jess
05.10.05,14:51
mala som na sklade skl.zásobu ako tovar, teraz ju chcem preradiť do "spotreby"....dala som si "výdaj do spotreby" , zaúčtovanie som dala ako "výdaj materiálu" na 501 a teraz po uzávierke skladu mi to visí na 131. Kde robím chybu ?

PS : poprosím dosť zrozumiteľne :D:D:D
jess
05.10.05,16:12
Omegáči, kde ste ?
sway
05.10.05,17:16
mala som na sklade skl.zásobu ako tovar, teraz ju chcem preradiť do "spotreby"....dala som si "výdaj do spotreby" , zaúčtovanie som dala ako "výdaj materiálu" na 501 a teraz po uzávierke skladu mi to visí na 131. Kde robím chybu ?

PS : poprosím dosť zrozumiteľne :D:D:D
kukni či máš dobre nastavený účet v skladoch, pohyboch, výdaj zo skladu na ten typ pohybu (zrejme tam mali prednastavenú 131), ak nie tak si zruš uzávierku, oprav si účet na type pohybu čo chceš použiť a malo by to byť OK. Ak nie ozvi sa zajtra - už idem preč z PC.:p
jess
06.10.05,05:31
ten typ pohybu "výdaj do spotreby" tam nie je uvedený, preto som ja dala ten, čo je tam uvedený = "výdaj materiálu - 501" ...neviem, či je to dobre ?

mali sme jeden kľúč ako tovar a potom ho chlapci zobrali do servisu ako náradie...preto ho chcem vyhodiť do spotreby. Ako na to ?
sway
06.10.05,05:35
jess, počkaj chvíľku idem to vyskúšať a dám vedieť....
jess
06.10.05,05:38
dík, si zlatá :)

účtujem spôsobom A
sway
06.10.05,05:51
ten typ pohybu "výdaj do spotreby" tam nie je uvedený, preto som ja dala ten, čo je tam uvedený = "výdaj materiálu - 501" ...neviem, či je to dobre ?

mali sme jeden kľúč ako tovar a potom ho chlapci zobrali do servisu ako náradie...preto ho chcem vyhodiť do spotreby. Ako na to ?
Tak ideme pomaly:
ideš na pohyby , výdaj - tvoríš výdajku, choď na spôsob zaúčtovania - cez lupu si otvor okno, máš tam predvolené typy pohybov výdaj tovar, materiálu, manko a teraz si daj kurzor na jeden z tých pohybov a dolu na lište si daj KOPIA a vytvoríš si nový typ pohybu - výdaja, zmeň si KÓD, napr. na SP, názov na Spotreba a zadaj si účtovanie STRANA MD 501 000 bodku musíš mať na guličke účet, pod tým máš STRANA DAL a tu zaklikni guličku ÚČET SKLADOVEJ KARTY - a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách), potom daj OK, znova OK a dokonči výdajku! Ja som to skúsila a po urobení uzávierky tú si zadaj po položkách - budeš vidieť ako ti zaúčtoval na ID, skontroluj si to v účtovných dokladoch v okruhu ID si ho nájdi a pozri na aký účet ti pohyb zaúčtoval. No vyskúšaj a ozvi sa.;)
jess
06.10.05,06:02
idem na to
jess
06.10.05,06:05
a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách);)
na sklad.karte mám
131 účet skladu
604 účet fakturácie
sway
06.10.05,06:08
na sklad.karte mám
131 účet skladu
604 účet fakturácie
a si doma !!! musíš tam mať 132 !!! popozeraj aj ostatné karty, a vždy si všetko zadávaj len cez kópia podľa ich nastavení a budeš mať všetko OK...
jess
06.10.05,06:11
to na všetkých kartách musím mať 132 ?


