ts.jethro
11.03.10,22:50
ahoj,mam graficku kartu GeForce 8500GT a LCD LG 32LH5000...Su prepojene kablom DVI(PC)-HDMI(TV).problem je,ako dostanem do TV aj zvuk...poradi niekto?
Zdenusko
11.03.10,22:13
No mam rovnake obrazove prepojenie PC-LCD ako pises a zvuk mam natiahnuty zo zvukovej karty do receivera.Neviem ako by sa to dalo priamo do telky ale ak mas nejake domace kino tak to pripoj tam...
ts.jethro
11.03.10,22:33
dakujem,ale rad by som to prepojil priamo s TV
salvosko
11.03.10,22:49
Ja to tak mam ako to chces. Ale mam na telke 1 HDMI vstup ktory ma vedla seba audio vstup ktory som prepojil z PC zvukovkou. Ak to tvoja telka nema tak:
1. smola
2. kupit taku grafiku co sa da prepojit so zvukovkou a potom do HDMI pali aj zvuk
3. kupit TV Sony Bravia 40W4000 ktory ma taky HDMI vstup s audio vstupom k nemu.
Zdenusko
12.03.10,03:52
Suhlasim s predchadzajucou odpovedou a pridavam dalsie mozne riesenie.....taketo nieco:
http://www.buy.com/prod/siig-dvi-audio-to-hdmi-converter/q/loc/101/207509878.html

Taky signalny procesor ktory ty namiesa zvuk do toho dvi kabla....;)
bobino38
12.03.10,05:11
..riešenie je aj že zvuk si musíš pustiť priamo z PC.
dalid
12.03.10,05:58
GeForce 8500GT je to jednoducho najnizsia / najlacnejsia herna karta.. :(

Nie kazdy TV vie z HDMI vstupu zovrat aj zvuk, prioritne je HDMI definovane pre video! Ako napisal Zdenusko - cez HDMI zvuk do receivera.... Ale ked to nechces, tak musie potiahnut zvuk samostatnym kablom... Z PC 3,5mm jack na druhom konci cinche... ;)
dalid
12.03.10,06:00
..riešenie je aj že zvuk si musíš pustiť priamo z PC.

to hádam nie..:eek::confused:.. Z tých cca 0,5W repracikov čo dnes davaju do NB? :D
bobino38
12.03.10,06:21
...veď si kúp za 10€ nejaké aktívne repráčiky a budeš mať zvuk OK
ts.jethro
12.03.10,07:04
Suhlasim s predchadzajucou odpovedou a pridavam dalsie mozne riesenie.....taketo nieco:
http://www.buy.com/prod/siig-dvi-audio-to-hdmi-converter/q/loc/101/207509878.html

Taky signalny procesor ktory ty namiesa zvuk do toho dvi kabla....;)
toto moc dobra rada nieje,lebo v tej cene mozem kupit rovno graficku kartu s HDMI,vsak?
ts.jethro
12.03.10,07:05
GeForce 8500GT je to jednoducho najnizsia / najlacnejsia herna karta.. :(

Nie kazdy TV vie z HDMI vstupu zovrat aj zvuk, prioritne je HDMI definovane pre video! Ako napisal Zdenusko - cez HDMI zvuk do receivera.... Ale ked to nechces, tak musie potiahnut zvuk samostatnym kablom... Z PC 3,5mm jack na druhom konci cinche... ;)
moj TV si z HDMI zvuk zobrat vie,problem je ten,ze na strane PC je DVI
ts.jethro
12.03.10,07:10
GeForce 8500GT je to jednoducho najnizsia / najlacnejsia herna karta.. :(

Nie kazdy TV vie z HDMI vstupu zovrat aj zvuk, prioritne je HDMI definovane pre video! Ako napisal Zdenusko - cez HDMI zvuk do receivera.... Ale ked to nechces, tak musie potiahnut zvuk samostatnym kablom... Z PC 3,5mm jack na druhom konci cinche... ;)
tymto sposobom mi zvuk do TV ide.a netreba ani cinche lebo mam na TV vstup audio cez 3,5 jack..ale akonahle pripojim aj HDMI,zvuk to odpoji...vraj preto,lebo obraz je digital a zvuk analog...
dalid
12.03.10,07:34
Problém je, ze v PC ideš cez DVI - toto je iba CIASTOCNE kompatibilne z HDMI rozhranim..

http://sk.wikipedia.org/wiki/Digital_Visual_Interface

DVI teda neprenasa zvuk! TV zas pravdepodobne automaticky pri zisteni, ze je pripojene HDMI, prepne vstup nan (automatika predpoklada, ze cez HDMI ide obraz+zvuk, podla standardu HDMI), ale kedze v kabli DVI to HDMI nie je zvuk, tak nejde...
Neviem ci mas moznost niekde v menu TV manualne nastavit HDMI iba ako video a povolit samostane audio vstup...

