natascha
12.03.10,11:23
Dobrý deň, uvažujem nad kúpou ručnej vretenovej kosačky na menšiu plochu cca 200 m2 a frekvenciou kosenia trávy raz za týždeň. Máte niekto praktickú skúsenosť s takouto kosačkou? Neviem sa rozhodnúť... :(
legolas
13.03.10,07:25
...veľmi dobré sú kosačky AL-KO, pozri sa na akcie, ktoré teraz prebiehajú a v Baumaxe alebo Hornbachu ti poradia...
galpe
10.04.11,14:31
Aj ja sa rozhodujem nad nad kúpou ručnej vretenovej kosačky. Môžeš mi nejakú doporučiť. Ďakujem
legolas
11.04.11,06:36
Aj ja sa rozhodujem nad nad kúpou ručnej vretenovej kosačky. Môžeš mi nejakú doporučiť. Ďakujem

túto by som odporúčal:http://pids.nnpi.sk/1/26/95/n259408.jpg
od 69.90 €
od 2106 Sk



AL-KO Premium 380 HM Softtouch - Vybavená navyše hliníkovou stredovou konzolou ..
Luky89
12.04.11,15:09
alko má ten kryt z plastu ja som kúpil či skôr vykrútil
wolf TT380DL celá kovová až na kolieska a číselník kde zobrazuje nastavenú výšku

bežná cena od 80 €
Anna123
06.06.11,15:42
Kúpili ste si niekto tieto kosačky, ste spokojný s ich kosením?
Luky89
06.06.11,15:45
alko má ten kryt z plastu ja som kúpil či skôr vykrútil
wolf TT380DL celá kovová až na kolieska a číselník kde zobrazuje nastavenú výšku

bežná cena od 80 €

Som spokojný kosí sa s ňou perfektne. Travnik je pekné zostrihaný konce na tráve nazasychjú
Anna123
06.06.11,15:50
Ďakujem. Chcem si kúpiť AL-KO Comfort 38 HM Softtouch za 58,-€.
viki2
06.06.11,16:27
Kúpili ste si niekto tieto kosačky, ste spokojný s ich kosením?

My ju máme, ale tento rok sme kúpili benzínovú.......Vretenová kosačka je dobrá, ak kosíš pravidelne, každé 3-4 dni, aby tráva veľmi nenarástla.....Ak bola tráva vyššia, ja som jednoducho kosiť nevládala a kosačka riadne v tej tráve prešmykovala...a to nie som žiadne "tintítko"....
lusielaL
07.06.11,08:55
My ju máme, ale tento rok sme kúpili benzínovú.......Vretenová kosačka je dobrá, ak kosíš pravidelne, každé 3-4 dni, aby tráva veľmi nenarástla.....Ak bola tráva vyššia, ja som jednoducho kosiť nevládala a kosačka riadne v tej tráve prešmykovala...a to nie som žiadne "tintítko"....
Tu istu skusenost mam ako Viki...mame benzinovu s pohonom,nemenila by som.
akollap
08.06.11,08:09
Ja mam motorovu, a nemenil by som. Je to jedno, ci na benzin alebo na el. , ked tak motorovu.
zena77
27.06.12,06:38
Viem že téma je stará 2 roky, ale prosím má niekto skúsenosť s vretenovou kosačkou z Lidla ? alebo s inou lacnou ?
Luky89
27.06.12,12:08
No môj osobný názor z Lidlu nie je nič dobré.
No a k tej kosačke podľa mňa je priemyselný tovar v Lidli tak na jedno použitie za rok. Podľa mňa u tak jednoduchých výrobkov môžeš kvalitu posúdiť dosť objektívne aj obyčajným pohľadom (plastové časti vyzerajú tak že sa neodlomia po prvom použití? Čepele vretena ako aj lišta sú z pevného a hrubého kovu alebo sa jedná len o plech ktorý vieš ohnúť aj rukou? ). Aj u drahších je veľa súčasti z plastu ale súčiastky na ktoré pôsobi tlak alebo ťah sú z kovu. Napr. v mojej dvojročnej Wolfke je celá račňa z plastu (ozubené kolesá) ale západka záberu ako jej telo je z kovu.
bjuty smis
27.06.12,13:02
môj osobný názor je, že priemyselný tovar a náradie, záhradnicke potreby z LIDLA sú nemecká kvalita, patria medzi najkvalitnejšie na trhu....nedá sa to absolútne porovnať z tovarom z tesca, alebo pod. ...
mám viacej vecí z lidla a ani jedna nebola šmejd.....
možno by si mohol povedAť, aký priemyselný tovar si si zakúpil v lidli, bol to šmejd a vydržal by ti len 1 x za rok ??
Luky89
27.06.12,16:17
Nikdy som nič nekúpil a určite ani nekúpim. Výrobky v takýchto cenových hladinách musia mať nejaké nedostatky. Ano je to dobrá značka keď danú vec využiješ raz za rok a aj to na pár minút ale na pravidelné dlhodobé využívanie určite nie. Veď len porovnajte. 2 výrobky jeden profi a jeden z Lidla tak ako môže stať výrobok z Lidla s výbavou toľko ako len samotný výrobok od profi alebo profi-hobby značky. Ja radšej kupujem veci na dlhú dobu nie na pár mesiacov.
A keď už niečo také kupujete tak si dôkladne pozrite konštrukciu výrobku či prípadnu poruchu budete schopný opraviť doma (lebo náhradné diely určite nekúpite) alebo vyhodíte nový možno dva roky a jeden mesiac starý stroj kvôli odlomenému kúsku plastu.
lapejko
27.06.12,16:35
mám zopár kusov rôzneho náradia z Lídlu, aj elektrického, pokazil sa mi iba stojan na vŕtačku, ďalších cca 10 ks funguje pár rokov, napr nerezové lopaty a rýľ:)
zena77
28.06.12,03:07
Veď práve, ja som z vecami z Lidla tiež spokojná (máme doma - napr.parný čistič, waflovač, zastrihávač-chlpov :-), záhradnícke nožnice, a čo javiem čo ešte....a zatiaľ problém nebol, ) preto sa pýtam, že či má niekto skúsanosť -bola tam tá kosačka v akcii .... alebo či radšej pozrieť nejakú značkovú .....
KoxXxo
28.06.12,05:25
Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.
irma1
28.06.12,06:11
Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.

