adrika
05.10.05,12:12
Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
Hlinkovx
05.10.05,10:34
čo ja viem..tak o tom bol príspevok v televízií...
a jednalo sa tam o Krajskú nemocnicu v Pardubiciach.. odbor Lekárskej mykológie
možno aj na slovensku je niečo také...- treba buď skúsiť cez nich...alebo hľadať takého pracoviská na Slovensku
Hlinkovx
05.10.05,10:37
zdroj : ŽURNÁL RÁDIA TWIST 24. 9. 2004 18:00 (piatok)

http://www.twist.sk/Zurnal.aspx?zurnalId=2004-09-24T18:00:00


Na Slovensku má problémy s ekzémom 20 až 30% detí. Viac ako 10% ľudí trpí kvôli psoriáze. No a pleseň v kožných ochoreniach jednoznačne vedie. Českí mykológovia však prichádzajú s novým prípravkom na ich liečenie a prevenciu. Ich základom je tzv. múdra huba. Hovorí

Karel Menzl, ordinár Lekárskej mykológie Krajská nemocnica, Pardubice: „Tá ich genialita je v tom, že ti huba, ktorá sa živí ako predátor na iných hubách. Čiže je to niečo medzi upírom a kanibalom. Unikátne je to skutočne v tom, že to je čisto ekologické, čisto biologické a nikto iný to vo svete nedokáže vyrobiť.“

Dermatológovia varujú, za prudký nárast kožných ochorení môže okrem génov aj nezdravý životný štýl, znečistené prostredie a stres. Potvrdzuje to aj

MUDr. Hana Zelenková, primárka kožného oddelenia vo Svidníku: „Tá koža je vlastne takým odrazom toho, čo sa u nás vo vnútri deje. Takže nás upozorní na to, že niečo tu nie je v poriadku.“

Podľa Zelenkovej, existujú aj v súčasnosti lieky., ktoré príznaky kožných ochorení zmiernia. A múdra huba nemusí byť až takým zázrakom.

MUDr. Hana Zelenková, primárka kožného oddelenia vo Svidníku: „Každý ten liek má svoje plus a má svoje mínus. Nikdy sa nedá povedať, že liek vám zaberie 100%-tne na ochorenie, ktoré je geneticky podmienené.“

Ak by rokovania českých lekárov so slovenskými distribútormi Lekárskej kozmetiky boli úspešné, mali by ste mať možnosť otestovať si preparáty s múdrou hubou už o mesiac.
tonkat
05.10.05,10:41
Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
Pozri: http://www.vurv.cz/index.php?key=faq&what=answer&id=210
marama
05.10.05,12:54
Tak práve dnes bola u mňa kamarátka, hovorila mi o "múdrej hube". U nás ju síce ešte nedistribuujú, ale vraj je možné v lekárni o ňu požiadať a oni ju objednajú od výrobcu. Treba vraj pritom uviesť na aký problém chcete hubu, vraj od toho závisí potrebný prípravok alebo čo. Ona bola v lekárni v Pezinku (neviem kde presne) a tam si to vybavila.
adrika
05.10.05,14:59
ďakujem vám všetkým za reakcie, asi sa spýtam v lekárni
alternativa
29.11.05,06:40
Uplynulo par tyzdnov od zalozenia tejto temy. Ma uz niekto osobne skusenosti a prve vysledky z pouzitia tejto "mudrej huby"? Dakujem za info.
ing.erika
10.12.05,22:07
Uplynulo par tyzdnov od zalozenia tejto temy. Ma uz niekto osobne skusenosti a prve vysledky z pouzitia tejto "mudrej huby"? Dakujem za info.
ahojte, ja som mudru hubu zohnala z jednej lekarne v Medzeve. vyskusala som ju a mozem povedat, ze mi pomohla, resp. neurobila mi zle. ja mam atopicky ekzem. liecba je nasledovna: "huba" sa namaze na postihnute miesto rano, nezmyva sa, necha sa posobit az do vecera. vecer sa clovek moze umyt. tento postup sa zopakuje tri dni za sebou. potom znova o mesiac a zas o mesiac. ja som si dala uz dve taketo trojmesacne kury a ako som uz pisala v uvode, neposkodilo mi to. ale zrejme je potrebne zopakovat viac takychto trojmes. kur, aby to chorobu vyliecilo.
p.s.: vid www.pythium.cz
pyton
10.12.05,22:29
ing.erika, ale na tej stránke www.pythium.cz píšu, že ten krém

"je doplňkem po relaxačních koupelích s mikroflórou Biodelty". Len doplnkom!