Takze najlepsie bude vymenit kartu za nieco ma HDMI vystup.
Mozno by sa dalo este skusit prepojit PC s TV cez DVI na komponentny alebo kompozitny (podla toho aky vstup mas na TV)+ samostatne zvuk (ako to mas teraz)
Chobot
12.03.10,08:43
tymto sposobom mi zvuk do TV ide.a netreba ani cinche lebo mam na TV vstup audio cez 3,5 jack..ale akonahle pripojim aj HDMI,zvuk to odpoji...vraj preto,lebo obraz je digital a zvuk analog...

Pozeral som tú tvoju kartu a veď tá má aj TV výstup. Tak to pripoj cez tento výstup. Táto karta nebola robená pre kompletný HDMI výstup (audio + video), to len ty si cez adaptér napojil TV na DVI výstup.
salvosko
12.03.10,08:45
Nie kazdy TV vie z HDMI vstupu zovrat aj zvuk
Blud, kazdy to vie!
salvosko
12.03.10,08:46
Pozeral som tú tvoju kartu a veď tá má aj TV výstup. Tak to pripoj cez tento výstup. Táto karta nebola robená pre kompletný HDMI výstup (audio + video), to len ty si cez adaptér napojil TV na DVI výstup.
Ale ten TV vystup neni digitalny.

Uz som napisal ake su moznosti, ine nie sa.
salvosko
12.03.10,08:47
komponentny alebo kompozitny (podla toho aky vstup mas na TV)+ samostatne zvuk (ako to mas teraz)
Komponentny urobi maximalne 1080i ale nie 1080p.
Kompozit je zgrc.
Chobot
12.03.10,09:01
tymto sposobom mi zvuk do TV ide.a netreba ani cinche lebo mam na TV vstup audio cez 3,5 jack..ale akonahle pripojim aj HDMI,zvuk to odpoji...vraj preto,lebo obraz je digital a zvuk analog...

Tak potom mi ešte niečo napadá. Pozeral som návody k tejto rade TV a videl som, že väčšina z nich má viac HSMI vstupov. Niektoré sú označené ako HDMI a niektoré ako HDMI/DVI. Skús to pripojiť k tomu HDMI/DVI vstupu, možno vtedy neodpojí zvukový vstup.
salvosko
12.03.10,09:21
Ja mam este na TV take aj ze prepinanie zvukoveho vstupu, ci HDMI, ci optika, ci cinche alebo 3,5 jack ... resp. HDMI moze mat tiez taky setup ze nevypne zvukovy vstup alebo podobne. Je to vec softu v TV.
ts.jethro
12.03.10,11:35
Tak potom mi ešte niečo napadá. Pozeral som návody k tejto rade TV a videl som, že väčšina z nich má viac HSMI vstupov. Niektoré sú označené ako HDMI a niektoré ako HDMI/DVI. Skús to pripojiť k tomu HDMI/DVI vstupu, možno vtedy neodpojí zvukový vstup.
mas pravdu,v manuali je vstup HDMI 1 oznaceny aj /DVI a je zakresleny spolu s audio prepojenim..ale ako vravim,akonahle zapojim koncovku do HDMI,zvuk zmizne
ts.jethro
12.03.10,11:37
Ja mam este na TV take aj ze prepinanie zvukoveho vstupu, ci HDMI, ci optika, ci cinche alebo 3,5 jack ... resp. HDMI moze mat tiez taky setup ze nevypne zvukovy vstup alebo podobne. Je to vec softu v TV.
tomoto moc nerozumiem.. HDMI moze mat tiez taky setup ze nevypne zvukovy vstup alebo podobne.
ts.jethro
12.03.10,11:40
Pozeral som tú tvoju kartu a veď tá má aj TV výstup. Tak to pripoj cez tento výstup. Táto karta nebola robená pre kompletný HDMI výstup (audio + video), to len ty si cez adaptér napojil TV na DVI výstup.
to by slo,jasné..ale chcem pozerat HD filmy..a neni cez adapter,ta karta ma normalny DVI vystup
dalid
12.03.10,11:50
HD filmy, ci Full HD??? Tvoj TV podporuje Full HD....

HD ready - rozlisenie do 720p
Full HD - rozlisenie 1080p (i)
ts.jethro
12.03.10,12:05
myslim ze sa nepouziva vyraz full HD filmy...u televizorov sa to pouziva,ale HD film je len HD film.ale pochopil si,myslel som 1080p...
Chobot
12.03.10,12:20
mas pravdu,v manuali je vstup HDMI 1 oznaceny aj /DVI a je zakresleny spolu s audio prepojenim..ale ako vravim,akonahle zapojim koncovku do HDMI,zvuk zmizne

Skús mi ešte odfotiť zadný panel TV, možno tam (alebo na boku) existuje ešte aj iný audio in konektor, ktorý sa neodpája.
salvosko
12.03.10,13:48
HD filmy su 1080p vsetky (povodne na BD, nemyslim piratske).
Len telky vysielaju inak, ked HD tak vacsinou 720p, maximalne 1080i, myslim ze nikto zatial nevysiela 1080p.