mamina h.
12.03.10,09:18
Vedel by mi niekto poradit, ako zablokovat na pocitaci, ktory je v sieti , internet ? Vopred dakujem. :)
Flinstone
12.03.10,09:11
na routri pre daný pc zablokovať http protokol
TomasHC
12.03.10,10:41
Moznosti je vela, zalezi na infrastrukture. Moze sa to urobit na routri alebo proxy servri.
Fero11
12.03.10,12:45
Asi by bolo dobre napisat typ routera
pistik71
13.03.10,09:23
Moznosti je vela - bud tak ako napisali uz predo mnou, alebo aj na samotnom pocitaci bud specializovanym programom, alebo nastaveniami v systeme.

Avsak zalezi komu to chces zablokovat - ci detom co sa tomu nerozumenju, alebo skusenejsim osobam, ktore si nejaku "cesticku" na internet vzdy najdu.
salvosko
13.03.10,11:31
Zmazat DNS servre a ked to dotycny nevie ako nastavit tak to nerozchodi.
mamina h.
14.03.10,08:43
na routri pre daný pc zablokovať http protokol
dakujem za odpoved, ale to by som zrusila pristup na internet vsetkym pocitacom, nie ?!
mamina h.
14.03.10,08:45
Moznosti je vela - bud tak ako napisali uz predo mnou, alebo aj na samotnom pocitaci bud specializovanym programom, alebo nastaveniami v systeme.

Avsak zalezi komu to chces zablokovat - ci detom co sa tomu nerozumenju, alebo skusenejsim osobam, ktore si nejaku "cesticku" na internet vzdy najdu.
chcem to zablokovat clovekovi, ktory mi chodi pomahat s pracou, lebo ked je sam, tak mam pocit, ze vacsinu casu len internetuje, dakujem

chcela by som, aby to bolo len nieco velmi jednoduche, ak staci nieco prenastavit v systeme, myslim zeby to mohlo stacit, dakujem
Vlado40
14.03.10,09:02
chcem to zablokovat clovekovi, ktory mi chodi pomahat s pracou, lebo ked je sam, tak mam pocit, ze vacsinu casu len internetuje, dakujem

Ak Ti pomáha pri tej práci potrebuješ mať PC v sieti.
mamina h.
14.03.10,09:09
Ak Ti pomáha pri tej práci potrebuješ mať PC v sieti.
samozrejme, pocitace su v sieti
mamina h.
14.03.10,09:10
Zmazat DNS servre a ked to dotycny nevie ako nastavit tak to nerozchodi.
mozno trochu hlupa otazka, ale ako sa to robi ? neposkodi mi to fungovanie siete ?
Vlado40
14.03.10,09:20
A čo tak na danom PC vypnúť službu Internet protokol.Som napojený cez Wifi , tak to neviem vyskúšať či potom ostane PC aj v sieti.

Nestači jednoducho iba blokovať IE , alebo Operu ... cez firewall ?

Nastavenie blokovania IE cez nástroje - možnosti siete internet :
Ak zablokujeme IE - zablokujeme aj Google Chrome.

Blokovaný Firefox :

Blokovaná Opera :
Fero11
14.03.10,10:52
Ide o to aky je zdatny v IT. Niekto tu spomimal, aby si zrusila DNS, ak to zrusis, tak siet bude fungovat, ale Net nie, jedine, ze by si miesto google.com dal do browsera 74.125.39.106 :)
Dalsia moznost vypnut to vo firewalle atd ....
salvosko
14.03.10,11:38
Prilis malo informacii na poskytnutie odpovede, moznosti je vela.
Flinstone
15.03.10,19:20
dakujem za odpoved, ale to by som zrusila pristup na internet vsetkym pocitacom, nie ?!
niektoré routre podporujú filtrovanie pre jednotlivé pc v sieti, takže ak to router podporuje, dá sa konkrétnemu pc zablokovať prístup, ale naozaj bude blokovaný pre všetkých užívateľov daného pc. Druhá možnosť je firewall v pc nastaviť a zaheslovať, kde v konkrétnom profile nepustí užívateľa buď na konkrétne stránky, alebo nikde. Ale v tom prípade užívateľ nesmie mať administrátorské oprávnenie.
Fero11
16.03.10,04:24
chcem to zablokovat clovekovi, ktory mi chodi pomahat s pracou, lebo ked je sam, tak mam pocit, ze vacsinu casu len internetuje, dakujem

chcela by som, aby to bolo len nieco velmi jednoduche, ak staci nieco prenastavit v systeme, myslim zeby to mohlo stacit, dakujem
A co tak vytvorit mu vlastne konto a nedovolit mu nic instalovat ani chodit na NET a povolit mu len to co ma robit