Takže by bolo dobré odskúšať to aj s tými kúpelmi. /Možno preto nevidíš

výraznejší úspech./
ing.erika
10.12.05,23:09
ing.erika, ale na tej stránke www.pythium.cz píšu, že ten krém

"je doplňkem po relaxačních koupelích s mikroflórou Biodelty". Len doplnkom!

Takže by bolo dobré odskúšať to aj s tými kúpelmi. /Možno preto nevidíš

výraznejší úspech./
ahoj pyton,problem u mna je ale v tom, ze ja mam ekzem uz len nad hornou perou a kusok pri oboci. takze kupele u mna neprichadzaju do uvahy. preto mi lekarka odporucila Biogamu. v sucasnosti mi vsak moja alergologicka poradila jeden velmi dobry krem, ktory ma u mna velmi pozitivne vysledky. vola sa Elidel. a dolezite je, ze to nie je kortikoidna mast. pekny vecer (alebo noc?).
pyton
11.12.05,08:05
ahoj ing.erika, k tomu elidelu, používa ho aj moja dcéra /píšem o ňom v téme "detský lekár kožný".../, vybrali sme zatiaľ dve malé balenia, teraz používame jedno väčšie...najprv sme ho mali používať pravidelne, teraz len keď tam ten ekzém je, keď je to červené...Ale ja sa už teším na múdru hubu, okolo vianoc s tým začneme.

Inak si myslím, že ten kúpel nie je stratený ani u teba. Ja by som si máčala aj tvár. Buď celú alebo obklady. Ten kúpeľ je oveľa drahší ako tá masť, tak asi tam je obsiahnutá tá dôležitá zložka.
jess
11.12.05,10:20
Môj muž má problémy s plesňami na nechtoch rúk a zatiaľ mu nepomohli ani lieky ani mastičky a leptadlá ...... teraz si zohnal v Čechách "múdru hubu -Pythium Oligandrum" - je to na báze "huba žerie hubu " . Tento preparát na nechty sa volá BIOBLOCK a je to od firmy BIOPREPARATY s.r.o., Praha. Toto jedno balenie je za cca 400,-Sk/bal a je to na jeden prst (do takého "prezervatívu" sa to dá a ten sa nastokne na prst na 2 hodiny). Používa sa to tuším tiež tak, že 2 dni a potom o mesiac. Zatiaľ to tiež len skúšame, čas ukáže , aký to bude mať efekt. Ale dá sa to zohnať aj v lekárni na Slovesnku na objednávku.

