM a za vypracovanie CP, hoci zmluvu som podpisal až neskôr. Určite mi pošle faktúru. Faktúru odmietam zaplatiť, to už by mi mohol hoci kto posielať faktúry za hoci čo. Otázka ostáva v tom čo bude robiť ďalej, keď faktúru nezaplatím. Nepodpísal som s ním žiadnu zmluvu, objednávku a k dopytu sa dostal cez portál 123dopyt.sk.
farbo
12.03.10,05:28
Presne ako hovorite, nepodpisali ste s nim ziadnu zmluvu, atd. Nemate ziadny obchodny vztah. Neriesil by som to vobec. Ak Vam nieco posle, mozete si to akurat tak odlozit alebo rovno vyhodit.
Xanti
12.03.10,05:44
Presne ako hovorite, nepodpisali ste s nim ziadnu zmluvu, atd. Nemate ziadny obchodny vztah. Neriesil by som to vobec. Ak Vam nieco posle, mozete si to akurat tak odlozit alebo rovno vyhodit.
Nie odložiť, alebo vyhodiť.
Pekne faktúru ofotiť, kopiu si nechať pre istotu a originál zabaliť , pripísať list že danú FA neakceptuješ lebo si si nič neobjednal a vrátiť ju späť.