S týmto plne súhlasím. Ak uvažuješ o ručnej, tak asi nebudeš kosiť veľkú plochu. Kúp si nejakú elektrickú, tiež veľa nestoja.
A čo sa týka vecí z Lídla. Mne sa nepokazilo ešte nič. Je pravda, že som si kúpila len veci, ktoré sa používajú občas. Ale moje skúsenosti sú také, že všetko vydrží tak asi rok. Je úplne jedno, aká je to značka. Napr. taká hlavica na polievanie ešte ani jedna neprežila zimu. Ani slávna modrooranžová značka za 20+ €. Tak som si tento rok kúpila z Lídlu za +- autobus 5 € a uvidíme.
zena77
28.06.12,06:15
Už z princípu je ručná vretenová kosačka kravina.

ale prečo ?
:eek:
rozmýšľam nad jej kúpou z toho dôvodu - máme krovinorez ( tan je výborný na vyžínanie okolo plota - jarky pri potoku atď ....
ale mám pred domom malý kúsok trávnika fakt kúsok ....a keď ho kosím krovinorezom - viem tam "vykosiť" také nerovnosti ...
raz to pokosil elektrickou kosačkou brácho a to je úplne iné - je to rovnejšie ...ale kupovať kôli tomu - na ten kúsok elektrickú kosačku za mi zdá zbytočné.... ale keď chcem mať pekne pokosené - stačila by mi aj - ručná ..... nie je to veľká plocha ...tak do 80m2
preto nad tým uvažujem :confused:
alchstuip
28.06.12,06:18
Luky89 - ako mozes bohorovne kritizovat nieco co si ani nevidel? Kludne si kupuj co chces, ale ked v Lidli nakupujes s rozumom, dostanes kvalitu za rozumnu cenu. Napriklad na znacku Parkside nemozem povedat nic zle, veci funguju bez problmov takmer denne.
Jeden jediny pripad bol s vrtackou, bola v zaruke (3 rocnej), vratili plnu sumu.

KoxXxo - Tak vysvetli ten princip a preco je to kravina, ded vseved
KoxXxo
28.06.12,06:39
Ručná vretenová kosačka ma potešila 2x: prvý raz keď som ju kúpil, a druhý raz keď som ju predal. To kosenie si musíš vyskúšať a Ty sa rozhodneš či to je ono alebo nie.
Nemyslím že táto je o moc drahšia: http://www.zahrada-naradie.sk/kategoria/zahradna-technika/kosacky/elektricke-kosacky/raptor-eletricka-kosacka-1001/
zena77
28.06.12,07:30
vďaka za link, je aj tam vretenová :D, preto som sa pýtala - či má niekto skúsenosť s vretenovou - z Lidla - lebo tá v lidli bola za 49 eur, ale táto tiež nevyzerá zle .....
alchstuip
28.06.12,10:00
Ono, ak niekomu ide o superkvalitny travnik, tak najlepsia je vretenova kosacka... My kosime asi 20 arov, tak samozrejme ze mame traktorik... ale nemame travu na ukazovanie, ale medzi stromami v sade
bjuty smis
28.06.12,13:29
Nikdy som nič nekúpil a určite ani nekúpim. Výrobky v takýchto cenových hladinách musia mať nejaké nedostatky. Ano je to dobrá značka keď danú vec využiješ raz za rok a aj to na pár minút ale na pravidelné dlhodobé využívanie určite nie. Veď len porovnajte. 2 výrobky jeden profi a jeden z Lidla tak ako môže stať výrobok z Lidla s výbavou toľko ako len samotný výrobok od profi alebo profi-hobby značky. Ja radšej kupujem veci na dlhú dobu nie na pár mesiacov.
A keď už niečo také kupujete tak si dôkladne pozrite konštrukciu výrobku či prípadnu poruchu budete schopný opraviť doma (lebo náhradné diely určite nekúpite) alebo vyhodíte nový možno dva roky a jeden mesiac starý stroj kvôli odlomenému kúsku plastu.