http://www.pythium.cz/
Astep
12.12.05,09:32
Ahojte, neviete niekto, kde by sa dala zohnať tzv. "múdra huba" alebo latinsky "PITIUM OLIGANDRUM"- je vraj super na plesňové ochorenia - Bercov vred....
"Múdru hubu nepoznám" ,ale mám Japonské ktyštály/morské riasy/
Použitie:nervové ústrojenstvo,vnútprné vredy,brpnchitída,skleróza,žlčník,
pečeň,ľadviny,žalúdok,hnačky,zápchy,anémia ,ekzémy avyrážky rôzneho druhu/lupienka/.Riasy zabraňujú hnilobnému procesu v črevách,pomáhajú pri chudnutí.
KON-EKON
13.12.05,08:30
Adrika, je potrebné si uvedomiť, že je dôležité odstrániť plesne z tela! Plesne sú príčinou neskutočného množstva zdravotných problémov. Prinášame si ich aj cez DNA od rodičov...a rodiny(TBC, zápaly vaječníkov matky atď..) Zápaly mandlí,problémy s trávením,zápaly vaječníkov,... PLESNE. Takže ak sa chcete liečiť, musíte najskôr upraviť stravu, menej sladiť.. snáď napíšem jeden veľký príspevok na túto tému, aby ste pochopili súvislosti, až potom sa podarí už viditeľný problém vyliečiť. Veľmi dobre pomáhajú čistiť ovsenné vločky, citrusy dráždia. Od januára bude na trhu prípravok na vyčitenie čriev za 690,- Sk - 14 dňová kúra(dám vám vdieť o prípravku, sama naň čakám), potom pomôžu glukány (tiež huba- hliva ústricová), mimochodom, prípravok Beta glucan 500 pri vysypaní priamo na Bércový vred, lieči a sú s tým vynikajúcie výsledky.Nehojace sa rany. Zmenou stravy s podporou odstránenia plesní dosiahnete malý zázrak. Podrobné info dám, keď budem mať na to viac času. Zdravím
alternativa
13.12.05,14:33
Tak ako KON-EKON pise, treba zacat z nasho vnutra a tym sa budu likvidovat vonkajsie nasledky. Tesim sa na material od KON-EKONa a moje male upozornenie: opatrne s mliecnymi vyrobkami a syrmi prave v suvislosti s plesnovitymi koznymi prejavmi.
Evelynka
11.01.06,06:03
Ja mam velmi dobre skusenosti s pripravkom Sanogel. Vyskusala som ho pred tromi mesiacmi a citim sa vynikajuco. Minuly tyzden ho douzival aj moj otec. Tento gel uplne vycisti cely organizmus. Uziva sa dva tyzdne.
http://www.sanogel.sk/noe/noe.nsf/0/55C3FB6387CF5E7FC1256EE50023A532
pavelm
25.01.06,06:45
Ahojte, ja som sa dopatral k stranke www.mudrahuba.sk , kde som si pripravok aj objednal a su tam vsetky potrebne infomacie.
dudodu
14.02.06,10:08
Na uvádzané problémy je veľmi dobrý aj čierny kolagén - www.zivykolagen.tk (http://www.zivykolagen.tk)
sally7
08.03.06,15:03
ahoj, práve absolvujem kurz medicialnej pedikúry v BA u p. Zdenky Illikovej,ktorá má skusenosti s touto t.z.v. mudrou hubou .neviem na čo ju konkretne potrebuješ ale okrem iného vyborne sa z nou dajú vyličiť mikozné ochorenia,huba sa totiž aplikuje na postihnuté miesto a mikozu vyžerie vlastne sa ňou živi.Videla som fakt skoro zázraky u ľudí ktorý mali veľké problémy.ak chceš možem ti dať kontakt na p.Zdenku, alebo si klikni na www.beautyinfo.sk na članky o starostlivosti o nohy,kde je aj kontakt na p.Zdenku
1919696
28.03.07,17:32
Dobrý večer,
naposledy sa tu o "pythium oligandrum-múdra huba" písalo viac ako pred rokom a verím, že odvtedy sa už našiel niekto kto má skúsenosti s prípravkami obsahujúcimi tohto "predátora".
Moja drahá polovička má problém s psoriázou (čo je len môj predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) ale len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave sme to odstránili za pomoci šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Na web stránke som našla vami vyššie spomínané výrobky a chcem sa opýtať či už niekto vyskúšal krém BioGama, prípadne aké sú jeho účinky...


Všetkým ďakujem
1919696
29.03.07,06:49
Dobrý večer,
naposledy sa tu o "pythium oligandrum-múdra huba" písalo viac ako pred rokom a verím, že odvtedy sa už našiel niekto kto má skúsenosti s prípravkami obsahujúcimi tohto "predátora".
Moja drahá polovička má problém s psoriázou (čo je len môj predpoklad nakoľko nechce ísť k lekárovi) ale len na tvári (červené fľaky a suché miesta), z pokožky na hlave sme to odstránili za pomoci šampónu Vichy-pomohlo hneď prvé umytie.
Na web stránke som našla vami vyššie spomínané výrobky a chcem sa opýtať či už niekto vyskúšal krém BioGama, prípadne aké sú jeho účinky...


Všetkým ďakujem

To sa nikto nenašiel???
loran
11.05.07,15:03
ako sa volá prípravok na vyčistenie čriev, a kde ho dostat kúpiť
Monika Kováčová
11.05.07,15:40
Múdra huba je super vec, už rok ju používam, kúpila som ju v lekárni, nemá chybu na moju psoriázu.
1919696
14.05.07,06:36
Múdra huba je super vec, už rok ju používam, kúpila som ju v lekárni, nemá chybu na moju psoriázu.

