koordinatoreva
12.03.10,09:12
Dobrý deň, vláda schválila mladomanželskú pôžičku, viete mi poradiť ak som SZČO, a manžel nezamestaný a nepresahujeme tú danú výšku, či moje daňové priznanie musí byť do akej výšky plusové?:) ďakujem
koordinatoreva
12.03.10,08:23
a neviete náhodou, či existuje nejaký zoznam bánk, ktoré to poskytujú a či je to počtom obmedzené?:)
adam130
19.04.10,06:15
Vek manželov podľa zákona nesmie presiahnuť 35 rokov a musia o ňu požiadať minimálne do dvoch rokov po svadbe. Ich spoločný mesačný príjem nemôže byť vyšší, než je 2,6­násobok priemernej mzdy v ekonomike, teda 1936 eur. Požičať si môžu najviac desaťtisíc eur, a to na akýkoľvek účel. Na získanie pôžičky musia predložiť okrem dokumentov potrebných pri vybavovaní spotrebného úveru aj sobášny list. Do banky by tak mali prísť s dvoma preukazmi totožnosti, dokladom o príjme a o svadbe.

Skúsenosť z praxe:

Keďže sme mali sobáš v máji 2008, o mesiac už nesplníme podmienku na poskytnutie mladomanž. úveru (2 roky od svadby), rozhodol som sa že v apríli 2010 obídeme väčšinu bank v meste. Chceli sme si požičať 10 000 € na 10 rokov splácania. Výsledok bol taký, že mladomanž. pôžičku so štátnym príspevkom poskytuje iba jedna banka (ČSOB), ale s veľkým úrokom (vyše 12 %). Pravdaže úrok môže byť aj 9 % ale doba splácania max. 1 rok, čo je pre mladých ktorí potrebujú a nemajú peniaze nemysliteľné.
Média avizovali výsledný 7% úrok, predseda vlády výsledný 2% úrok, teraz vieme že obidvoje sú totálne nezmysly, ak by to aj bolo reálne, tak iba na krátku dobu splácania.
V ostatných bankách pracovníci o mladomanželských pôžičkách nevedia resp. nevedia kedy a či vôbec budú (slov. spor., vúb, tatra, dexia, otp, unikredit, poštová).
Mladomanželské pôžičky budú že vraj od 1. júna. Podľa legislatívy aj podľa avizovania vlády a médií mali byť od 1. apríla. Čo majú teraz robiť tí, ktorí si plánovali túto pôžičku a sobáš mali v apríli alebo máji 2008 ???