Ociviste
12.03.10,11:37
Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak student zarobil 500 eur. Je potrebne, aby podaval danove priznanie? Jednalo sa o vykladanie a nakladanie tovaru.
Dakujem
Timka1
12.03.10,10:39
Dobry den, chcela by som sa opytat. Ak student zarobil 500 eur. Je potrebne, aby podaval danove priznanie? Jednalo sa o vykladanie a nakladanie tovaru.
Dakujem

nemá povinnosť podávať DP, pretože neprekročil limit polovicu NČ - 2012,85, ale ak mal z tej sumy zrazenú daň, oplatí sa muto, pretože daň mu vrátia
Ociviste
12.03.10,10:45
Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.
Timka1
12.03.10,10:49
Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.

v tom prípade nech nepodáva, ani sa mu neoplatí
Andyke
12.03.10,10:49
Ale dohodu písomnú ste mali uzavrieť a nahlásiť ho aj do Soc.poisťovne a normálne figuruje na výkaze, zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie do SP. To znamená, že aj výplatnú pásku musí dostať brigádnik.
mariana11
12.03.10,11:01
Nie dan nebola zaplatena, lebo ked sme ho najimali na tuto pracu, nebola spisania ziadna zmluva ani nic. Overovala som si to, vraj ak student zarobi menej ako 5-nasobok zivotneho minima, nemusi sa to nikde hlasit, nemusi sa robit vyplatna paska, ani dohoda ked sa jedna o jednoduche prace.


A kde si si to overovala?
Ociviste
12.03.10,11:09
Aj v pripade ak je to presne to isto ako som opisovala v predochadzajucich prispevkoch, ale jedna sa o dochodcu?
Ociviste
12.03.10,11:10
v podstate som bola na konzultacii u uctovnika
Timka1
12.03.10,11:10
Aj v pripade ak je to presne to isto ako som opisovala v predochadzajucich prispevkoch, ale jedna sa o dochodcu?

tiež nemusí, ale dôchodca zvyčajne má strhnutú daň pri dohode alebo zmluve, pretože nemá nárok na NČ, preto by sa mu oplatilo do výšky príjmov 2012,85
Ociviste
12.03.10,11:16
Ale dohodu písomnú ste mali uzavrieť a nahlásiť ho aj do Soc.poisťovne a normálne figuruje na výkaze, zamestnávateľ platí garančné a úrazové poistenie do SP. To znamená, že aj výplatnú pásku musí dostať brigádnik.


bolo mi to totiz vysvetlene tak, ze ak sa jedna napr. o zametanie, upratovanie a pod. vtedy netreba ziadne vykazy, ziadne prihlasovania ani vyplatne pasky.
Timka1
12.03.10,11:20
bolo mi to totiz vysvetlene tak, ze ak sa jedna napr. o zametanie, upratovanie a pod. vtedy netreba ziadne vykazy, ziadne prihlasovania ani vyplatne pasky.

je lepšie ak máte uzatvorenú Dohodu o vykonaní práce na jednorázovú záležitosť

na opakovanú nepravidelnú činnosť skôr Dohodu o pracovnej činnosti

v obidvoch prípadoch je potrebné prihlásiť do SP a platiť úrazové a garančné poistenie, ktoré platí iba zamestnávateľ, zamestanec nie
Ociviste
12.03.10,11:25
Dakujem Vam vsetkym za vycerpavajuce odpovede. Pekny den :-)