nikdy si tam nič nekúpil, ani nekúpiš, ale vieš, že je to zlé....
nie len že je to zlé, ale ešte aj " odborne" radíš na porade o niečom, čo si ani len nevidel.....
Anna123
28.06.12,15:59
Ja som sa už minulý rok v tejto téme pýtala na ručnú vretenovú kosačku a nakoniec som si ju minulý rok aj kúpila zn. AL-K0, využívam ju na malé plochy vo dvore a predzáhradku, podľa mňa je to šikovné, raz-dva pokosené. Predtým sme to kosili elektr. kosačkou a teraz nemusím si dávať pozor na káble, samozrejmé na veľké plochy v záhrade máme benzínovú kosačku. Teraz uvažujem kúpiť si akumulátorový vyžínač na okraje záhonov.
FAA
28.06.12,19:33
Ja som sa už minulý rok v tejto téme pýtala na ručnú vretenovú kosačku a nakoniec som si ju minulý rok aj kúpila zn. AL-K0, využívam ju na malé plochy vo dvore a predzáhradku, podľa mňa je to šikovné, raz-dva pokosené. Predtým sme to kosili elektr. kosačkou a teraz nemusím si dávať pozor na káble, samozrejmé na veľké plochy v záhrade máme benzínovú kosačku. Teraz uvažujem kúpiť si akumulátorový vyžínač na okraje záhonov.

Ja mám na takéto drobné plochy Partner Colibri, stojé cca 120.-Eur. Je to bezporuhová malá kosačka, na vykášanie kútov, popod lavičky, uzkych medzí a podobných plôch ako stvorená a kým som nemal väčšiu kosačku tak sa nedal zahambiť ani na záhrade, len to samozrejme dlhšie trvalo. čistím ním aj zámkovú dlažbu a dá sa s ním kosiť aj jednou rukou. Mám ho už tretiu sezónu.
zena77
29.06.12,02:59
tak nejako to chcem aj ja - hore som, to písala - kosievam krovinorezom, ale ten malý pekný trávnik pred domom - je tam aj hojdačka -by som chcela mať taký - pekne pokosený ....máš AL-KO - tak niekde pozriem -keď je odskúšaná ďakujem. :)
Stanka 2
29.06.12,03:47
nedá mi nanapísať pár riadkov :)
noo ak niekto v lidli nič nekúpil a hodnotí je to v celku géénius, či nie?
ja sem tam dačo v lidli kúpim, bola som zatiaľ vždy spokojná, ak sa dačo pokazí ako píšete, do roka, tak si uschovajte lístoček a rekamujte, bože veď na to existujú reklamácie!!
čo sa týka tej vretenovej kosačky-moc neporadím, my máme benzínovú s pohonom a sme veľmi spokojní, elektrickú by som nekupovala, nakoľko je pri kosení, trošku problém s káblom, ale v prípade núdze aj toto sa dá nejako vyriešiť. Noo a ak si predstavím že dať 50-100€ za vretenovú, tak za 130-150 sa určite bude dať kúpiť aj benzínová, len treba počkať na jesenné výpredajové zľavy
headmichal
21.02.13,14:42
Kosím ručnou vretenovou kosačkou zn. Al-Ko už 2. rok. Frekvencia cca 1x za 1-2 týždne podľa rýchlosti rastu trávnika. Nemám starosti s pokosenou trávou - kosačka ju poseká na drobné kúsky a myslím si, že je to zároveň dobré hnojivo. Keď som z domu dlho preč a trávnik podrastie prebehnem ho rotačnou motorovou a následne kosím zase len vretenovou ale stáva sa to len výnimočne.:D Nehučím, nesmradím, nenakladám a nevozím pokosenú trávu. Ostatné starostlivosť o trávnik je rovnaká bez ohľadu na druh kosačky. Myslím si, že je to potrebné vyskúšať (vretenová z Lidlu - keď so kupoval vretenovku ja, o tej lidlovej som nevedel) a myslím si, že je to dobrý relax. Tráva je zdravšia, nevysychajú konce ako pri klasickej kosačke, ktorá musí byť vždy perfektne nabrúsená - moja motorová má veľký výkon, môže aj mulčovať, pokosil som s ňou aj 20 cm trávu ak k tomu došlo. Teda toľko môj názor a skúsenosť;)
bjuty smis
22.02.13,12:43
v sezone má moj trávnik za 1-2 týždne aj 10 cm...
to tam všetko necháš za celý rok ??
headmichal
28.04.13,17:48
Ospravedlňujem sa za neskorú reakciu - keď kosím ručnou vretenovkou tak nadrobno posekaná tráva ostáva hoci aj celoročná na trávniku, keď posek vyschne tak nie je v trávniku vôbec vidieť na rozdiel od mulčovania rotačnou kosačkou. Na jar trávnik prebehnem krížom vertikutátorom, ktorým trávnik prečistím. Predpokladám, ako som už skôr uviedol, že tá posekaná tráva je pre trávnik recyklovaným hnojivom.