ZJ64
12.03.10,08:01
Prosim Vas poradte mi : dôchodca prenajimal v roku 2009 priestory z coho ma prijem 2788,32 Eur. Po odpocitani oslobodenej casti 894,60, je zdanitelny prijem 1893,72 Eur, ktory sa uvadza v DP. Bude platit dan??? Tato ciastka je nizsia ako 2012,85 Eur, ale brutto prijmy su vyssie. Z ktorej sumy mam vychadzat?

Dakujem :-)
Vladimír Ozimý
12.03.10,08:07
Prosim Vas poradte mi : dôchodca prenajimal v roku 2009 priestory z coho ma prijem 2788,32 Eur. Po odpocitani oslobodenej casti 894,60, je zdanitelny prijem 1893,72 Eur, ktory sa uvadza v DP. Bude platit dan??? Tato ciastka je nizsia ako 2012,85 Eur, ale brutto prijmy su vyssie. Z ktorej sumy mam vychadzat?

Dakujem :-)

daň platiť nebudete, lebo na posúdenie do 50% nezdaniteľnej čiastky posudzujete len zdaniteľné príjmy a do nich sa nezahrňajú oslobodené príjmy. t.j. Vaše zdaniteľné príjmy sú 1893,72 a tým pádom podľa § 46 Vám nevzniká platiť daň a ani podávať daňové priznanie. To sa Vám oplatí len ak b ste mali zrazenú nejakú daň alebo preddavok na dani...
ZJ64
12.03.10,08:23
srdecna vdaka :-)