Muca1212
12.03.10,05:20
AHojte milí poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o radu ohľadne fakturovanie škody.
Naša spoločnosť má kontokorentný úver a sme v mínuse kvôli tomu že nám neuhradili spoločnosti faktúry, konateľ sa rozhodol, že jednej z nich vyfaktúruje škodu, vo výške % úroku kontokorentného úveru, za to že sme kvôli nim v mínuse.
Prosím Vás faktúruje sa to s DPH alebo bez.

ĎAkujem vám veľmi pekne.
Zuzana
hena22
12.03.10,05:46
To že ste na účte v mínuse podľa mňa nie je spôsobená škoda. Oneskorené platby môžete penalizovať v zmysle zmluvy resp. v zmysle zákona.
Muca1212
12.03.10,06:08
Takže ani nemôžem toto faktúrovať?
Vladimír Ozimý
12.03.10,07:02
Takže ani nemôžem toto faktúrovať?


škoda nie je predmetom dane z pohľadu zákona o DPH...t.j. faktúrujete bez DPH...
pojem škoda nenapĺňa základné atribúty predmetu dane uvedeného v § 2 zákona...t.j. dodanie služby, tovaru za odplatu v tuzemsku...škoda nie je ani tovarom ani službou...
Muca1212
12.03.10,07:15
OK ďakujem :-)