adinka55
11.03.10,19:54
V roku 2009 sme robili RZZP za rok 2008, kde vysiel nedoplatok.

Tento nedoplatok uviest v danovom priznani za rok 2009, kedze RZZP sa vykonavalo az v 2009?

Plati to iste aj pre RZZP 2009 t.j. nedoplatok resp. preplatok dam az do danoveho priznania 2010?

Dakujem za odpoved.
Vladimír Ozimý
12.03.10,06:59
V roku 2009 sme robili RZZP za rok 2008, kde vysiel nedoplatok.

Tento nedoplatok uviest v danovom priznani za rok 2009, kedze RZZP sa vykonavalo az v 2009?

Plati to iste aj pre RZZP 2009 t.j. nedoplatok resp. preplatok dam az do danoveho priznania 2010?

Dakujem za odpoved.

áno preplatky a nedoplatky na RZZP sa zahrnú do základu dane v období, kedy došlo k vyúčtovaniu..t.j. za rok 2009 do roku 2010...samozrejme na presné zodpovedanie je to málo info...
Zita5
12.03.10,07:05
http://www.porada.sk/t38186-postupy-uctovania-jednoduche-uctovnictvo-od-5-12-2008-a.html

§ 23 odst.3;4
adinka55
12.03.10,11:47
Dakujem.:)
riska007
16.03.10,16:59
Zdravím poraďáci, neviete mi povedať, do ktorého riadku mám uviesť preplatok z RZZP. Do riadku - Položky zvyšujúce základ dane- ?