EMILY04
12.03.10,13:24
Neviem, či sa to týka len mňa, ale pre istotu chcem upozorniť aj iných, ktorý pracujú v MRP-mzdy WIND. a robili ročné zúčtovanie ešte vo februári. Ja som bola jedna z nich. Urobila som ročné zúčtovanie dane za rok 2009 a dala výpočet a spoliehala, že roč. zútovovanie je v poriadku. Pri toľkých zamestnancoch som ani nemala čas skontrolovať ešte každé daňové zvlásť a to bola veľká chyba. Dnes neviem prečo, ale dala som znova výpočet a čudujte sa, čiastka mi nesedela. Keďže už mám výplaty za február hotové, tak som začala panikáriť čo som znovu stlačila a zistila, som, že rozdiely sú v riadku 7, program s vtedajšou verziou bral iný základ pre zamestnanecku prémiu. Volala som do MRP a po prepojení na technika mi bolo oznmené, áno, z našej strany tam bola chyba ale v najnovšej verzii už bola odstránená. No a to bol riadny šok. Bez žiadneho upozornenia a oznámenia zo strany MRP.

Takže ak chcete mať roč. zúčtovanie v poriadku, skontrolujte si ho.
EMILY04
drobeceva
12.03.10,12:30
Mňa sa to netýka, nepracujem v tomto programe, ale ostatní si to môžu odkontrolovať /ak už medzitým výplaty nešli/:confused::confused::confused:
Je to hrúza, ja tiež vo svojom programe stresujem...robím prvýkrát roč.uzávierku a stále na nejaký problém natrafím...už som v koncoch s nervami
lenkak
12.03.10,12:36
ja si vždy RZ okontrolujem, dokonca aj Potvrdenia so mzdovým listom. Zase nemám až tak veľa zamestnancov, ale bez kontroly výpočtu som ešte nespoľahla na žiaden soft.
EMILY04
12.03.10,12:41
Lenka máš pravdu, najlepšie je si to stále odkontrolovať. Týmto som sa poučila. No pri väčšom počte zamestnancov sa občas predsa len spoľahneš na ten soft a potom to môže dopadnúť tak ako u mňa.
lenkak
12.03.10,12:50
Emily aj ja sa spolieham na soft v určitých veciach, veď soft je na to, aby nám zlepšoval prácu. Ale v takých prípadoch čo je len 1x do roka a s minimálne piatimi upgradami kontrolujem, poučila som sa tiež. Na ročnom hlásení.
Prajem úspešnú opravu.
Dav
12.03.10,13:23
Lenka máš pravdu, najlepšie je si to stále odkontrolovať. Týmto som sa poučila. No pri väčšom počte zamestnancov sa občas predsa len spoľahneš na ten soft a potom to môže dopadnúť tak ako u mňa.
Všetkým zamestnancom, ktorým vyšla prémia, som pre istotu urobila zúčtovanie v MRP, ručne, a DP FO A na stránke DRSR a v Alfe. Doplatky bonusu na deti a preplatky na dani som skontrolovala s kalkulačkou. Istota je istota.
Altrix
04.05.10,01:32
Prosím o radu.
V 3/2010 bolo vykonané ročné zúčtovanie dane nesprávne. Ide o dôchodkynu, ktorá nemala nárok na odpočitateľnú položku za rok 2009. Keďže v programe mala stále zakliknuté, že nárok na odpočet má - celý rok 2009 sa odpočet uplatňoval a je uplatnený aj v ročnom zúčtovaní dane. Chcela by som s opýtať, či sa oprava dane môže urobiť tak, že zamestnankyňa si podá dodatočné daňové priznanie a daň doplatí. (mzdárka si chybu uvedomuje, daň chce za ňu zaplatiť zo svojho), Dá sa to takto riešiť?
Lubaba
04.05.10,04:17
ak zamestnankyni robil ročné zúčtovanie zamestnávateľ, tak musí podať aj opravný prehľad zamestnávateľ, nie zamestnankyňa. Neoprávnený preplatok na dani jej musí stiahnúť zo mzdy.
Anja111
04.05.10,04:58
Prosím o radu.
V 3/2010 bolo vykonané ročné zúčtovanie dane nesprávne. Ide o dôchodkynu, ktorá nemala nárok na odpočitateľnú položku za rok 2009. Keďže v programe mala stále zakliknuté, že nárok na odpočet má - celý rok 2009 sa odpočet uplatňoval a je uplatnený aj v ročnom zúčtovaní dane. Chcela by som s opýtať, či sa oprava dane môže urobiť tak, že zamestnankyňa si podá dodatočné daňové priznanie a daň doplatí. (mzdárka si chybu uvedomuje, daň chce za ňu zaplatiť zo svojho), Dá sa to takto riešiť?
Áno, môže podať DDP, ktorého prílohou bude RZD...
Altrix
04.05.10,16:03
Dakujem za odpovede, ale teraz vlastne neviem čo je teda správne......
Alebo sa dá predpokaldať, že obe možnosti sú prijateľné?
Ingrid Ondruskova
04.05.10,17:46
Prosím o radu.
V 3/2010 bolo vykonané ročné zúčtovanie dane nesprávne. Ide o dôchodkynu, ktorá nemala nárok na odpočitateľnú položku za rok 2009. Keďže v programe mala stále zakliknuté, že nárok na odpočet má - celý rok 2009 sa odpočet uplatňoval a je uplatnený aj v ročnom zúčtovaní dane. Chcela by som s opýtať, či sa oprava dane môže urobiť tak, že zamestnankyňa si podá dodatočné daňové priznanie a daň doplatí. (mzdárka si chybu uvedomuje, daň chce za ňu zaplatiť zo svojho), Dá sa to takto riešiť?

Mzdárka chce daň zaplatiť zo svojho? To nie je zrovna štandardné...
Aj mzdár je len človek...
Stefan2005
04.05.10,18:12
... (mzdárka si chybu uvedomuje, daň chce za ňu zaplatiť zo svojho)...

... daň nech zaplatí ten, koho sa týka - nebude ukrátený. Mzdárke zostane sankcia zo strany DÚ...
Kazu
04.05.10,18:18
Dakujem za odpovede, ale teraz vlastne neviem čo je teda správne......
Alebo sa dá predpokaldať, že obe možnosti sú prijateľné?

Ako zamestnankyňa by som to DP nedávala. Aj keď jej účtovníčka chce daň zaplatiť, ale kto zaplatí za neskoré podanie DP? Podľa mňa to DÚ nebude brať ako DDP ale neskoré podanie. Mzdárka jej nemá prečo platiť daň, keď už, tak len penále.Chyba sa stala u zamestnávateľa, u neho sa to opraví.