suzliky
12.03.10,08:13
Dobrý deň,

chcela by som si ujasniť doručovanie v prípade skončenia PP v skúšobnej dobe.

Zamestnanec je v SD a súčasne na PN. Nemôžeme mu teda oznámenie o skončení PP doručiť na pracovisku.

Moje otázky:

1. Ak pošlem toto oznámenie poštou, musím čakať na vrátenie doručenky a PP sa skončí dňom doručenia alebo v oznámení uvediem deň skončenia a nemusím sa starať, či si zamestnanec zásielku prevezme až po dni skončenia PP prípadne vôbec?

2. Ak by som musela čakať na vrátenie doručenky a PP by skončil dňom doručenia, ako sa na to bude pozerať SP a ZP z hľadiska odhlášok?
Ak by som poslala skončenie a zamestnanec by si to prevzal napr. k 13.3.2010, PP by sa skončil týmto dňom. Mne by však pošta vrátila doručenku až o 2 týždne (podľa mojich skúseností aj neskôr ) a odhlášky by som urobila neskoro.

Ďakujem za odpovede, názory a prípadne opravy.
Chobot
12.03.10,08:19
Dobrý deň,

chcela by som si ujasniť doručovanie v prípade skončenia PP v skúšobnej dobe.

Zamestnanec je v SD a súčasne na PN. Nemôžeme mu teda oznámenie o skončení PP doručiť na pracovisku.

Moje otázky:

1. Ak pošlem toto oznámenie poštou, musím čakať na vrátenie doručenky a PP sa skončí dňom doručenia alebo v oznámení uvediem deň skončenia a nemusím sa starať, či si zamestnanec zásielku prevezme až po dni skončenia PP prípadne vôbec?

2. Ak by som musela čakať na vrátenie doručenky a PP by skončil dňom doručenia, ako sa na to bude pozerať SP a ZP z hľadiska odhlášok?
Ak by som poslala skončenie a zamestnanec by si to prevzal napr. k 13.3.2010, PP by sa skončil týmto dňom. Mne by však pošta vrátila doručenku až o 2 týždne (podľa mojich skúseností aj neskôr ) a odhlášky by som urobila neskoro.

Ďakujem za odpovede, názory a prípadne opravy.

Skončenie PP v SD nie je podmienené doručením oznámenia o skončení PP. Je tam síce, že by sa oznámenie "malo" doručiť spravidla 3 dni pred skončením, ale ak ho doručíš v deň skončenia, alebo aj neskôr, nebude skončenie neplatné.

Na tvojom mieste by som napísal oznámenie o skončení s dátumom napr. 17. alebo 18. 3. a dnes to odošli. K uvedenému dátumu riadne odhlás zamestnanca zo SP a ZP a keby sa aj náhodou vrátila v pondelok do práce, tak je dáš oznámenie o skončení ešte raz do ruky.

Pre skončenie PP vôbec nezáleží, kedy jej bude oznámenie doručené.