peter_bindas
11.03.10,20:34
Dobrý deň, poprosím Vas (skúsenejších) o pomoc. Potrebujem pomoc s podanim daňového priznania. Som živnostník (predaj tovaru-eshop), ale od 1.6.2009 som aj zamestnaný! Moje zisky v minulom roku boli minimálne. Chcem sa opýtať, ako je to s podávanim daňového priznania. Tuším že zamestnávateľ podáva daňové priznanie za mňa (zabudol som mu oznámiť, že by som si ho mal podať sám). Ako mám teraz podať daňové priznanie? Jedno podá zamestnávateľ a jedno ja? Nie je to hlúposť? A ako je to z odpočitateľnou položkou? Vopred Vám všetkým ďakujem za odpoveď!
Dáša_
11.03.10,19:58
Pri súbehu živnosti a zamestnania si danové priznanie podávaš sám, je len jedno. Zametnavateľ ti vydá potvrdenie o zdaniteľnej mzde a zrazených preddavkoch, z účtovníctva zistíš svoje príjmy a výdavky. Následne to všetko podosádzaš do daňového priznania , odpočítaš celú odpočitateľnú položku a spočítaš daň.

Spočítaš daňov základ (spolu za zames
peter_bindas
11.03.10,20:00
A čo ak zamestnávateľ bol šikovnejší a daňové priznanie za mňa už podal?
Rozalka
11.03.10,20:07
Určite nepodal.
Mohol ti spraviť "Ročné zúčtovanie" - na základe Tvojej žiadosti. Snáď vieš, že si ho o to nežiadal ...
profesional
14.03.10,19:43
Danove priznanie si musis podat sam. Tvj zamestnavatel nie je Sybila aby vedel ze ty si mal este nejake vedajsie prijmy.
Danove priznane budes podavat typu B.
Budes potrebovat od zamestnavatela na to potvrdenie o zdanitelnej mzde a zrazenych preddavkoch a uctovnu zavierku z uctovnictva.
Na zaklade tychto 2 podkladov to uz zvladne vyplnit uz asi aj cvicena opica.