peawee
11.03.10,21:25
Priatelke prisiel Exekucny prikaz a Upovedomenie o sposobe vykonania exekucie v ktorych su uvedene len ciaskty 35,10 € s prisl. ako aj predbezne trovy exekucie vo vyske 70,-€. K tymto dokumentom exekutor prilozil ale sek na 261,53 €. Na pisomnu ziadost o vysvetlenie ciastky uvedenej na seku exekutor ani po mesiaci nereagoval. Od opravneneho sa nam podarilo ziskat aspon cast spisu z ktoreho sme sa dozvedeli ze ide o exekuciu z roku 2002 na ciastku 1056,- Sk kde bolo sudnym rozhodnutim urceny urok + poplatky.

Moja otazky su:
1) Dotyka sa exekutorov nejaka vyhlaska, ktorou sa upravuje zaokruhlovanie vo vypoctoch pri prechode na menu EURO, alebo sa riadia generalnym zakonom (659/2007)? ... v tomto pripade by totiz istina mala byt 35,05 € - co je aj zaklad pre vypocet urokov z omeskania
2) Celu dlznu ciastku si musi doratat sam povinny, alebo ju ma uviest exekutor spolu s vypoctami?
3) Je povinny exekutor dopredu preukazat vymahane naklady, alebo az po zaplateni vymahanej ciastky?
4) Nikde som sa nedopatral za akych podmienok sa povinny dopracuje k pisomnemu potvrdeniu o skonceni exekucie. Je spoplatnene? Je nutne onho dodatocne poziadat?

Dakujem za kazdu radu. Na slovensku je hodne zakonov a nestiham ich vsetky sledovat.