Prosim ako casto si ju aplikujete na telo? Podla navodu sa ma pouzivat 1xdenne pocas 3 dni, po mesiaci zopakovat a za dalsi mesiac znova opakujeme. Nie je tam uvedene co po tych 3 mesiacoch, moze sa postup opakovat kazdy mesiac ak je to nutne? Zatial to opakujem len 2. krat tak uvidim ake budu vysledky. Dakujem za odpovede.
Olice
14.05.07,06:44
Múdra huba je super vec, už rok ju používam, kúpila som ju v lekárni, nemá chybu na moju psoriázu.
Pod akým názvom sa kupuje v lekárni a koľko stojí ?
1919696
14.05.07,06:55
Pod akým názvom sa kupuje v lekárni a koľko stojí ?
Tych vyrobkov je viac, múdra huba = Pythium Oligandrum. Daj si v google vyhľadať múdra huba alebo po česky, sú tam odkazy, aj výrobky, vyberieš si čo potrebuješ.
Ja používam krém Biogama 50 ml balenie za 400,- od českej firmy Biopreparáty
Olice
14.05.07,07:23
Tych vyrobkov je viac, múdra huba = Pythium Oligandrum. Daj si v google vyhľadať múdra huba alebo po česky, sú tam odkazy, aj výrobky, vyberieš si čo potrebuješ.
Ja používam krém Biogama 50 ml balenie za 400,- od českej firmy Biopreparáty
Ďakujem, neskôr si to popozerám.
Monika Kováčová
14.05.07,08:17
Aj ja mám BIOGAMA, kúpila som v lekárni, doma pozriem presné balenie.
Monika Kováčová
14.05.07,08:20
Prosim ako casto si ju aplikujete na telo? Podla navodu sa ma pouzivat 1xdenne pocas 3 dni, po mesiaci zopakovat a za dalsi mesiac znova opakujeme. Nie je tam uvedene co po tych 3 mesiacoch, moze sa postup opakovat kazdy mesiac ak je to nutne? Zatial to opakujem len 2. krat tak uvidim ake budu vysledky. Dakujem za odpovede.

Ako píšem vyššie, používam MH Biogama, ostatné doplním, návod som nečítala (celá ja :D ), ale používam ju po večernom sprchovaní podľa potreby. T.j. niekedy zabudnem (lebo stav je lepší, nesvrbí...) a inokedy použijem, účinkuje okamžite... zmierni svrbenie aj šupinky odpadnú.
BRK
15.05.07,11:46
Reagujem na články o múdrej hube. Pred 5 rokmi sa mi objavil atopický ekzém na rukách, mala som maste, lieky ... Minulý rok v lete som skúsila Biogamu a nie hneď, ale asi po mesiaci som si všimla, že ekzém ustupuje. Ja som si informácie našla už na spomínanej stránke www.mudrahuba.sk (http://www.mudrahuba.sk), kde cez ikonku kontakt som komunikovala s ľuďmi, ktorí tomu rozumejú. Napríklad mi napísali, že návod priložený v Biogame je na psoriázu, a ja si mám atopický ekzém natierať desať dní v kuse, nechať dva dni kožu oddýchnuť a pokračovať v sústavnom natieraní až do vymiznutia problému. No ja som pokračovala do spotrebovaného krému, hoci ekzém ešte bol, ale časom sa to pekne ustálilo. Teraz mám pre zmenu fľaky na tvári, tiež používam Biogamu, ale po mesiaci a pól zatiaľ nemám super výsledky. Možno to chce čas.
Takže doporučujem komunikovať cez túto internetovú stránku, opísať problém a oni vám poradia. Krém a výrobky múdrej huby dostať v lekárni úplne bez problémov. Keď nemajú na sklade, objednajú.
*agatha*
23.05.07,17:48
ahojte,ja som už zúfalá z toho ekzému!!!už som vyskúšala kadečo,ale zatiaľ nič nezabralo stopercentne.biogamu som skúšala,ale podľa návodu.tak to skúsim teraz podľa návodu BRK (Katky). :-)
ináč asi dva týždne užívam bylinky od p. Dedíka. neviem,či ho poznáte. je to ľudový liečiteľ.lieči atopické ekzémy,psoriázy a kadečo iné prostredníctvom bylinných extraktov.táto liečba ale vyžaduje čas.tak som zvedavá.
má niekto skúsenosť s liečením ekzému skrze p. Dedíka?
BRK
23.05.07,18:57
S liečením ekzému cez Dedíka nemám skúsenosti. Ja skúšam iba múdru hubu a dodám včerajšiu skúsenosť. Volala som na tel.číslo uvedené na kontakte na ich webovej stránke ohľadom Biodelty - chcela by som kúpele pre malú dcéru. Veľmi ochotne mi povedali, že je to dobrá vec, doplnkom Biogamy. O chvíľku mi dotyčný pán volal späť na mobil s tým, či som si čítala na ich stránke o Bio lampe, že pri liečbe ekzémov to veľmi doporučujú, sú tam obrázky, ako pri používaní Bio lampy ekzém ustupuje. Ale tiež to nie je zo dňa na deň. Len tá cena za Bio lampu je dosť vysoká.
Keď budem mať výsledky s kúpeľmi Biodelty u dcéry, ozvem sa. Katka
Melnick
23.05.07,19:06
Katka tá biolampa sa dá niekedy v akcii kúpiť za veľmi výhodnú cenu- takmer o 1/2 lacnejšie ,ale musíš mať nejakú sprostredkovateľku predaja, čo Ťa na tú akciu upozorní.
BRK
23.05.07,19:42
Vďaka za radu. A kde môžem takú sprostredkovateľku nájsť? Produkty múdrej huby kupujem v lekárni a komunikujem s človekom, ktorého mobil je uvedený na ich internetovej stránke. Katka
Melnick
23.05.07,21:07
Robím účto jednej sprostredkovateľke,ak bude niečo výhodné v ponuke ,dám Ti vedieť.:) :) :)
Mackovka
24.05.07,04:43
ahojte,ja som už zúfalá z toho ekzému!!!má niekto skúsenosť s liečením ekzému skrze p. Dedíka?