keď mi príde tovar cez DF....131/321

potom tovar príjmem na sklad bodka je na MD132...DAL bodka 131

keď robím výdajku (predaj tovaru) mám bodka MD 504...DAL bodka na 132

mám toto dobre ?
sway
06.10.05,06:23
to na všetkých kartách musím mať 132 ?
Áno , na účte skladovej karty musíš mať vždy účet sladu 132, ak máš viac skladov tak aj analytiku 132 xxx, účet 131 musíš mať iba pri príjme na sklad na pohyboch. a tá sa Ti vynulováva oproti Došlým faktúram, ktoré zasa účtuješ v okruhu DF 131/321. Ja sa kontrolujem priebežne prik ukončení mesiaca všetko naúčtujem , potom spravím uzávierky , účto aj sklad a 131 musí byť nulová. Vtedy viem, že príjem mi sedí s DF.
Naozaj si dávaj pozor pri čomkoľvek, čo si sama vytváraš, si vždy nájdi pôvodné nastavenia a vždy si vytváraj svoje veci cez KÓPIA, či už analytické účty, či skladové karty.... všetko.
***************************************
no držím moc palce, pracuj....:)
jess
06.10.05,06:24
odkontrolovala som si to, na druhom sklade mám všade tú 132 a na tomto sklade som mala všade 131, už som si to prerobila, idem si porobiť uzávierky a uvidím, čo mi to spraví...ozvem sa...zatiaľ dík

ešte mi prosím ťa skontroluj, či tie účty mám dobre, čo som písala vyššie, nech to mám už v poriadku

moc, moc dík :)
sway
06.10.05,06:24
to na všetkých kartách musím mať 132 ?


keď mi príde tovar cez DF....131/321

potom tovar príjmem na sklad bodka je na MD132...DAL bodka 131

keď robím výdajku (predaj tovaru) mám bodka MD 504...DAL bodka na 132

mám toto dobre ?
:) áno toto je dobre.:)
jess
06.10.05,06:26
Áno , na účte skladovej karty musíš mať vždy účet sladu 132, ak máš viac skladov tak aj analytiku 132 xxx, účet 131 musíš mať iba pri príjme na sklad na pohyboch. a tá sa Ti vynulováva oproti Došlým faktúram, ktoré zasa účtuješ v okruhu DF 131/321. Ja sa kontrolujem priebežne prik ukončení mesiaca všetko naúčtujem , potom spravím uzávierky , účto aj sklad a 131 musí byť nulová. Vtedy viem, že príjem mi sedí s DF.
Naozaj si dávaj pozor pri čomkoľvek, čo si sama vytváraš, si vždy nájdi pôvodné nastavenia a vždy si vytváraj svoje veci cez KÓPIA, či už analytické účty, či skladové karty.... všetko.
***************************************
no držím moc palce, pracuj....:) áno mám analytiku, lebo jeden sklad mám maloobchodný a druhý veľkoobchodný

s PU len začínam a mám v tom ešte mišung
jess
06.10.05,11:07
Tak ideme pomaly:
ideš na pohyby , výdaj - tvoríš výdajku, choď na spôsob zaúčtovania - cez lupu si otvor okno, máš tam predvolené typy pohybov výdaj tovar, materiálu, manko a teraz si daj kurzor na jeden z tých pohybov a dolu na lište si daj KOPIA a vytvoríš si nový typ pohybu - výdaja, zmeň si KÓD, napr. na SP, názov na Spotreba a zadaj si účtovanie STRANA MD 501 000 bodku musíš mať na guličke účet, pod tým máš STRANA DAL a tu zaklikni guličku ÚČET SKLADOVEJ KARTY - a tu ťa trochu domotám, musíš skontrolovať na tom konkrétnom tovare, aký máš účet skladovej karty, či tam náhodou nemáš 131 !!! -( to si predtým pozri v skladových kartách), potom daj OK, znova OK a dokonči výdajku! Ja som to skúsila a po urobení uzávierky tú si zadaj po položkách - budeš vidieť ako ti zaúčtoval na ID, skontroluj si to v účtovných dokladoch v okruhu ID si ho nájdi a pozri na aký účet ti pohyb zaúčtoval. No vyskúšaj a ozvi sa.;)
tak som to zrobila a stále to tam visí na 131 .....a čo keby som urobila ID 131/501 ? blbosť ?
jess
08.10.05,11:57
len pre ukončenie témy ....už to mám OK :)