V Zdraví (asi 2 roky dozadu?) bol o Dedíkovi článok, o tom ako vyliečil ekzém jednej mladej herečke, ktorá už vystriedala kopec nemocníc a liečiteľov. Ja som si u neho raz bola po bylinky ale na iné problémy. Pomohol mi. Myslím, že sa oplatí jeho liečenie skúsiť.
bobo1
24.05.07,05:59
Prečítala som si veľmi pozorne celú históriu týchto príspevkov, pretože sa s ekzémom trápim prakticky celý život. Moja skúsenosť je taká, že stále treba skúšať niečo "nové", keď to "staré" už nezaberá ( a to sa mi zdá že vlastne robia aj lekári ) pri dodržiavaní diéty ( myslím tým vyhýbaniu sa potravinám o ktorých viem že mi škodia ) a dovolenka pri mori robi tiež divy. Pre mňa je to "nové" momentálne Elidel - už to niekto spomínal vyššie - hlavne to nie je kortikoid - a vidím a cítim výsledky na sebe aj synovi. Opakovane som na jar skúšala očistné kúry zelenými riasami - na mňa to však nemalo nejaký pozitívny vplyv okrem pocitu, že som niečo pre seba urobila. Výrazne mi polepšilo, keď som z dôvodu úplne iných problémov nesmela 4 dni jesť a prakticky ani piť - koža sa mi úplne vyčistila, ale keď som už začala dačo jesť, pomaly sa to vrátilo ( pravdaže tým nikoho nenabádam na drastickú hladovku ). Biolampa mi nepomohla, homeopatická medicína tiež nie. Už sa teším, že si niečo prečítam o "múdrej hube" - s tým nemám skúsenosti a tiež by som chcela poprosiť o kontakt na p. Dedíka.
BRK
24.05.07,06:19
Robím účto jednej sprostredkovateľke,ak bude niečo výhodné v ponuke ,dám Ti vedieť.:) :) :)
Veľmi pekne ďakujem, mám záujem o túto informáciu. Pošli mi prosím info aj cez SS, aby som to náhodou neprehliadla. Katarína
MisheliQ
28.01.14,14:00
Ecosin, Dermasin oil: prípravok s Pythium oligandrum sa dá použiť aj na domáce zvieratá, http://eshop.pythium.cz/cs/domaci-mazlicci-2/
ArcL.
16.11.15,10:47
vidím že táto diskusia je už dosť dávna, ja sa len chcem pripojiť s vlastnými skúsenosťami. Mykózu na nohe som si márne liečila mastičkami a lakmi vyše roka, než mi doktorka priamo odporučila múdru hubu. Už po prvom kúpeli nohy to úplne prestalo svrbieť a hoci to vyzerá, že je to úplne preč, tak to aplikujem podľa návodu, t.j. kúpeľ nôh 2 dni po sebe, o týždeň znova a o týždeň znova, dokopy 3x. Nielenže pokožka už vyzerá zdravá, ale aj necht vyzerá oveľa lepšie. Úplne doporučujem každému s mykózou nôh. Žiadne vedľajšie účinky nepozorujem, a hoci je trochu drahšia, oplatí sa to. U nás v BB to majú v lekárni Alchemilka, prípadne sa to dá objednať z webu.